Зазвичай оригінальність плитки визначається її забарвленням або нанесеним на неї візерунком, але незвичайності можна досягти й іншим способом – форматом: таким, як hexagon. Ця шестикутна кераміка сьогодні на піку моди, її розміщують у найрізноманітніших за стилем, типом та масштабом інтер'єрах. Але щоб подібне оздоблення дійсно «заграло», необхідно розібратися в кількох питаннях: що собою представляє плитка гексагон, як вибрати цей матеріал та де і яким чином найкраще його використовувати?
Зміст
Спочатку треба розібратися в термінології. Вельми часто гексагоном називають будь-яку плитку шестикутної форми, проте це не зовсім правильно. Що таке плитка hexagon? Вона має вигляд правильного багатокутника, як у бджолиних стільниках (звідси друга назва: «стільники»). А в каталогах виробників кераміки можна знайти й інші варіанти. Наприклад, часом зустрічаються «листочки» та «парканчики» (в західних країнах їх називають «крейдою») – все це витягнуті шестикутники.
Популярність саме гексагона пояснюється цілою низкою плюсів такого декору:
Будь то підлога або ж стіна – при монтажі шестикутної кераміки варто враховувати кілька важливих моментів. Вони дозволять вам досягти ідеального декору і при цьому не витратити зайвих грошей:
Під час обговорення, як вибрати шестикутну плитку гексагон, треба розділити цю тему на кілька підтем. Адже багато що залежить від сфери застосування подібної кераміки.
Найбільш поширене використання hexagon у ванній – відокремлення з його допомогою певних елементів. Це може бути окремостояча ванна або душова система, унітаз-компакт у парі із пісуаром, умивальник або закріплені на стіні дзеркало та світильник – якщо викласти поверхню навколо них шестикутниками, то це підкреслить їх дизайн та приверне до них додаткову увагу. І пам'ятайте: якщо шестикутник укладаються на підлогу, то, як будь-якій плитці для ванної, їм потрібна шорстка поверхня – щоб знизити ризик посковзнутися.
Найчастіше «стільники» використовують як плитку для фартуха на кухні. З таким оздобленням стіна в районі робочої зони виглядає сучасно та стильно, в чомусь навіть грайливо. Причому нерідко цей декор виходить за межі кухонного гарнітура, переходячи на суміжні стіни з міжкімнатними дверима або підлогу. З квадратним або прямокутним кахлем подібний прийом не такий органічний. Ще шестикутник добре підходить для підлоги на кухні-студії, коли потрібно візуально відокремити зону приготування їжі від їдальні – стикування із такою плиткою на кухні буде дуже акуратним.
Незвичайний дизайн та природне поєднання із суміжним покриттям – в холі, коридорі або передпокої це, безумовно, важливо, але, як і у випадку зі шпалерами для таких приміщень, поступається питанню практичності. Як правильно вибрати плитку гексагон у цьому випадку? Перш за все, звертайте увагу на її клас зносостійкості: мінімум III, а краще IV. Також подумайте про тип поверхні. Доглядати за керамічною плиткою із глянцевим покриттям простіше, але на матовій текстурі менш помітні дрібні пошкодження або бруд, звичайні для передпокою.
Кімната для прийому гостей допускає максимум свободи в питанні дизайну – ви зможете декорувати її так, як душа забажає. Тому шестикутна плитка тут може монтуватися і на підлогу, і на стіни, покриваючи всю поверхню або лише її частину. Плюс кахель може бути будь-якого кольору, малюнка або текстур. А ще плитка hexagon може прикрасити розміщений у вітальні камін. Такий елемент сам по собі вже є центром уваги в залі, але плитка для каміна зазвичай все ж більш традиційна – тому злам шаблону стане родзинкою його декору.
У цій кімнаті, як і у ванній, краще акцентувати за допомогою шестикутної плитки певні частини приміщення або окремі деталі. Наприклад, дуже виграшно виглядає вкрита гексагоном стіна біля ліжка. До речі, цей прийом може виступити прекрасною альтернативою ламінату, який кріплять на стіну. Також ви можете робити велике, орнаментальне панно з плитки цього типу. Головне: не захоплюйтеся занадто яскравими та помітними малюнками – все ж таки у спальні це буде відволікати і заважати релаксу.
Щоб грамотно вибрати плитку гексагон для оздоблення ґанку, тераси, доріжок у саду або відкритого басейну, слід уважно вивчити всі характеристики такого матеріалу. Він повинен бути зносостійким (клас IV-V), морозостійким (розпізнається за позначкою сніжинки на упаковці) та простим у догляді. Всьому цьому найкраще відповідає керамограніт! Правда, асортимент таких «стільників» досить вузький, а їх кольори в основному спокійні: під граніт, цемент, бетон тощо. Хоча і у такому випадку шестикутна плитка ефектно підкреслить вуличний світильник або деталі ландшафту.
Якщо ви хочете підібрати кераміку формату hexagon, оцініть каталог інтернет-магазину Keramis. У нас представлена плитка від таких відомих виробників, як Paradyz, Equipe, My Way Paradyz, Ragno, Classica Paradyz, Stargres, Grespania, Pamesa, Keraben, Newker, Porcelanosa, Atrium, Saloni, Golden Tile, Интеркерама та інших. Плюс ціни доступні, доставка оперативна, підтримка професійна. Адже всі наші консультанти точно знають, що таке плитка гексагон і як вибрати шестикутну плитку!
Зареєструйся та отримай знижку 2%