Ви можете продумати планування ванної кімнати, підібрати відмінну ванну і провести грамотний монтаж обладнання, але – позбутися комфорту через одну, здавалося б, дрібницю. А все тому, що вибір змішувача для ванної і душа теж повинен бути комплексним: щоб цей елемент сантехніки був зручним, функціональним та надійним. Для цього звертайте увагу на всі особливості пропонованої у магазині продукції…
Зміст
Починати слід із пошуку відповіді на питання, який змішувач вибрати у ванну за технологією його установки. Всього існує три основні варіанти:
Далі вам потрібно зрозуміти, як вибрати змішувач для ванни і душа в залежності від його пристрою. Варіантів фактично чотири:
Класика жанру з двома кранами для холодної і гарячої води, поворот яких регулює натиск. Також часто зустрічається назва кран-букса. Система проста, надійна і недорога. Плюс для класичного і вінтажного стилю єдино можлива. Але доведеться змиритися із невисокою зручністю. Із цими змішувачами не завжди виходить швидко підібрати оптимальні параметри води.
Кран-буксові системи бувають черв'ячні (варіант: різьбові) і керамічні. Вони помітно відрізняються при використанні. У першому випадку вентиль обертається до 3-4 обертів (незручно, та й витрата води вище), а в другому вистачить повороту на 90° або 180°. Зате черв'ячні змішувачі дешевше, простіше у ремонті, не бояться жорсткої водопровідної води. А для керамічних, щоб вони не вийшли з ладу, доводиться ставити фільтр грубого очищення.
У народі подібний змішувач називають одноруким – для роботи з ним вистачає і однієї руки. Адже даний елемент сантехніки має важіль, що рухається вправо-вліво для регулювання температури води і вгору-вниз для зміни натиску. За рахунок цього можна швидше знайти той режим, який вам потрібен. Плюс він зручніший для дітей. І хоча ціна трішки вища, ніж у роздільного, це все одно хороший недорогий змішувач для ванної.
Змішувачі з одним важелем також діляться на дві групи: кульові і картриджні. Правда, перші вважаються застарілими і вже майже не зустрічаються. Що стосовно моделей із картриджем, варто пам'ятати: принцип їх роботи практично не відрізняється від керамічних кран-букс. Тому вони теж швидко ламаються від не надто чистої води, при цьому під час ремонту деколи доводиться міняти весь змішувач.
Вибір змішувача для ванної кімнати даного типу виправданий для тих, хто хоче отримати максимально комфортний пристрій. Тут дві ручки: для регулювання температури і натиску води. При цьому вони зберігають положення – і наступного разу у вас будуть ті ж самі настройки: досить просто включити змішувач. Тому ризик обпектися або отримати контрастний душ мінімальний.
Термостатичні моделі змішувачів випускаються, як і всі описані вище, двох типів: механічні та електронні. У перших регулювання відбувається вентилями і важелями, а у других – за допомогою кнопок або ж через сенсорний дисплей. Електронні моделі виглядають стильно, але дорожче і потребують електроживлення (від мережі або вбудованої батареї).
Зазвичай змішувачі з автоматичною подачею води, де для включення підносять руку до інфрачервоного датчика, використовують у громадських вбиральнях. Але для раковини у ванній вони теж підходять. До їх плюсів відносяться гігієнічність, економічність (вода подається тільки у разі потреби) і можливість заздалегідь точно задавати параметри температури і натиску. Мінуси: ціна і потреба в електроживленні.
В обговоренні питання, як вибрати хороший змішувач у ванну, не можна забути про матеріал, з якого він виготовлений. До найбільш популярних відносяться:
Лише цими матеріалами виробники сантехніки, звичайно, не обмежені. Але інші варіанти більш екзотичні. Наприклад, бронза ефектна і престижна, але її ціна дуже висока, до того ж матеріал без спеціального покриття з часом темнішає. Кераміка і скло теж привабливі, але вони тендітні: можуть тріснути від сильного удару. А ABS-пластик нехай дешевий, але абсолютно недовговічний.
Окремий пункт нашої розповіді: хто виробляє найкращі змішувачі для ванної? Однозначної відповіді немає, практично у кожної компанії, будь то вітчизняна або іноземна фірма, є і плюси, і мінуси. Тому краще орієнтуватися на конкретні бренди. На увагу заслуговують наступні марки:
Щоб повністю розкрити тему, як вибрати змішувач у ванну, додамо кілька невеликих корисних рекомендацій. Оцініть такі деталі:
Звичайно, є море й інших нюансів: від конструкції сопла зливу до декоративного покриття. Але все це краще уточнювати у консультантів інтернет-магазину Keramis. Вони допоможуть вам зробити правильний вибір змішувача для ванної кімнати!
Зареєструйся та отримай знижку 2%