Якою б модною не здавалася душова кабина, ванна ніколи не втрачає своєї актуальності. Зручна і практична, незамінна при наявності маленьких дітей та така, що забезпечує справжній релакс після важкого дня – кожен поціновувач цього сантехнічного обладнання знайде у нього свої переваги. Правда, багато що залежить від якості такого виробу. Щоб воно вас тільки радувало комфортом і довговічністю, треба точно розібратися, як вибрати ванну.
Зміст
Чи не головна характеристика подібної сантехніки – її габарити, причому і зовнішні, і внутрішні. Поради щодо вибору ванни в даному випадку прийнято ділити на декілька напрямків:
При цьому варто обов'язково враховувати габарити своєї ванної кімнати. Адже те, що вам здається максимально комфортним, може займати занадто багато місця в приміщенні або взагалі не поміститися в ньому. Тому тут треба шукати розумний компроміс, яка ванна краще саме для вашої ситуації.
З чого сьогодні тільки не роблять сантехніку! Тому зорієнтуватися, з якого матеріалу ванна краще, не так просто. Найбільш типові наступні варіанти:
Це, мабуть, найбільш традиційні моделі. Секрет їх популярності – в міцності і довговічності. Адже сплав заліза з вуглецем і домішкою кремнію, марганцю і сірки, та ще вкритий двошаровою емаллю, може витримати і 20, і 30, і 50 років! Причому догляд потрібен мінімальний, а сама ванна довго зберігає температуру води. Але є і мінуси. Якщо ви хочете вибрати ванну із чавуна, то повинні бути готові до її солідної ваги (100-150 кг), складності відновлення емалі від подряпин і невеликого асортименту розмірів і форм – чавун не надто пластичний, і при виробництві обмежуються простими за дизайном моделями.
Цей варіант зроблений з поліметілметакрилату, по суті армованого пластику. Він може бути чистим на 100% і з додаванням акрилонетрілбутадіенстірола – в цьому випадку ціна нижче, нехай на шкоду якості (через більш пористу структуру верхній шар швидше стирається). В будь-якому випадку акрилові ванни легкі і теплі, а головне: різноманітні за дизайном і оснащенням (в них вбудовують гідромасаж, хромотерапію, датчики рівня води та багато іншого). Поради щодо вибору ванни не можуть не включати недоліків: акріл прогинається під навантаженням (часто потрібний каркас); боїться абразивної хімії; його легко подряпати (хоча і відполірувати нескладно).
Якщо вас цікавить, яка ванна краща за ціною, то відповідь очевидна: зі сталі. Це найдоступніший варіант (якщо, звичайно, не брати до уваги виготовлені з нержавіючої сталі – але вони доречні за стилем не у кожній ванній кімнаті). На тлі чавунних емальовані сталеві моделі легше (30-50 кг при товщині стінок від 3-4 мм) і цікавіші зовні – за рахунок легкості згинання металу. Але пам'ятайте: сталь не настільки міцна (під навантаженням тягнеться, що порушує шар емалі), швидко остигає (поніжитися в гарячій ванні не вийде) і сильно шумить при падінні струменя води (виворіт краще обклеїти гумою або залити монтажною піною).
На питання, з якого матеріалу ванна краще з точки зору її дизайну, то литий камінь – одна з перших відповідей. Для його виробництва використовується мармурова крихта, кварцовий пісок і зв'язувальні поліефірні смоли. Добутий у результаті композит дуже міцний, теплий, простий в очищенні (хоча абразивів краще уникати) і при цьому – дуже ефектний за рахунок яскравого, рівного блиску. Зворотною стороною є солідна вага (від 100 кг), поява подряпин при неакуратному використанні (собак купати в такій ванні не можна) і, зрозуміло, висока ціна – так як вибрати ванну такого типу за невеликі гроші не вийде.
На зовнішній вигляд і зручність користування сантехнікою впливає її формат. Щоб знати, якої форми ванну купувати, слід враховувати такі моменти, як:
Будь-які поради щодо вибору ванни обов'язково включають спосіб їх розташування в кімнаті. Існує три варіанти монтажу такого елемента:
Навіть якщо ви проведете оцінку всіх характеристик коректно, це ще не дає гарантій, що вибір не розчарує згодом. Адже неможливо сказати, яка ванна найкраща, не враховуючи її бренду! Щоб бути впевненим, що така покупка виправдає вкладення, орієнтуйтеся на перевірених часом виробників. Серед зроблених іноземними фірмами можна виділити акрилові ванни від Ravak, Aquaform, Radaway та Kolo, сталеві від Koller Pool і «каменеві» від PAA, а серед відчизняних – акрилові ванни Redokss чи Коломбо.
А щоб не обтяжувати себе довгими роздумами, з якого матеріалу ванна краще або якої форми ванну купувати, ми рекомендуємо звернутися до інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти дадуть відповіді на всі ваші питання і допоможуть вам розібратися в усьому сучасному асортименті сантехніки. Завдяки їм ви будете точно знати, як правильно вибрати ванну для квартири або будинку!
Зареєструйся та отримай знижку 2%