Серед усіх різновидів сантехніки в нашій країні біде, мабуть, зустрічається чи не найрідше. І зовсім даремно! Адже з подібним оснащенням санвузла спрощуються гігієнічні процедури і для жінок, і для чоловіків, і догляд за інтимними зонами в даному випадку виходить зручніше і при цьому помітно ефективніше! Важливо лише до покупки і установки розібратися, як вибрати біде – тоді воно принесе максимум користі і прослужить багато років…
Який вибрати матеріал біде?
Як і в ситуації, наприклад, із вибором ванни або умивальника, одним із головних чинників є матеріал, із якого виготовлена сантехніка. Правда, у біде варіантів не так вже й багато:
- Фаянс. Це найдоступніший, а тому і найпопулярніший тип кераміки у будь-якої сантехніки – біде не виняток. Ще цей матеріал цінують за привабливий зовнішній вигляд, широку колірну гаму (не проблема пофарбувати, наприклад, у чорний) і відносну довговічність: ресурс перевищує 15-20 років. Правда, чистити його треба акуратно, інакше захисна емаль зітреться, потьмяніє і навіть може вкритися тріщинами.
Фаянсові біде коштують недорого, але можуть прослужити багато років без особливих проблем – хоча їм потрібен акуратний догляд (на фото Kolo Freja)
- Порцеляна. За рахунок додавання до складу кераміки кварцу і польового шпату у цього матеріалу міцність і зносостійкість мало не в рази вище, ніж у фаянсу. До того ж порцеляна менш гігроскопічна: вона слабкіше вбирає вологу і бруд, довше залишаючись чистою. Плюс виглядає така сантехніка елегантніше, витонченіше. Що позначається і на ціні: часом удвічі-втричі вище!
Вибрати порцелянове біде варто за довговічність і надійність, хоча і ціна у нього вище за фаянсове (на фото Villeroy&Boch Hommage)
- Нержавіюча сталь. Такий метал дуже надійний і міцний – не дарма з нього часто роблять вандалостійку сантехніку. Але він, тим не менш, не дуже популярний у покупців біде. Пояснюється це його вельми високою ціною та дизайном. Адже далеко не у всякому санвузлі настільки сувора і блискуча чаша буде виглядати доречною.
Вибір біде з нержавійки виправданий її властивостями, хоча її дизайн підійде не кожному інтер'єру
Але слід розуміти: так як вибрати біде зазвичай намагаються в пару до унітазу, то вся розмова про матеріали в якійсь мірі умовна. Адже оптимальне рішення – купити «парну» сантехніку: з однієї колекції, в одному стилі, з однакового матеріалу. Тоді оформлення вашого санвузла буде максимально гармонійним.
Яке біде за типом установки краще?
Наступний крок у виборі біде для будинку: визначитися, як буде монтуватися таке оснащення. Способів його установки фактично два:
- Підлогове біде. Класичне рішення, при якому сантехніка стоїть на підставці, в якій ховаються всі комунікації. Переваги такої схеми очевидні: конструктивно таке біде просте (тому доступне), при цьому з його монтажем, як і обслуговуванням, не буде особливих проблем. Хоча для багатьох ці плюси марні на тлі деякої стародомодності стилю.
Встановлене на підлозі біде вибрати можна за простоту і зручність обслуговування, а також його доступність (на фото Roca Victoria)
- Підвісне біде. Закріплене на стіні, ніби висить у повітрі, – таке обладнання незмінно привертає увагу і додає кімнаті легкості у візуальному плані. Правда, за це доводиться платити. Причому не тільки при покупці, а й під час монтажу. Адже встановлення інсталяція, що ховається в стінці, до якої кріпиться біде, потребує певних навичок, зусиль і часу.
Підвісні моделі біде виглядають дуже стильно, але встановити їх складніше за підлогові (на фото Ravak Uni Chrome)
Якщо ж ви не знаєте, як правильно вибрати біде, коли в кімнаті банально не вистачає місця для двох сантехнічних приладів відразу, зверніть увагу на суміщені з унітазом моделі. Таких варіантів два:
- Кришка-біде. Подібну систему легко переплутати зі звичайною кришкою на унітазі: зовнішня відмінність тут у розташованих збоку від сидіння важелях або кнопках (якщо це обладнання з електронним управлінням). А центр «виворітного» боку доповнений невеликим краном для обмивання тіла. Ця система відносно проста в установці і при цьому може бути дуже функціональною: іноді в кришку-біде навіть вбудовують вентилятор для сушки шкіри, а налаштування приладу можна зберігати у його пам'яті!
Кришка-біде лише трохи товще за звичайну кришки на унітаз і при цьому набагато функціональніше за неї
- Унітаз-біде. Це більш дорогий і складний, але і надійніший варіант біде типу «два в одному». Відрізнити його від звичайного унітазу майже неможливо: кнопки з боків роблять максимально непомітними (а є модифікації навіть без них – управління йде через пульт), і кран ставлять зазвичай висувним (він ховається всередині обідка). Мінус у вибору біде цього типу традиційний: ціна. Така сантехніка може коштувати на рівні комплекту з найпростіших «парних» унітазу і біде.
Впізнати універсальний унітаз-біде можна лише за невеликими деталями – на кшталт непомітних ручок з боків
А ще з приводу обох «універсальних» систем треба вказати загальний недолік: чаша унітазу вужча, ніж у повноцінного біде. Тому проводити потрібні гігієнічні процедури з кришкою-біде або унітазом-біде все ж таки трохи менш зручно.
Додаткові параметри, на які варто звернути увагу при виборі біде
У питаннях, як вибрати біде, значення мають ще й різні нюанси. Можна згадати кілька найважливіших параметрів:
- підключення до каналізації: випуск у сантехніки буває вертикальним, горизонтальним і косим (під 45°), але особливої різниці немає – вибір біде в більшій мірі залежить від того, як облаштована ваша система;
- злив: конструкцією мало не всіх сучасних біде передбачено не тільки сифон, але й всі необхідні отвори і канали для захисту від переливу, в цьому питанні така сантехніка фактично повторює кухонні мийки;
- змішувач: якщо біде не укомплектоване змішувачем, то необхідно підібрати його з оглядкою на тип управління (зручніше з одним важелем) і головку (вона повинна бути рухливою на 360°, щоб легко направляти струмінь води);
- термостат: деякі моделі змішувачів мають так званий термостат – особливий механізм, за рахунок якого температура у води, що подається, буде підтримуватися на заздалегідь заданому рівні;
- кришка та сидіння: більшість біде не має подібних деталей, але при бажанні можна купити їх окремо або знайти моделі з ними, що дозволить створити ансамбль із унітазом (кришка у біде є фактично декором).
Для зручності експлуатації біде важливі всі деталі, а особливо простий у роботі і практичний змішувач із джойстиком (на фото Ravak Classic CL)
Вибір виробника біде
Якщо ви хочете отримати надійне, довговічне і дійсно продумане в деталях сантехнічне обладнання, слід орієнтуватися на перевірені і авторитетні бренди. Наш досвід показує, що до них відносяться такі марки, як Roca, Villeroy&Boch, Kolo та Volle.
Рекомендовані моделі біде Roca:
Зручні біде від Villeroy&Boch:
Доступні колекції біде Kolo:
Продукція цих та інших виробників в асортименті представлена в каталозі інтернет-магазину Keramis. Щоб спростити собі задачу з підбору сантехніки, просто зверніться за допомогою до наших консультантів. Вони в деталях знають, як вибирати біде, і підкажуть важливі деталі. А головне: наші ціни на сантехніку вас приємно порадують – гарантуємо!