Світло є однією з базових умов нашого життя. Тому освітлення грає критично важливу роль: грамотно підібрані світильники можуть зробити будинок і офіс комфортнішим і затишнішим, а їх декор – більш стильним. Найбільш популярним типом такого оснащення давно вважається люстра. У неї безліч переваг і широкий асортимент, що відрізняється конструкцією, дизайном тощо. А щоб цей світильник не розчарував, до покупки слід з'ясувати, як вибрати люстру?
Зміст
Незалежно від того, де ви хочете встановити таке світлове обладнання, вам потрібно в першу чергу продумати базові параметри. До них відносяться:
Крім загальних рекомендацій, яку люстру вибрати, є й такі, що залежать від типу приміщення, де вона буде монтуватися.
Найголовніше, на що звернути увагу при виборі люстри в кабінет, – це те, як використовується така кімната. Адже в ній на перший план виходить локальне, а не стельове освітлення: настільні і підлогові світильники, на кшталт спотів, які потрібні при роботі з паперами, книгами і за комп'ютером. Тому ключова вимога до люстри – створити рівномірне, розсіяне освітлення, достатнє для зустрічей із колегами і партнерами або ненав'язливого фону для комфортної роботи.
Відштовхуючись від цього моменту можна вивести кілька порад, як вибрати люстру для робочої кімнати. По-перше, як і для передпокою, не купляйте великі, з десятками ламп моделі, адже вони будуть зайві в настільки функціональному приміщенні. По-друге, більш виграшний акуратний, строгий дизайн світильників. Він буде задавати кабінетний настрій (хоча для творчої роботи можна взяти і більш креативний варіант).
Від оформлення спальні зазвичай чекають одного: сприяти відпочинку, створювати в цій кімнаті розслаблений настрій. Тому і світло потрібне не надто яскраве, приглушене, м'яке і тепле за відтінком. При цьому розмір спальні, як правило, не дуже великий. В силу цих причин, якщо ви не знаєте, яку краще люстру вибрати для спальні, варто підбирати компактний світильник із невеликою кількістю ламп і абажуром, який сприяє розсіюванню світла.
Також варто подумати про функціональність такого обладнання. Зараз на ринку можна зустріти безліч моделей люстр із різними режимами роботи: яскравий, помірний, зоряне небо, нічний тощо. При цьому вони вмикаються через пульт або за допомогою програми на смартфоні, що зручно, коли вже не хочеться вилазити з-під ковдри, – це кращий вибір люстри в спальню.
На кухні необхідно встановити яскраве освітлення, але головне – це умови експлуатації: високі температури, пар і вода. Тому ключове, що важливо знати, як правильно вибрати люстру для такої кімнати, – це її надійність і невибагливість корпусу. Краще, якщо це буде пластик, акрил, скло або метал. Адже за цими матеріалами легко доглядати, і вони не бояться вологи (особливо з маркуванням від IPx4 та вище). А текстильні і дерев'яні люстри на кухні можуть швидко втратити усю свою красу і цілісність.
Що стосується розмірів люстри, рекомендації в цілому такі ж, як і указані в першому пункті. Для маленьких кухонь із низькою стелею беріть компактні світильники, для великих побільше. Єдине: пам'ятайте, що треба продумати не тільки, яку люстру вибрати для кухні, а й усі додаткові світильники – над робочою поверхнею, обіднім столом тощо.
Зала – це одночасно і просте, і складне приміщення в підборі світильника. З одного боку, тут немає жорстких правил, які б регламентували розміри і матеріали люстри, характер освітлення і функціональність такого оснащення. Ви нічим не обмежені, все залежить від індивідуальних особливостей вітальні і її дизайну. З іншого ж боку, в цьому й полягає вся складність у питаннях, як вибрати люстру для вітальні: варіантів просто безліч!
Хоча одна загальну пораду вивести все ж можна. Вона стосується формату світильника для вітальні. Так як це приміщення зазвичай велике, призначене для прийому гостей або збору всієї родини, то можете сміливо замовляти досить велику, аристократичну модель, що має безліч плафонів. Саме так ми правильно вибираємо люстру у вітальню, чи не так?
Окремий момент теми, яку вибрати люстру, – це встановлена в квартирі або офісі натяжна стеля. Вона не повинна нагріватися вище за 60° C. Тому вам потрібно дотримати певний запас місця від ламп: хоча б 20-40 см (залежить від типу плафона: відкритий чи закритий). Правда, це вірно для ламп розжарювання і галогенних моделей. Діоди ж гріються значно менше і можуть стояти в один рівень зі стелею, але їм потрібна спеціальна решітка радіатору для охолодження: без неї діодна лампа може швидко вийти з ладу.
І ще один цікавий нюанс, як вибрати люстру для натяжної стелі. Якщо вона у вас глянсова, то зверніть увагу... як виглядає світильник зверху. Адже ви будете постійно бачити такий ракурс у самій стелі – і краще, щоб цей вид був для вас естетичним. З цієї ж причини краще шукати модель зі спрямованими вниз лампами, щоб не було надмірного дратівного відблиску.
А щоб не витрачати час на пошуки оптимальної люстри, просто звертайтеся до інтернет-магазину Keramis. Ми можемо сміливо рекомендувати вам надійні і привабливі за ціною класичні люстри Eglo та Blitz, стельові Nowodvorscki і Wunderlicht, підвіси від Trio та багато чого іншого. При цьому наші консультанти легко зорієнтують в усьому асортименті і підкажуть, яку люстру варто вибрати для вашої конкретної ситуації!
Зареєструйся та отримай знижку 2%