Клінкер не дарма користується популярністю в оздобленні фасадів – це один з найбільш міцних і довговічних видів кераміки. Але сфера його застосування не обмежена екстер'єром. Клінкерна плитка буде доречна і в інтер'єрі: на стінах і підлогах, в облицюванні камінів і для кухонних фартухів. Правда, це не означає, що таке керамічне покриття можна купувати без розбору. Дуже важливо прояснити, як правильно вибрати клінкерну плитку – тоді вона не розчарує і роки по тому.
Основні характеристики клінкерної плитки при виборі
Клінкер відрізняється від інших видів керамічної плитки насамперед способом виробництва. Для нього використовують подрібнену сланцеву тугоплавку глину і мінімальну кількість будь-яких домішок – при цьому штучні добавки і цемент виключені в принципі. Також важливо, що випал проводиться у печі при температурі 1200° C. Завдяки всьому цьому кераміка виходить дуже міцною: з нею можна не переживати про подряпини і тріщини. Крім того, вибір клінкерної плитки виправданий волого- і морозостійкістю. Плюс вона не вицвітає, а її очищення легке, в тому числі за допомогою хімії та струменя води під тиском.
Ви можете вибрати однакову клінкерну плитку як для зовнішнього, так і для внутрішнього оздоблення стін (на фото Cerrad Foggia)
Щоб визначити, яка клінкерна плитка краще відповідає вашим цілям, необхідно звернути увагу на наступні моменти:
Колір. Так як в складі такого оздоблювального матеріалу відсутні будь-які синтетичні барвники, його забарвлення відповідає натуральним тонам. В основному це варіації коричневого, червоного і бежевого – але зустрічаються білий, сірий, чорний і жовтий клінкер. А тим, хто шукає оригінальне дизайнерське рішення, підійде плитка, покрита глазур'ю, – вона буває будь-якого кольору. І пам'ятайте: від партії до партії тон часом трохи відрізняється, тому варто вибирати і замовляти клінкерну плитку всю відразу.
Зазвичай клінкерну плитку виробляють в природних кольорах – яскраві рішення для неї дуже рідкісні (на фото Realonda Kiev)
Фактура. Поверхня клінкерної плитки може бути дуже різноманітною: гладка або шорстка, з блискітками або вкрапленнями, з переливом і посипанням, ручного формування тощо. Найбільш практична – гладка: вона легко чиститься. При цьому здалеку наявність текстури майже не помітна, і ефект видно тільки при різному освітленні: вранці шорсткий клінкер виглядає інакше, ніж вдень. І намагайтеся оцінювати фактуру у масиві, одиночний екземпляр не дає зрозуміти, як буде виглядати вся стіна.
Як правило, текстура клінкерної плитки помітна лише з близької відстані (на фото Oset Risco)
Розмір. Найбільш поширені на ринку формати NF (240х71 мм) і RF (240х65 мм) – вони дуже добре імітують у декорі звичну цеглу. Але при бажанні можна зустріти і інші варіації: від 150х50 мм до 800х400 мм (вони зазвичай використовуються для підлоги чи цоколя). Але лише цим питання з розміром не вичерпуються, оскільки вибрати клінкерну плитку потрібно і за товщиною. Дуже ефектно виглядають моделі в районі 15 мм: вони надають стіні необхідного об'єму.
Часом клінкерна плитка навіть великого розміру ніби складена з безлічі дрібних елементів (на фото Codicer 95 Cairo)
Зносостійкість. Будь-який клінкер добре протистоїть стиранню, але на різному рівні. Для його визначення використовуються класи зносостійкості: всього їх 5. Мінімальний – перший: він підходить тільки для декору стін, які фактично не стикаються із навантаженням. А максимальний п'ятий можна класти, наприклад, на підлогу в супермаркетах, де постійний рух безлічі людей, – подібна плитка впорається навіть із дуже інтенсивним зносом.
На підлогу клінкерну плитку треба стелити з урахуванням того, наскільки багато по ній будуть ходити (на фото Gres de Aragon Columbia)
Протиковзання. Як і у випадку зі зносостійкістю, всю клінкерну плитку ділять на 5 класів в залежності від того, наскільки вона слизька. Але позначаються вони інакше: від R9 до R13. «Дев'ятка» призначена для сухих приміщень, «десятка» для кімнат з вологим прибиранням, одинадцятий клас допустимий у місцях зі скупченням води, дванадцятий можна стелити там, де можливі негативні температури. Що до R13, то цей вибір клінкерної плитки виправданий лише на промислових об'єктах.
