Інтер'єр нейтральних сірих відтінків – гарне рішення для облаштування приміщень у мінімалістичних дизайнах. Багатьом подобається ідея оформлення кухні у сірих тонах, адже цей універсальний колір асоціюється зі спокоєм та комфортом та відрізняється особливою практичністю у побуті. Сьогодні ми дізнаємося про всі нюанси оформлення кухні в сірому кольорі, і постараємося визначити, чим розбавити сіру кухню в інтер'єрі?
Палітра сірих відтінків широка та різноманітна, за її допомогою можна створювати стильні строгі інтер'єри, які точно не застаріють при зміні модних тенденцій. Ці кольори давно полюбилися шанувальникам класики, адже вони надають духу стриманої аристократичної розкоші. Усі, хто не відстає від трендів, також звернули увагу на актуальні сірі тони, які підкреслюють атмосферу спокою та аскетичності, але при цьому є виграшним фоном для оригінальних акцентів.
Основні правила облаштування сірої кухні.
Сіра палітра знаходиться на стику чорного та білого, що робить її універсальною та досить популярною у всі часи. Але як і будь-який з кольорів гами, він має свої суттєві недоліки та значні переваги, які необхідно враховувати при плануванні приміщень у сірих тонах.
Плюси сірої кухні:
універсальний, чудово поєднується з багатьма кольорами;
підходить інтер'єрам практично будь-якого стилю;
не втрачає актуальності;
не маркий, на сірому не сильно помітні відбитки та розводи;
Мінуси сірого кольору кухні:
темні відтінки візуально зменшують простір, маленька кухня у сірих тонах - не найвдаліше рішення;
суцільний сірий монохром створює похмуру та незатишну атмосферу;
нестача освітлення робить простір важким та тісним.
Поєднуючи між собою відтінки сірого, можна отримати різні оптичні ефекти: “розсунути” кухню по ширині або візуально витягнути стелі вгору, і навіть приховати недоліки в конструкції кімнати.
Сіра кухня в інтер'єрах різних стилів.
Як ми вже вказали, сіра кухня добре виглядатиме в дизайні практично будь-якого стилю. Але найбільш гармонійно цей колір підкреслить особливості класичного та сучасних напрямків.
Сіра кухня у переосмисленні класичного стилю найчастіше розбавлена поверхнями у бежевих тонах та оздобленням з масиву дерева. Стільниця з натурального чи штучного каменю, буфет з різьбленим фасадом, візерунчасті люстри та підібраний зі смаком декор додадуть такому гарнітуру елегантності.
Другим за популярністю інтер'єрним стилем, де часто можна зустріти сіру кухню, є мінімалізм. Чорно-сіро-біла гама – основа лаконічного простору. Доповнений дерев'яними поверхнями, оздобленням під натуральний камінь та сучасною технікою з фасадами "металік", такий інтер'єр відображає практичність і максимальну функціональність простору.
Сірий - один із головних відтінків лофта. Нейтральний та глибокий колір “мокрого асфальту” поєднується з цегляною кладкою, фактурною бетонною штукатуркою та дерев'яними меблями. Грубі металеві деталі, чорні контрастні покриття та природне освітлення великих вікон не дозволять сірій кухні у стилі лофт виглядати нудно та пересічно.
Фасади кухонного гарнітура в пастельній світло-сірій гамі - невід'ємна деталь інтер'єру в романтичному сільському стилі прованс. Приємний димчастий та попелястий колір може мати відтінки лавандового, рожевого, блакитного. Найчастіше в сірому кольорі буде виконано сам кухонний гарнітур, що має фарбовані фасади з ефектом старого дерева.
Досить популярний сірий колір в трендовому скандинавському інтер'єрі, а також його можна зустріти в кухнях будинків, оформлених у стилі модерн, ретро та багатогранній еклектиці.
Матова або глянсова поверхня: що вибрати?
Два варіанти сірої кухні, що принципово відрізняються - глянсова і матова.
