Головне правило і тренд сучасного оформлення ванних: немає ніяких правил. Декор може бути яким завгодно за стилістикою! Важливіше тут інше: практичність і зручність обраних рішень, які до того ж, немов добре підібраний одяг, приховують недоліки «фігури» та підкреслюють її плюси. Тому дизайн ванної кімнати треба продумати в усіх деталях, від плитки до сантехніки, обов'язково враховуючи особливості конкретного приміщення. Для цього всі поради та рекомендації з цієї теми ми розіб'ємо на кілька основних категорій.
Зміст
Невелика площа приміщення накладає чимало обмежень, однак це не означає, що не можна зробити цю ванну комфортною та візуально привабливою. Для цього зверніть увагу на наступні моменти.
Як би вас не приваблювала вишуканістю та благородством темне оздоблення стін, найкраща тенденція у дизайні маленької ванної кімнати – вибір плитки світлих тонів. Це можуть бути варіації білого та бежевого, блакитного або рожевого, світло-зеленого тощо. Вони візуально розширять простір і зроблять його ошатним. Так, догляд за плиткою цього типу складніше, але ви можете вибрати керамограніт: його чистити простіше.
Традиційні меблі для ванної, встановлені на підлозі, виглядають строго, але все ж важкувато. Тому краще вибрати пенали та шафки, підвішені до стіни, – з ними приміщення нібито легше та просторіше. Те ж саме справедливо і для підвісного унітаза або біде. Плюс врахуйте: прибирання при такій конструкції зручніше, оскільки вам не заважають ніжки, цоколь або підставка-упор.
Освітлення у ванну завжди вибирають усвідомлено, але в дизайні ванної кімнати компактного розміру питання світла особливо критичне. Пошукайте плоскі стельові люстри, точкові світильники або споти для виділення будь-яких дизайнерських знахідок, бра для установки поруч із дзеркалом та LED-стрічку для периферійного підсвічування – усі вони в комплексі прикрасять приміщення і при цьому не займуть багато місця.
Якщо унітаз розташований в окремому приміщенні, ви вільні зробити цікаві акценти на інших елементах ванної – і при цьому також підвищити зручність самої кімнати.
Такі моделі також називають підвісними – адже їх підвішують на стінку, без якоїсь бази у вигляді п'єдесталу чи тумбочки. Вибір умивальника такого типу зробить ванну ефектною і просторішою, а під ним можна поставити, наприклад, кошик для білизни. Тільки не забудьте підібрати відповідний сифон – найкраще буде виглядати модель із хромованим покриттям.
Якщо ви вирішили встановити більш традиційну раковину з тумбою, то можна і у такому випадку досягти оригінальності. Для цього не купуйте готові меблі, а замовте проект за індивідуальним ескізом, де буде... стільниця з плитки. Дизайн ванної вийде більш незвичним, плюс кераміка абсолютно не боїться води та побутової хімії, а по міцності перевершує МДФ або пластик.
Ще не так давно здавалося, що чавунні ванни незабаром відійдуть у минуле – поступляться під напором доступніших акрилових та престижніших із литого каменю. Але сьогодні такі моделі все ще актуальні. Адже вони дуже довговічні, прості в очищенні, тихі при наборі води та теплі. Так, їх зовнішній вигляд не такий різноманітний, але для класичних стилів оформлення або ж модного лофту він підходить якнайкраще.
Типові будинки, які з'явилися в СРСР в епоху Микити Хрущова, відрізняються дуже скромними розмірами всіх кімнат – включаючи санвузол. Тому місце треба економити на всьому.
У ванній хрущовки навіть бойлер іноді не виходить повісити! Що вже говорити про пральну машину, яку багато хто «переселяє» до коридору або на кухню. Однак можна її поставити... під раковиною. Благо на ринку вистачає моделей умивальників, в конструкції яких якраз і передбачено подібне «сусідство». При цьому їх дизайн продуманий: така пара виглядає цілком гармонійно.
