Значення кольору при оформленні вітальні, кухні, спальні, ванної та інших кімнат оселі складно переоцінити. Адже невдалим підбором відтінків покриття підлоги та шпалер, сантехніки та плитки, меблів та декору можна легко зіпсувати навіть найбільш витончений дизайн! Тому перед покупкою оздоблювальних матеріалів, всілякого оснащення та аксесуарів слід уважно вивчити, як правильно поєднувати кольори в інтер'єрі, – і вибрати для квартири або будинку оптимальний варіант.
Зміст
Колористика, наука про колір, може розповісти дуже багато цікавого. Наприклад, про те, що палітра поділена на теплі (червоний, оранжевий, жовтий), холодні (синій, блакитний, версії зеленого) та нейтральні відтінки (білий, чорний, сірий). Або про те, як вони впливають на сприйняття приміщення: теплі роблять його затишнішим, а холодні візуально просторішим. Або ж про вплив на психоемоційний стан: припустимо, помаранчевий надає бадьорості, зелений заспокоює, а сірий – задає робочий настрій. Однак у нашому випадку найважливіше, що в колористиці визначені відповідні поєднання кольорів у дизайні інтер'єру, за рахунок чого можна зробити оформлення кімнат ефектним, але без сумної нудьги або недоладності.
А допомагає в цьому так зване колірне коло. Його моделей придумано багато, але по суті вони всі однакові, відрізняється лише деталізація їх розбивки. У ньому є три основних кольори (червоний, жовтий і синій), три вторинних, утворених при їх змішуванні (зелений, фіолетовий і помаранчевий), та дванадцять третинних, які створені подальшим з'єднанням описаних вище відтінків. Плюс окремо значаться нейтральні білий, чорний, сірий, бежевий та коричневий – вони завжди будуть «в тему» до інших відтінків. А щоб зрозуміти, як правильно поєднувати кольори в інтер'єрі за допомогою такого кола, орієнтуйтеся на кілька ключових схем:
Плюс до всього є ще один, найпростіший варіант. Оберіть будь-який один колір, зробіть його основним, доповніть парою нейтральних відтінків для різних акцентів – і це буде безпрограшна та дуже сучасна комбінація. А якщо ж вас цікавить, як поєднувати кольори в інтер'єрі різних типів кімнат, тоді про них варто розповісти окремо.
Кухня – особливе місце. З одного боку, вранці її оформлення має допомогти налаштуватися на новий день та нові звершення; з іншого ж, ввечері на кухні дуже стане у нагоді затишок, що допомагає «зменшити оберти». Тому непоганими для цієї кімнати варіантами будуть комплементарні та контрастні комбінації, де є базовий заспокійливий або ж нейтральний колір шпалер або плитки та ряд енергійних яскравих «плям»: фартух, кухонний змішувач, модний світильник тощо. За рахунок цього ви отримаєте збалансований дизайн, який відповідає і ранковим, і вечірнім завданням – і при цьому привертає увагу нетривіальністю.
Для ванної ніколи не вийде із моди аналогова тріада блакитного та синього – не дарма ж ці кольори асоціюються з водою. Можете доповнити їх універсальними бежевим або білим (останній особливо вдалий із точки зору модних тенденцій дизайну ванн). Якщо захочете трішки розбавити однотонну гаму, то, наприклад, до плитки кольору слонової кістки відмінно підійде коричневі меблі для ванної та оздоблення під дерево. Хоча ніхто не забороняє вибрати й насичені деталі: контрастні аксесуари та кольорову сантехніку. З ними поєднання кольорів у дизайні інтер'єру стане по-справжньому яскравим (особливо при вдалому освітленні).
Зала унікальна тим, що вона допускає абсолютно будь-які комбінації колірних схем – головне, щоб вам подобалося і відповідало задуманому стилю оформлення для цієї кімнати. Тому у вітальні допустимі, наприклад, шпалери та паркетна дошка як у тон, так і на контрасті, як «за трикутником», так і «квадратом». При цьому ви можете доповнити їх відповідними плінтусами, світильниками, міжкімнатними дверима, декором для акцентних елементів (на кшталт каміна, вкритого плиткою). А ще зверніть увагу на суміжні приміщення, особливо коридор та передпокій. Буде гарно, якщо в них щось (наприклад, підлогова плитка або шпалери) співвідносяться з оформленням зали.
Діти люблять все яскраве та різнобарвне. Тому питання, як краще поєднувати кольори в інтер'єрі їх кімнат, має зазвичай просту відповідь: за класичною тріадою або прямокутною та квадратною схемами. Причому нерідко вам навіть не потрібно оздоблення комбінувати: ті ж шпалери або ковролін для дитячої зазвичай мають повну палітру! Але тут важливі два моменти. Перший: намагайтеся не перестаратися – занадто строкате оформлення буде швидко втомлювати дитину. Другий: робіть поправку на вік. Для маленьких дітей варто підбирати аналогову тріаду пастельних тонів та обмежитися яскравістю в деталях – на кшталт мультяшних світильників.
Спальня, мабуть, єдине місце в оселі, де контрастні комбінації навряд чи виправдані. Адже у цій кімнаті ми шукаємо спокою та релаксу, оптимальних для комфортного відпочинку та сну. Тому будь-які різкі переходи кольору на шпалерах і підлозі будуть відволікати, дратувати. А раз так, то орієнтуйтеся на аналогову тріаду, у крайньому випадку на контрастну. Поєднання кольорів у дизайні інтер'єрів цих кімнат традиційні: блакитний, зелений, рожевий, бірюзовий, також допустимі варіації коричневого – особливо у вигляді дерева (його роль може зіграти і плитка під дерево, і розміщений на стіні ламінат біля ліжка).
Кабінет схожий зі спальнею в тому плані, що безліч відтінків будуть заважати – але вже не відпочинку, а роботі. Тому підхід до колірного кола та вибору схеми на ньому ідентичний. Різниця ж – у конкретних тонах. Тут все зовсім як із підбором світильників: якщо в спальні освітлення має сприяти розслабленню, то в кабінеті допомагати налаштуватися на робочий лад. Тому зупиніть вибір на сірих або білих кольорах шпалер, які можна доповнити невеликими вкрапленнями з помаранчевого, червоного або жовтого (але не надто насичених варіацій!). Таке оформлення в подібній кімнаті буде гармонійним та акуратним.
А щоб заощадити час і сили на пошуки оздоблювальних матеріалів, придатних до дизайну ваших квартири або будинку, загляньте до каталогу інтернет-магазину Keramis – у нас ви однозначно знайдете щось до смаку! Плюс наші консультанти завжди підкажуть, як правильно поєднувати кольори шпалер, плитки і підлогових покриттів, що сподобалися вам. А завершують цю картину фірмова гарантія якості від виробників та доступні ціни – звертайтеся!
Зареєструйся та отримай знижку 2%