Сірий мат виглядає ультрасучасно та використовується частіше, адже оксамитова сіра текстура матових фасадів дає благородний сатиновий відблиск, колір виглядає більш глибоким та насиченим. Практичність і функціональність також на боці матових поверхонь: під час експлуатації кухні людина дуже часто контактує з фасадами, а розводи, відбитки та сліди від бризок води на матовому покритті не сильно видно.
Глянсовий сірий набагато рідше, але все ще використовується в кухонних комбінаціях. Може використовуватися таке покриття у технологічних стилях хай-тек та біоніка. Але треба пам'ятати про те, що сірий глянець автономний і не терпить яскравих кольорів-компаньйонів. Гармонійно доповнити його можуть лише білі та бежеві тони.
Підлога та стеля кімнати з сірою кухнею
Підготуйтеся до того, що сірий дизайн кухні диктуватиме умови оформлення усієї кімнати. Так вибір оздоблювальних матеріалів підлоги і стелі обумовлюють найяскравіші елемент кімнати - сірі кухонні меблі.
Можна використовувати гру контрастів або комбінувати темні та світлі відтінки. Найкраще виглядатиме підлога натуральних природних відтінків трохи темніше домінуючого кольору. Дерево, бетон, камінь мармур - зробивши вибір на користь натуральності, ніколи не помилитеся.
Стеля ж, навпаки, має бути світлою. В ідеалі - біла матова рівна стеля і впритул до неї високі кухонні шафки.
Які кольори поєднуються із сірим в інтер'єрі кухні?
Найвигідніше буде доповнити сірий колір його ж відтінками, інтер'єр з кількома тонами в одній гамі виглядає об'ємно та стильно. Це можуть бути і світло-попелясті та темно-антрацитові фасади, що поєднуються з металізованими покриттями та сталевою побутовою технікою.
Сірий цілком самодостатній, тому комбінувати його з іншими кольорами потрібно обережно. За правилами дизайну, візуальної гармонії можна досягти поєднуючи максимум до трьох кольорів: 60% основного, 30% - спокійний колір-компаньйон і не більше 10% на яскравий акцент. Не дотримуючись цього балансу, ризикуєте візуально навантажити інтер'єр і зробити його непридатним для постійного проживання.
Найчастіше використання сірого у монохромних чорно-білих комбінаціях. Білими можуть бути самі фасади (популярні кухні білий верх - сірий низ), так і різні елементи: стільниці, стіни, плитка фартуха. Поєднання з білим робить сірий інтер'єр чистим та просторим.
Суворий чорний потрібно використовувати акуратно і при вірній комбінації вийде оригінальний дизайн у сучасному стилі. Чорна підлога, частина техніки або акцентна чорна люстра додадуть сірій кухні вишуканості та стилю.
Відтінки та фактура натурального дерева – відмінні партнери сірого кольору. Вони додають йому не просто яскравості та контрастності, сіра кухня з деревом робить затишним весь інтер'єр. "Під дерево" можуть бути виконані як фасади, так і покриття для підлоги. Сіра кухня з дерев'яною стільницею чи меблями – актуальне рішення для сучасної квартири чи будинку.
Пастельні відтінки теплої гами у різних варіаціях також підійдуть до сірого та зроблять інтер'єр більш домашнім та приємним. Бежевий, кремовий, кавовий, вершковий для фасадів, фартуха або елементів декору дозволяють створити благородний інтер'єр, дотримуючись колірного балансу.
З яскравими кольорами поєднувати сіру кухню слід дуже обережно. Насичені кольори здатні як прикрасити та розкрити сірий, так і придушити його, забравши на себе всю увагу. Сині відтінки додають холоду до приміщення, жовті - динаміки та сонячності.
Благородний зелений та смарагд наповнять сіру кухню яскравими акцентами.
Рожеві та фіолетові допустимі тільки в найсвітліших своїх відтінках, інакше зіллються в одну кольорову пляму і сірий виглядатиме брудно.