Особливості хрущовок такі, що ванну в них можна поставити лише невелику – і до того ж вона займе мало не весь санвузол. Тому думайте про те, щоб замінити її душовою кабіною. Вона забирає мінімум площі, дозволяє економити воду, надає дизайну ванної кімнати сучасної динаміки. А якщо вибрати глибокий душовий піддон, то й маленьку дитину в ній можна купати.
Хто сказав, що про біде в хрущовських будинках можна забути? Так, місця в них замало, інсталяцію для підвісних моделей не завжди можна змонтувати в стіну, а унітаз із функцією біде відносно дороге задоволення. Але до звичайного унітазу-компакту можна підвести гігієнічний душ. Він виконує ті ж функції, що і біде, але гранично мініатюрний і доступний. Плюс така сантехніка відмінно пасує модним мінімалізму або хай-теку.
Кабінку для прийому душу можна зробити центральним елементом в оформленні ванної, її родзинкою. Досягти такого ефекту ви можете різними способами.
Кабінка, в якій роль піддона виконує безпосередньо підлога з вбудованим в неї зливом, – одна з найбільш модних тенденцій у дизайні ванних. При цьому її популярність пояснюється не тільки лаконічністю виду, а й безпекою (немає ризику посковзнутися при підйомі ніг, що важливо, припустимо, для літніх людей) та легкістю прибирання. Тільки забезпечте надійну гідроізоляцію та виберіть систему «антипотоп».
Стіни, в які впирається душова кабіна, можуть стати хорошим простором для вашої творчості. Для цього відмінно підійде, наприклад, панно із плитки. Воно прикрасить кімнату, при цьому вибір готових рішень сьогодні величезний. А навіть якщо вам нічого не сподобалося, ви завжди зможете створити власне зображення. В цьому вам допоможе різноманітна плитка-мозаїка.
Вибору душової системи у будь-якому випадку варто приділити максимум уваги, але якщо хочете одночасно ефектності в дизайні ванної та ефективності цієї сантехніки, то варто встановити так званий тропічний душ. Його величезна лійка завжди привертає до себе увагу та робить водні процедури приємними та більш розслабленими – особливо якщо це душова панель із гідромасажем.
Будь-яка окремостояча ванна є прикрасою кімнати. Але можна зробити оформлення приміщення з такою сантехнікою ще більш стильним. Для цього орієнтуйтеся на такі ідеї.
Кольорова сантехніка як така – відмінна знахідка для поціновувача оригінальності у ванній кімнаті. Але саме у форматі встановленої окремо або ж в кутку ванни такий декор буде максимально виграшним: адже розмах сантехніки великий, а її огляд ідеальний. При цьому до неї легко знайти відповідні компоненти хоч модного чорного, хоч будь-якого іншого відтінку: від змішувача (в тому числі модного термостатичного) до аксесуарів.
Гріх не виділити оформленням окремостоячу ванну – і найкраще із цим впорається плитка з мармуру (або під мармур, якщо хочете трохи заощадити). В оточенні породистого матеріалу із неповторним малюнком навіть чаша найпростіших форм виглядає витончено. Ще спробуйте комбінувати таку настінну та підлогову плитку різних тонів – тоді дизайн ванної заграє новими рисами.
Якщо ви обожнюєте поніжитися у ванні, то модель із гідромасажем напевно не розчарує. До того ж вона не просто підвищує комфорт, але і виглядає незвично та яскраво за рахунок встановлених в ній десятків форсунок. Та й за формою подібна сантехніка часто виділяється на тлі звичайних окремостоячих чи кутових ванн – теж додатковий плюс для шанувальників красивих речей.
А щоб не витрачати час на довгі пошуки привабливої плитки та сантехніки, звертайтеся до інтернет-магазину Keramis. У нашому каталозі ви знайдете тільки ті товари, які відповідають сучасним тенденціям у дизайні ванних кімнат. До того ж ми пропонуємо товари лише кращих виробників – і за доступними цінами.
Зареєструйся та отримай знижку 2%