За створюваним ефектом серед усіх варіантів оздоблення стін у квартирі або будинку навряд чи щось можна порівняти із фотошпалерами – вони завжди привертають максимум уваги! Яскравий, колоритний і чіткий пейзаж або сюжетний малюнок на всю стіну здатні прикрасити будь-яке приміщення та зробити його харизматичним і стильним. Хоча це багато в чому залежить від правильності підбору такого декору. А тому ще на стадії проектування дизайну кімнати слід розібратися, як вибрати і купити фотошпалери…
Які фотошпалери існують?
Найголовніше: фотошпалери повинні бути практичними та довговічними (на фото Komar 8-932)
Як не дивно прозвучить у контексті статті, але дизайн – справа вторинна. Тому що вибір фотошпалер потрібно починати з їх типу. Адже саме від нього залежить, як довго такий декор збереже свій ошатний зовнішній вигляд. Для цього треба з'ясувати, які шпалери краще. В якості основи сьогодні використовуються:
- Папір. Головна перевага цього типу – доступність: паперові шпалери дешевше за всі інші. Ще плюсом є екологічність, адже вони безпечні для здоров'я. Правда, розраховувати на довговічність таких фотошпалер не варто. Їх легко пошкодити під час прибирання або при звичайній експлуатації, та й в цілому ресурс невеликий – вже через кілька років вони втрачають початковий лиск.
- Вініл. Чи не найбільш довговічні моделі саме вінілові. За рахунок щільної плівки такий матеріал виходить дуже міцним, його навіть можна очищати за допомогою миючих засобів (тому вони, наприклад, відмінно проявляють себе у передпокої)! Не страшний вініловим фотошпалерами і ультрафіолет: кольори зображення зберігають свою насиченість багато років. Головний мінус – з вінілом стіни не «дихають», що дещо погіршує мікроклімат.
- Флізелін. Якщо міркувати, які фотошпалери краще з точки зору балансу всіх характеристик, то флізелінові часто називають мало не першими. Нехай вони не такі міцні, як вінілові (флізелін витримує тільки легке вологе прибирання), зате вони куди як екологічніші. Адже в цьому покритті є пори, через які забезпечується природна циркуляція повітря.
- Текстиль. Тим, хто хотів би вибрати фотошпалери на тканинній основі, потрібно врахувати кілька моментів. Перший: вони найдорожчі. Другий: вони збирають на текстильній поверхні дуже багато пилу – це не найкраще рішення для алергіків. Третій: доглядати за ними треба дуже акуратно, уникаючи попадання на них вологи. Але все це компенсують вишуканість та затишок від подібного декору.
До речі, зверніть увагу, фотошпалери бувають двох типів: симплекс і дуплекс, з одного або двох шарів відповідно. Двошарові дорожче, але й міцніше.
Фотошпалери можуть імітувати будь-який тип стіни не тільки зовнішнім виглядом, але й текстурою своєї поверхні (на фото Komar 8-700)
Крім матеріалу в питанні, якого типу фотошпалери купувати, має значення їх текстура. Найбільш поширені такі варіанти:
- Гладкі фотошпалери. Мають помітний блиск та підходять для друку яскравих та максимально деталізованих об'єктів (на кшталт міських пейзажів або макрознімків). Прості в догляді, адже з них легко видаляються будь-які пил та бруд (хоча й помітні забруднення найсильніше саме на такому матеріалі).
- Фактурні фотошпалери. Поверхня подібного декоративного матеріалу виконана з помітною шорсткістю, яка нагадує штукатурку. А тому вона відмінно доповнює малюнки на архітектурну тематику, фрески та предмети старовини. Роблять такі шпалери на базі вінілу або флізеліну.
- Фотошпалери з піщинками. Матова, позбавлена відблиску текстура – найкраще рішення для тих, хто роздумував, як вибрати фотошпалери ефектні, але не дуже вигадливі. Ще до переваг подібного покриття треба віднести здатність маскувати недоліки самої стіни, її можливі дефекти.
- Фотошпалери з тисненням. Як правило, такий декор імітує полотно, за рахунок чого створюється враження, ніби зображення намальовано на стіні, немов на картині. Тому і сюжети не стільки «фотографічні», скільки «мальовничі»: м'які та розмиті, а нерідко взагалі абстрактні.
- Фотошпалери з рельєфом. Варіацій виконання рельєфної текстури маса! Поверхня може нагадувати лляну тканину, шкіру, дерево (про аналогічну плитку читайте за цим посиланням), черепицю або цеглу тощо – вибір фотошпалер цього типу великий. Треба тільки пам'ятати, що у них і вартість вище, і правила догляду та очищення трохи складніше.
- Фотошпалери з ворсинками. Дрібний ворс не підійде для точних малюнків, його застосування в основному обмежено абстрактними зображеннями. Зате він дуже приємний на дотик, і такі фотошпалери «теплі» та «затишні» на вигляд. А їх недоліки – складність догляду та ризик швидко затерти малюнок.
Фотошпалери в дизайні приміщень
Коли ви вже визначилися, які фотошпалери краще з точки зору практичності, можна вже думати про конкретні дизайнерські ідеї. У цьому випадку важливо робити розділення за типом кімнати, де ви плануєте клеїти таке оздоблення.
