Кажуть, диявол ховається в деталях – і в дизайні інтер'єру це правило відмінно підтверджує плінтус для підлоги. Здавалося б, тонка смужка по периметру кімнати, але як точно вона може підкреслити гармонію стилю... або ж порушити її, незважаючи на грамотно підібрані шпалери і підлогове покриття. Але ж цей елемент декору повинен бути ще і практичним, і довговічним. Тому питання, як правильно вибрати плінтус для підлоги, не таке і просте, як може здатися.
Зміст
З чого тільки не роблять ці декоративні деталі: від алюмінію до кераміки і пробки! Хоча на питання, з якого матеріалу краще купити плінтус на підлогу, зазвичай згадують три найбільш популярних варіанти: дерево, МДФ та пластик.
Дерево – це класика як вона є. Вона актуальна завжди; для дерев'яних підлог, будь то паркет або паркетна дошка, це фактично єдиний вірний вибір. Підлогові плінтуси з дерева привабливі і екологічно безпечні, довговічні і легко монтуються або демонтуються для ремонту. Недоліків у подібного матеріалу по суті два: висока ціна і сприйнятливість до перепадів температур і вологості (а тому на кухні, де часто використовується на підлозі плитка від них краще відмовитися). Правда, іноді моделі з дерева можуть бути цілком доступні. Але насправді це не зовсім дерево: не його масив, а склейка з фрагментів, вкрита шпоном. А ще важлива рівність стіни, до якої кріпиться плінтус. Інакше з часом він скривиться і навіть може потріскатися в місцях вигинів.
Якщо ви хочете дізнатися, як вибрати плінтус для підлоги з оптимальним поєднанням ціни і якості, то кращий варіант з МДФ-плити. З одного боку, він помітно дешевше за «повноцінне» дерево. Цей матеріал являє собою спресовані і склеєні особливими смолами тирса, тому він такий же безпечний для здоров'я. При цьому за рахунок покриття з ламінованої плівки дизайн цього плінтуса нітрохи не поступається натуральному дерев'яному. З іншого ж боку, у нього міцність все-таки трохи нижче, ніж у аналога з дерева. Але все одно ресурс становить далеко не один рік. Тим більше що згадана плівка надійно захищає плінтус від ультрафіолету і вологи. Плюс треба врахувати, що порізка МДФ при монтажі вимагає більшої акуратності.
Зроблені зі спіненого полівінілхлориду плінтуси підкорюють доступністю – це найдешевший спосіб обробки стику між підлогою і стіною. Також моделі з ПВХ відрізняються величезною різноманітністю кольорів: підібрати щось можливо для будь-якого за стилем інтер'єру і покриття, в тому числі ковроліну. При цьому із часом яскравість нікуди не зникає, оскільки матеріал майже на вигорає на сонці. До переваг цього пластику відноситься і несприйнятливість до вологи, що теж спрощує догляд – його досить протерти ганчіркою. Що ж до мінусів, то найважливіше: пластикові плінтуси не надто довговічні. Вони можуть тріснути навіть від легкого удару! А ще вибирати підлоговий плінтус цього типу варто з усвідомленням, що він не настільки екологічно чистий, як дерево або МДФ.
Підбір плінтуса за дизайном інтер'єру необхідно починати з кольору подібного декоративного елемента. У цьому випадку вибирають одну з наступних концепцій:
В обговоренні, як вибрати підлоговий плінтус, одна з важливих тем: розмір, а вірніше – висота (товщина трохи менш значима). Залежно від величини цієї характеристики всі плінтуси діляться на три групи:
Сучасне ставлення до стилю максимально ліберальне, тому можна поєднувати навіть те, що, здавалося, не поєднується. Хоча загальні рекомендації підбору плінтуса за дизайном для найпоширеніших напрямків все ж є:
А щоб не помилитися при покупці, ми рекомендуємо звернутися до консультантів інтернет-магазину Keramis. Вони знають усі нюанси, як вибрати плінтус для підлоги – і поділяться ними з вами на конкретних прикладах із нашого каталогу. Завдяки цьому ви зможете швидко і, що найцінніше, вигідно придбати такий декоративний елемент і гармонійно доповнити дизайн свого інтер'єру!
Зареєструйся та отримай знижку 2%