З палітрою червоного потрібно бути обережним у будь-яких комбінаціях, а з сірим – тим паче. Агресивний червоний контрастує із сірими та складно сприймається людськими оком.
Яка штукатурка чи шпалери підійдуть до сірого кухонного гарнітуру?
Якщо ви вибрали сірий колір основним для своєї кухні, то на стінах акценти робити не варто, вони повинні залишатися нейтральним фоном навіть при найсвітлішому відтінку кухонних меблів.
Стіни дають простору свободу, наповнюють його "повітрям". Сірі шпалери в інтер'єрі сірої кухні зіллються з меблями, зроблять кімнату візуально менше. Кращий вибір – однотонні максимально світлі шпалери з ненав'язливою текстурою, без яскравих візерунків та деталей.
Другий варіант – декоративна штукатурка без надмірностей, блискіток та глибоких фактур.
Які штори вибрати під сіру кухню?
Текстиль – важлива складова інтер'єру, особливо якщо є бажання наповнити його затишком. Довжина і тканина може бути різною і залежати від загального дизайну та переваг домочадців. А ось фактура та колір штор можуть відіграти важливу роль, щоб наголосити на красі сірої кухні.
Універсальне рішення - графітові штори рівної текстури на пару тонів темніші від основного кольору гарнітуру. Цей варіант майже завжди впишеться до мінімалістичної кімнати.
Але цілком можливо вибрати цікаві контрастні штори, що поєднуються з сірим кольором, або обмежитися натуральними відтінками льону і бавовни.
5 способів розбавити сіру кухню?
Фартух, що виділяється, або акцентна стіна Якщо хочеться чогось цікавого, перше, що потрібно додати до сірої кухні - оригінальний фартух. На піку популярності керамічна плитка з візерунком натурального каменю або мармуру, в тон їй можна підібрати керамограніт для підлоги.
Стіна з широкоформатного керамограніту або дерев'яної рейки в обідній зоні стане яскравим акцентом, що надає інтер'єру стилю. Фотошпалери в цій зоні кухні також освіжать простір.
Стильна техніка Підібрана зі смаком сучасна побутова техніка, вбудована та окремо, здатна стати яскравим елементом кімнати. Акцент можна зробити на незвичайний холодильник чи стилізовану духовку. Головне, щоб стиль виконання зовнішніх поверхонь приладу відповідав загальній стилістиці вашого інтер'єру.
Відповідний декор Кухня в сірих тонах з яскравими акцентами у вигляді декору ніколи не виглядатиме нудно. Годинники, картини, аромасвічки, фоторамки та незвичайний посуд - все це стане у нагоді для того, щоб додати кухні оригінальних штрихів. У тренді натуральний рослинний декор: це можуть бути кімнатні квіти в горщиках, зрізані композиції в оригінальних вазах, модні останнім часом флораріуми або декор із вічнозеленого моху.
Правильне освітлення Основа стильного дизайну сірої кухні – грамотно підібране освітлення. Обов'язкове світлодіодне підсвічування фартуха не тільки виконує важливу побутову функцію, але і є тим самим середнім світлом, що підсвічує кухонний гарнітур зсередини. Декілька світильників потрібно розмістити в зоні обіднього столу, а по кутах кімнати додати торшери та бра. Так кухня розшириться візуально, а світлом буде підкреслено найважливіші елементи кімнати.
Дизайнерська сантехніка Кухонна мийка - один із центральних елементів будь-якої кухні. Підібравши оригінальну модель мийки можна в будь-яку кухню, в тому числі і в сіру, зробити з неї незвичайний акцент. Купити раковину в тон стільниці або фасадів - вирішувати вам. Мийки зі штучного каменю та нержавіючої сталі, виконані в стилі всього гарнітура виглядають лаконічно.
Цікаві дизайнерські змішувачі та диспенсери для миючих засобів - стильні елементи, про які багато хто забуває, але саме аксесуари підкреслюють характер простору.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.