Комфорт під час перебування у ванній кімнаті визначається не тільки такими великими і значущими елементами, як душова кабіна чи водонагрівач, але і на перший погляд другорядними деталями – як рушникосушка. За рахунок неї можна зробити його зручнішим для організації простору, затишніше і, звичайно ж, швидко просушити рушники. Важливо тільки розібратися, як вибрати рушникосушку: якого типу, з якого матеріалу, яких форми і фірми.
Яка рушникосушка краще: електрична або водяна?
Найголовніше – визначитися з типом цього пристрою. Всі рушникосушки діляться на наступні категорії:
- Водяні рушникосушки. Найбільш традиційний формат, де за обігрів відповідає гаряча вода, що циркулює через трубчастий корпус – вона йде з водопроводу або системи опалення. З одного боку, це дуже вигідно. Адже вам не доведеться витрачатися на роботу даного пристрою. З іншого, у такому випадку ви залежні від поставок води. Під час профілактики лінії водопостачання або відключення опалення рушникосушка фактично перетвориться на звичайну вішалку, не більше того.
Водяні рушникосушки вигідні за витратами в експлуатації, але більшу частину часу вони можуть простоювати без обігріву (на фото Laris Змеевик и Laris Классик)
- Електричні рушникосушки. Усередині такого пристрою приховано потужний (від 100 до 2000 Вт) нагрівальний елемент, що живиться від розетки. Тому рушникосушка готова до роботи круглий рік. Також її можна ставити не тільки у ванній або поруч зі стояком. До плюсів відноситься більш швидкий прогрів і можливість регулювання температури. Але за все потрібно платити, причому в прямому сенсі. Якщо хочете вибрати рушникосушку такого типу, готуйтеся до зростання рахунків за електрику.
Електричні рушникосушки дуже практичні, оскільки не залежать від поставок води, але помітно підвищують оплату послуг ЖКГ (на фото Mario Стандарт HP-I и Mario Тристар)
Окремо додамо про комбіновані рушникосушки. У них є водяний контур для роботи з гарячою водою, якщо вона є, і електричний обігрівач, коли вода відсутня. Цей пристрій універсальний: вам не потрібно вирішувати, яка рушникосушка, електрична або водяна, краще. Хоча і ціна буде вище за всіх.
Вибираємо матеріал рушникосушки
Якщо ви зупинилися на водяному пристрої, слід звернути увагу на те, з чого він зроблений. На питання, з якого матеріалу вибрати рушникосушку в квартиру або будинок, є кілька типових відповідей:
- Звичайна сталь. Цей варіант допустимий лише у разі жорсткої економії – його ключовий козир: доступність. В інших ситуаціях чорної сталі краще уникати. Вона боїться корозії, хромове покриття з неї досить легко облазить, трубки зазвичай шовні, від чого більше ризик протікання. Є моделі з фарбуванням, цинкуванням і цільнотянутою конструкцією, але й вартість у них значно вище.
- Кольорові метали. Латунь, мідь і алюміній коштують дорожче за чорну сталь – і це цілком виправдано. Вони стильні і привабливі, довговічні і добре протистоять іржі. Однак потрібно пам'ятати, що ці метали менш міцні. А тому їх зносостійкість нижче: вони можуть подряпатися від піщинок та інших домішок, що потрапляють у рушникосушку з водою.
- Нержавіюча сталь. Таку рушникосушку вибрати варто тим, хто не готовий до компромісів. Адже вона найдорожча, зате і найнадійніша: цьому матеріалу не страшна вода, хай навіть дуже брудна. Він привабливо виглядає і доступний у різних варіаціях: полірований, хромований, фарбований. Правда, остерігайтеся підробок: купувати таку рушникосушку треба у перевірених місцях.
Незалежно від типу і матеріалу пристрою обов'язково зверніть увагу на його форму:
- Змійовик. Класика жанру у вигляді цільної і вигнутої S-образної трубки. Цей формат підкуповує доступністю і простотою установки, хоча він може бути не дуже практичним. Плюс його дизайн багато хто вважає вже застарілим.
На фото Mario Змейка
- Драбинка. Виконана у вигляді такої форми рушникосушка краще за зручністю використання, плюс площа обігріву зазвичай вище. Але й ціна у неї вище, а надійність через безліч зварних перекладин трохи нижче.
На фото Caleido Ulisse
- Кутова. Подібний пристрій призначений для установки в кутку ванної кімнати або ж на кутовий виступ. За рахунок цього він дозволяє вигадати з користю частину простору, але ускладнена конструкція підвищує прайс.
На фото Terma Incorner
- Дизайнерська. У цю категорію можна віднести рушникосушки у вигляді спіралей, квадратів, ялинок, комбінацій драбинок і змійовиків тощо. Такий зовнішній вигляд пристроїв дуже оригінальний, але і вартість відповідна.
На фото Enix Libra L
Теплова потужність і максимальний нагрів рушникосушки
У розмові про те, як вибрати рушникосушку, обов'язково необхідно згадати наступні характеристики:
- Максимальний нагрів. Як правило, водяні моделі можуть витримувати до 90-100° C, а електричні розвивають «лише» 60-70° C. Хоча на практиці ця різниця непомітна. Адже вода у трубопроводі може бути набагато холоднішою. Тому і сприймати подібні цифри характеристик правильніше дещо спокійніше.
- Теплова потужність. Цей показник має значення для електричних і комбінованих рушникосушок. Адже потужність водяних залежить від температури води, яка може сильно коливатися. Орієнтуватися ж варто на приблизну формулу: 50 Вт на 1 кубічний метр кімнати.
Особливості підключення рушникосушки
Обов'язково обдумайте питання, як ви змонтуєте такий пристрій. Залежно від його конструкції важливі різні нюанси:
- Електрична рушникосушка повинна підключатися виключно до розетки, яка призначена для приміщень із високою вологістю: вся проводка надійно прихована і ізольована і передбачене заземлення.
- Водяну рушникосушку можна з'єднати з патрубками з водою збоку, знизу і зверху – в основному це залежить від розводки труб. Хоча вважається: бокове підключення менше боїться гідроудару і у нього трохи нижче втрати енергії.
Якої фірми рушникосушку краще купити?
Після того, як ви прояснили, з якого матеріалу вибрати рушникосушку, якої форми, електричну або водяну та усе інше, то залишається визначитися тільки з виробником. Варіанти традиційні: дорогі і якісні зарубіжні бренди або ж більш доступні українські. Втім, гідну продукцію ви зможете знайти в асортименті і вітчизняних, і іноземних марок. На питання, якої фірми рушникосушку купити, ми зазвичай пропонуємо вивчити моделі від Terma, Mario, Enix, Laris та Paladii.
Рекомендовані рушникосушарки Terma:
Популярні моделі рушникосушки Mario:
Перевірені часом рушникосушарки від Enix:
Надійні рушникосушки Laris:
Стильні колекції рушникосушарок Paladii:
А щоб придбати по-справжньому надійний пристрій цього типу за розумною ціною, звертайтеся до інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти легко допоможуть вибрати оптимальну саме для ваших умов рушникосушку, дадуть відповідь на усі питання – і запропонують найвигідніші умови покупки!