Якщо звернутися до статистики продажів в Україні шпалер, то зроблені з вінілу – явно серед лідерів. Висока популярність цього матеріалу оздоблення пояснюється вдалими і збалансованими характеристиками, завдяки яким їх можна клеїти на стіни і в житлових кімнатах, і на кухні, і навіть у ванній. При цьому вибір величезний і різноманітний, підібрати щось під стиль свого будинку не складе труднощів. Але перед покупкою варто ретельно розібратися, як вибрати вінілові шпалери – це убезпечить вас у майбутньому від можливих розчарувань.
Зміст
Щоб усвідомлено говорити про плюси і мінуси даного декоративного елемента, треба розуміти його природу. Структура вінілових шпалер зазвичай включає 2 шари. Базовий виконаний із паперу або флізеліну: в першому випадку ціна нижче, а у другому вище міцність. Верхній шар виготовлений із полівінілхлориду (або для стислості: ПВХ чи вініл). Таке покриття виконує одночасно і захисну, і декоративну функцію. Ще іноді між цими шарами додають третій. Він щільний, досить товстий і непрозорий, тому допомагає приховати можливі недоліки стін, їх нерівності. Знаючи «скелет» шпалер, вже можливо відповісти на поширений питання: вінілові шпалери – які вони?
Найголовніше – це шпалери, що мають масу переваг:
Але так як вибрати вінілові шпалери намагаються на багато років, слід враховувати і недоліки такого декору:
З огляду на все це, можна відповісти на ще одне поширене питання: які шпалери краще – вінілові або флізелінові? Відповідь: це залежить від ваших завдань. Шпалери з вінілу міцніше і ефектніше, зате з флізеліну екологічніше (вони зроблені з пористих пресованих паперових і текстильних волокон) і простіше в монтажі (їх не потрібно проклеювати, а клей наносять прямо на стіни і стелю).
Але як і усі інші типи шпалер, моделі з вінілу неоднорідні в своєму асортименті. Багато що в характеристиках залежить від конкретного різновиду цього декоративного покриття. Зазвичай усі їх ділять на 5 категорій.
Часом такі шпалери називають ще сатиновими. І якщо ви хочете вибрати вінілові шпалери максимально ефектні, цей варіант – для вас. За рахунок особливої обробки верхньої плівки створюється відчуття, ніби на стіні обробка з шовку (іноді навіть помилково стверджують, що у ПВХ вплетена шовкова нитка). До того ж поверхня шпалер може бути і глянсовою, і матовою, і з перламутровим відблиском. А мінус один: ціна. Через складність виробництва вартість досить висока, це явно не бюджетне покриття стін.
Такі шпалери легко впізнати за характерним рельєфом і великим об'ємом, але при цьому – мінімальній вазі. Вся справа у їх структурі: пухкій, пористій і товстій. Завдяки такій властивості шпалери зі спіненого вінілу можна клеїти навіть на непідготовлені стіни, вони зроблять непомітними різні шорсткості і недоліки базової поверхні. При виборі вінілових шпалер даного типу треба враховувати, що вони добре вбирають вологу. Тому максимум допустимого – це злегка протирати їх ганчірочкою.
Технологія тиснення візерунка і текстури на ПВХ-плівці з використанням високої температури дозволяє досягти найвищої стабільності малюнку, міцності і невибагливості покриття. При цьому за допомогою гарячого тиснення роблять відразу два типи шпалер: важкий вініл і компакт-вініл. Перший різновид цінують за максимальну товщину: «важкі» шпалери дуже міцні, але наклеїти їх на стіну складно. Шпалери з компакт-вінілу підкуповують іншим – декором: вони добре імітують текстури дерева, бамбука, цегли тощо.
Багато покупців, коли уточнюють, які бувають вінілові шпалери, найчастіше мають на увазі ці – з поліплену. Для простоти їх зазвичай називають такими, що можна мити, або кухонними (оскільки їх можна розміщувати навіть замість плитки на кухні). Причина особливої вологостійкості: гумове покриття ПВХ. Впізнати такі шпалери можна за позначкою з 2 або 3 хвилями на упаковці. Також відзначимо, що для житлових приміщень декор не дуже підходить. По-перше, він не екологічний. По-друге, гладка структура грубувата на вигляд.
Один із найдорожчих типів вінілових шпалер, що пояснюється складнощами його виробництва. З одного боку, за основу беруть відразу кілька шарів паперу. З іншого, полівінілхлорид перед покриттям ретельно випарюють, щоб видалити з нього всі шкідливі речовини. В результаті виходить дуже міцний, надійний і безпечний для здоров'я оздоблювальний матеріал. Останнє особливо важливо, адже багато моделей шпалер із твердого вінілу дозволено клеїти навіть у дитячій кімнаті – токсичні випари виключені!
Якщо ви не знаєте, як вибрати якісні вінілові шпалери, орієнтуйтеся на перевірені, марки, що заслужили любов покупців по всьому світу. Виходячи з нашої практики можна виділити такі бренди, як:
Всі вони в асортименті представлені в каталозі інтернет-магазину Keramis. При цьому наші консультанти допоможуть розібратися, які бувають вінілові шпалери цих виробників, і підкажуть, на які нюанси звернути увагу при виборі. І зрозуміло, у нас вас чекають привабливі умови продажу шпалер із вінілу!
Зареєструйся та отримай знижку 2%