Для сходинок варто вибирати неслизьку клінкерну плитку, можливо, із насічками на поверхні (на фото Paradyz Semir)
Затирка. У розмові про підбір клінкеру для оздоблення стін і підлоги не можна не сказати про затирку, яка заповнить стики між плитками. Вибирати її слід із урахуванням кількох порад. Перша: вирішуйте, чого ви хочете – підкреслити «цегляну» кладку контрастними лініями або ж зробити стіну однотонною? Друга: затирка світліша за плитку візуально полегшує фасад, а більш темна робить його масивнішим. Третя: якщо цоколь і стіна різних кольорів, затирка потрібна однакова, інакше буде зайва строкатість декору.
За допомогою контрастної світлої затирки можна вигідно підкреслити кожну окрему клінкерну плитку (на фото Monopole Castillo)
Правильно вибираємо клінкерну плитку за призначенням
Неможливо сказати, яка клінкерна плитка краще за всіх, не враховуючи те, де ви плануєте її розмістити. Тому варто взяти до уваги її призначення – ми зібрали для вас найбільш типові сценарії.
Клінкерна плитка для підлоги та сходинок
Головне – клінкер на підлозі не повинен бути слизьким: для квартири і будинку оптимальний клас R10, у басейні чи ванній R11. Зверніть увагу, що на сходинки можна покласти плитку із насічками або виступами, які теж знизять ризик посковзнутися. При цьому для сходинок, особливо якщо мова йде про покриття на ганку, є безліч аксесуарів: плінтуси, підвіконня, парапети, цоколі тощо. Усі вони повинні відповідати ситуації за зносостійкістю. Що стосується колірного рішення, то краще вибрати клінкерну плитку для підлоги і сходинок немазкого тону – так менш помітні пил і бруд.
Для оздоблення підлоги і сходинок на ганку вибір клінкерної плитки – одне з кращих рішень (на фото Paradyz Cotto)
Клінкерна плитка для фасадів і стін
При монтажі клінкеру на зовнішні або внутрішні стіни ви фактично нічим не обмежені – замовляйте будь-які розміри, формат і колір, які ваша душа забажає. Але кілька рекомендацій з підбору клінкерної плитки для фасадів і стін є. Наприклад, на кут будівлі можна класти кутову плитку або з'єднати дві звичайні плитки зі зрізом 45° – так дешевше. У коридорах відмовтеся від шорсткої плитки, щоб не чіплятися одягом. Фактура зайва і на цоколі – він забруднюється сильніше за стіни, а через текстуру очищення складніше. І врахуйте: на зовнішній стіні допустима плитка максимум 2-3 кольорів, щоб не вийшла мішанина відтінків.
Клінкерна плитка підійде для фасадів будинків як в традиційному, так і найсучаснішому стилях (на фото Stroher Handstrich)
Клінкерна плитка для фартуха на кухню
Питання, як вибрати клінкерну плитку для кухонного фартуха, досить складне. Зазвичай облицювання на кухні виконують максимально практичним в експлуатації: тобто простим при очищенні від крапель води і жиру, а також можливої кіптяви. Однак клінкер помітно ускладнює цю задачу! Тому варіантів два. Перший: замовити глазуровану плитку – вона яскрава і гладка. Хоча глибокі, складні для очищення стики між елементами залишаються. Можливо, тоді правильніше вибирати інший варіант: приклеїти клінкерну плитку і закрити її прозорою панеллю – вона називається скіналі.
Завдяки клінкеру кухні можна надати модного лиску в дусі лофт (на фото Cerrad Zebrina)
Рекомендовані виробники клінкерної плитки
Окремий фактор: від якого виробника купити клінкерну плитку? На ринку сьогодні асортимент великий, але не кожен бренд можна рекомендувати. Виходячи з практики виділимо компанії, які вже довели якість своєї продукції. До таких належать в першу чергу Paradyz, Stroher, Cerrad та Gres de Aragon.
А щоб ви не витрачали час на роздуми, яка ж клінкерна плитка краща, ми радимо просто звернутися до інтернет-магазину Keramis. У наших консультантів є всі необхідні знання і досвід, щоб відповісти на будь-яке питання про кераміку і відзначити важливі нюанси. Завдяки їхній підтримці ви швидко зрозумієте, як вибрати клінкерну плитку для приватного будинку чи квартири – і тут же зможете придбати її на вигідних для себе умовах!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.