Стиль фотошпалер варто підбирати за призначенням кімнати, де вони будуть розміщені
Вибір фотошпалер для вітальні
Для найбільшої кімнати в будинку або квартирі, як і у випадку звичайних шпалер, можна вибирати фотошпалери майже будь-які за стилем та колірною гамою – все залежить від базової концепції дизайну та оформлення її елементів: від меблів до міжкімнатних дверей. Найпопулярнішими варіантами для вітальні вважаються панорами міст, природні ландшафти, фонові текстури (імітація цегляної кладки, панелей з дерева тощо), незвичайні об'ємні 3D-малюнки, оптичні ілюзії. Також важливо мати запас простору в кімнаті – щоб ніщо не затуляло малюнок, щоб огляд шпалер був гарантований з усіх боків.
Панорамні фотошпалери разом із правильно підібраним освітленням допоможуть візуально розширити вітальню (на фото Komar 8-101)
Незвичайні візерунки на фотошпалерах можуть стати центром усього дизайну вашої зали (на фото Komar 8-939)
Імітація у вітальні покриття стіни деревом за допомогою фотошпалер – цікава та більш доступна у порівнянні із ламінатом на стіні ідея, що додасть кімнаті затишку (на фото Komar 8-920)
Фотошпалери у вітальні можуть нагадувати намальовані на стіні картини, що можна дуже стильно обіграти в декорі (на фото Komar 8-917)
Фотошпалери для спальні
Забезпечити одночасно і релакс після важкого дня, і заряд бадьорості з ранку – головні завдання, які повинен виконувати будь-які шпалери в спальні. Саме на це треба спиратися, вирішуючи, якого типу фотошпалери вибирати в цю кімнату. Тому краще віддавати перевагу м'яким природним кольорам (зелений, блакитний, бежевий тощо) і та не сильно вираженим малюнкам (оптимальні флористика або природні пейзажі, нехитрі абстракції). Також уникайте різко контрастних сполучень, в тому числі зі звичайними шпалерами на інших стінах.
Пейзаж із природою – найбільш універсальна тематика для фотошпалер у спальнях (на фото Komar 8-521)
Міські панорами на фотошпалерах у спальні також будуть цілком доречні – головне, щоб не надто крикливі за візерунком (на фото Komar 8-731)
Легкі, свіжі малюнки на фотошпалерах у спальні додадуть їй легкості і підвищать комфорт від відпочинку (на фото Komar 8-515)
У спальні цілком припустимі і яскраві, насичені тони – головне, щоб вони гармонійно поєднувалися з рештою декору та освітленням (на фото Komar 8-903)
Які фотошпалери краще на кухні?
Найбільш очевидний вибір фотошпалер у такому випадку – на тему їжі та напоїв. Великоформатні зображення стиглих фруктів та овочів, чашок із чаєм або кавових зерен, а також дерев із плодами актуальні завжди. Також для кухні можна вибрати фотошпалери на тему урбаністики: зображення мегаполісу зарядить із ранку драйвом та енергією для нових звершень. А ще цікаво, що на кухні шпалери можливо розмістити не тільки на стінці, а й, скажімо, на місці фартуха замість плитки над робочою зоною (для збереження шпалери їх вкривають склом) – виглядає дуже цікаво.
Урбаністична тематика фотошпалер на кухні буде виглядати сучасно та вельми стильно (на фото Komar 8-323)
Фотошпалери, що імітують цегельну кладку, як і аналогічна плитка, привнесуть кухні частку модного стилю лофт (на фото Komar 8-741)
Величезні макрознімки на фотошпалерах на кухні завжди додають їй оригінальності – особливо якщо зробити на них акцент за допомогою освітлення (на фото Komar 8-520)
Невеликі за розміром фотошпалери на кухні можуть зіграти роль такої собі картини – як яскравий аксесуар (на фото Komar 1-615)
Як вибрати фотошпалери для дитячої кімнати?
Розповісти про те, які бувають фотошпалери для дитячих, напевно, нереально – асортимент таких матеріалів ледь не найрізноманітніший, причому для будь-якого віку та статі. Тому при виборі дитячих шпалер необхідно орієнтуватися на конкретну дитину та її інтереси. Для дуже маленьких діток краще пастельні відтінки та великі (але не занадто) деталі. Для малюків 3-7 років шукайте барвисті шпалери за мотивами казок або улюблених мультиків. А для підлітків оптимальні тематики коміксів, фільмів, спорту, моди, високих технологій, подорожей тощо.
Улюблені персонажі на фотошпалерах у дитячій кімнаті порадують будь-яку дитину (на фото Komar 8-471)
Компактні за розміром фотошпалери для дитячої з героями кіно можуть замінити звичні постери, до того ж на них легко направити світло від світильників (на фото Komar 1-419)
Підібрати тематику дитячих фотошпалер можна для будь-якого віку або статі вашої дитини (на фото Komar 4-407)
Для кімнати підлітка вибір фотошпалер не менший, аніж для маленьких дітей – тільки тематика тут інша (на фото Komar 8-909)
Рекомендовані виробники фотошпалер
У своїй практиці ми регулярно стикаємося з обговореннями, які фотошпалери краще за всіх. В усьому різноманітті сучасного ринку в нашій компанії давно виділили бренд Komar. Ця німецька компанія зарекомендувала себе високою якістю продукції, її довговічністю та практичністю, а також можливістю вибору в її каталогах сюжетів та тем шпалер буквально на будь-який смак.
В асортименті провідних виробників можна знайти найрізноманітніші за стилем фотошпалери
Щоб вам було простіше прийняти рішення, на допомогу готові прийти консультанти з інтернет-магазину Keramis. Вони детально розкажуть вам, як правильно вибрати фотошпалери, з якого матеріалу фотошпалери краще для ваших завдань, а також дадуть цінні рекомендації, як досягти гармонійного поєднання представлених на нашому сайті колекцій оздоблювальних матеріалів. З нами зручніше, обирайте шпалери з нами!