На сьогоднішній день керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Різноманітні види кахлю та керамограніту завоювали лідерство завдяки чудовому дизайну та технічним характеристикам вологостійкості та міцності.
В останні роки стрімко набирає популярності такий вид кераміки, як плитка-кабанчик. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше.
Чому плитка – "кабанчик" і як вона правильно називається?
Спочатку розберемося, звідки ж виникло таке незвичайне прізвисько у цього виду плитки. Виявляється, вона з'явилася задовго до поширення всім відомого сканді-стилю. Перша фасадна плитка-кабанчик була виготовлена ще в 19 столітті і використовувалася в основному для облицювання зовнішніх стін будівель.
Свою незвичайну народну назву “кабанчик” плитка придбала через те, що спочатку її виготовляли у спеціальній подвійній формі, що дозволяло зручніше зберігати та перевозити вироби. А на торці з'єднаних плиточок розташовувалися два отвори, що нагадують свинячий п'ятачок. При ударі молотком по цьому “п'ятачку” заготівля розколювалася надвоє, перетворюючись на дві плитки з опуклим фасадом та шорсткою внутрішньою поверхнею.
Але варто зауважити, що "кабанчиком" таку плитку називають лише російськомовні. На заході цей вид кахлю відомий як "metro", саме під такою назвою варто шукати колекції у європейських виробників. І ця назва також не випадкова, адже невеликою опуклою глазурованою плиткою у формі цегли облицювали стіни станцій метро в Парижі, а в подальшому - у Лондоні та Нью-Йорку.
Як виглядає плитка кабанчик? Фото
За багато десятиліть “кабанчик” зазнавав безліч змін та варіацій. На сьогодні плиткою-"кабанчиком або "метро" називаю будь-яку облицювальну плитку витягнутої прямокутної форми, що нагадує цеглу. Важлива риса - фаска з кутом 45° по периметру виробу. Скошені краї – візитна картка цього виду кахлю, вона робить плиточки об'ємними та більш естетично-привабливими.
Розмір традиційної плитки "метро" був наближений до розміру торцевої частини цеглини: довжина по вертикалі становить 1/2 або 1/3 горизонталі. У таких пропорціях на сьогоднішній день існує безліч варіантів "кабанчика", від мініатюрних 7,5х10 см до стандартних 10х30 см.
"Кабанчик" може бути будь-яких кольорів, але що важливо, завжди це буде одноколірний моноколор. Текстура плитки-кабанчика - глазурована з глянсовою або матовою поверхнею. Білий - класичний відтінок, але в різних колекціях можуть бути плитки різних кольорів: від бежевих і пастельних, до яскравих кольорових і стриманих чорних варіантів.
Як можна викласти плитку кабанчик?
На перший погляд може здатися, що дрібноформатна плитка у формі одноколірної цегли - досить нудний варіант. Але головний секрет популярності "кабанчика" в тому, що при правильному виборі способу кладки з невеликих плиточок формується оригінальний візерунок на стіні: лаконічний, стильний і цікавий.
Варіантів укладання на сьогоднішній день існує безліч, ми розповімо про 7 основних способів кладки плитки-"кабанчика":
Класичний. Горизонтальна кладка зі зміщенням.
Штабельний горизонтальний. Укладання плитки горизонтально шов на шов. Малюнок кладки виділяється контрастною затиркою для швів.
Вертикальна зі зсувом. Кладка плитки у вертикальному положенні із пропорційним змішуванням кожного ряду.
Шаховий. Укладання плиточок попарно, чергуючи горизонталь та вертикаль.
Діагональні. Викладання плитки під нахилом рівними рядами. Оптично розширює стіну.
"Ялинка". Кладка “кабанчика” на кшталт паркету, під кутом 45° і 90° одну до одної.
Принадність та універсальність “кабанчика” в тому, що незважаючи на обраний малюнок кладки, монтувати плитку можна на будь-яку поверхню, навіть зовсім не ідеальну – візерунок кладки чудово приховує можливі нерівності стін.
Варіанти укладання у ванній кімнаті. Фотопідбірка.
Традиційно кабанчик вибирають як плитку для ванної кімнати. Прекрасно підходить такий вид обробки для маленьких ванних, які можна навіть візуально розширити за рахунок вибору варіанту укладання, про які ми згадували раніше.
Якщо говорити про стиль дизайну інтер'єру, то доречніше дрібноформатний "кабанчик", він же "метро, виглядає в санвузлах, виконаних як в затишному і світлому скандинавському стилі або простому і брутальному лофті, так і в місцевому і розкішному арт-деко.
6 способів використання "кабанчика" на кухні. Фото.
Як обробний матеріал, плитка для кухні у формі цеглинок займає одне з лідируючих місць за популярністю для облицювання робочої зони, або так званого кухонного фартуха. Кольори підбираються залежно від загального дизайну приміщення та кухонних меблів, але класичний білий завжди буде на першому місці. Для гармонії плиткою "метро" на кухні оформляються віконні отвори, арки або стіни біля барних стійок.
Який би з варіантів легендарної плитки-кабанчика ви не обрали для оформлення свого будинку, магазин Keramis надає для своїх покупців можливість придбати кераміку з кращих колекцій провідних виробників Польщі, Чехії, Італії, Іспанії та ін. за найвигіднішою ціною з доставкою в найкоротші терміни.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.