Унітаз-компакт – це сучасна класика при облаштуванні туалетів, популярна і в квартирах-хрущовках, і в заміських будинках. Таку сантехніку відрізняє характерна конструкція, в якій зливний бачок встановлюється на майданчику, який розміщено позаду на корпусі чаші унітазу. При цьому на відміну від моноблоків, які майже не відрізняються зовні, ця конструкція роздільна – бачок або чашу можна замінити незалежно один від одного. А щоб така сантехніка була комфортною та надійною, варто до покупки з'ясувати, як вибрати унітаз-компакт.
Переваги унітазів-компакт та їх недоліки
Унітази типу «компакт» популярні серед покупців завдяки ряду плюсів:
- Ціна: серед всіх типів унітазів ця категорія апріорі найдешевша – вартість цієї сантехніки стартує із 1200-1500 гривень, і навіть просунуті модифікації дешевше за аналоги іншої конструкції.
- Простий монтаж: для установки унітазу-компакт буде потрібно мінімум особливих знань та зусиль – на відміну від підвісного унітазу, наприклад, де є потреба у складному кріпленны до стіни.
- Зручність обслуговування: вся розміщена в бачку арматура відкрита для регулярного сервісу та ремонту, доступ до неї легкий, і навіть заміна самого бачка не викличе труднощів.
- Різноманітність: сьогодні вибір унітазу-компакту максимально великий, ви можете зустріти моделі в стилі від класики до модерну, є в магазинах і кольорова сантехніка цього типу.
Збалансоване співвідношення ціни та характеристик робить унітаз-компакт відмінною покупкою в квартиру чи приватний будинок (на фото Cersanit President)
Однак без мінусів подібні унітази також не обійшлися. До них відносяться:
- Старомодність: деякі покупці впевнені, що зовнішній вигляд такої сантехніки застарів – хоча його можливо цікаво обіграти (наприклад, за допомогою незвично спрямованих світильників для ванної).
- Монтаж на підлозі: унітази-компакти ставляться тільки на підлогу, що нерідко обмежує в дизайні санвузла, задає певні рамки при розміщенні плитки для підлоги та може заважати під час прибирання.
- Розміри: хоча в назві цього типу сантехніки є слово «компакт», воно не повинно вводити в оману – вона займає чимало місця (якщо треба заощадити простір, беріть унітаз з інсталяцією бачка в стіну).
У каталогах багатьох виробників достатній вибір сучасних за стилем унітазів-компактів (на фото Roca Dama-N)
Як правильно вибрати унітаз-компакт?
Коли розібралися, що таке унітаз-компакт, переходимо до оцінки характеристик такої сантехніки. Про кожну з них варто сказати окремо.
Визначаємося з розміром унітазу-компакту
Здебільшого ця сантехніка достатньо стандартизована. Висота чаш коливається в районі 37-43 см, встановленого бачка – близько 70-80 см, а ширина – у межах 30-45 см. Але перед покупкою краще приміряти унітаз «п'ятою точкою». Присядьте на нього: чи не напружені ноги, чи комфортно із цим «стільцем»? Також орієнтуйтеся на найнижчого члена родини. До речі, якщо мова про дітей та виділений санвузол, можна підібрати особливо компактні моделі (вони і виглядають незвично, часто в мультяшному стилі). А для ситуацій, коли хочете заощадити місце, але неможливо встановити інсталяцію, зробіть вибір унітазу-компакту кутового типу.
Деякі моделі унітазів-компактів зроблені дуже громіздкими та візуально великими – виглядає це солідно (на фото Volle Don Grandes)
Типи випуску у унітазів-компактів
Відведення води в цих моделях буває трьох видів:
- вертикальне: злив з чаші після гідрозатвору йде строго вниз;
- горизонтальний: відведення паралельно підлозі;
- косий: труба для нечистот установлена під кутом до підлоги.
В обговоренні, як вибрати унітаз-компакт, тип випуску важливий лише з однієї точки зору: він повинен відповідати каналізації у вашому санвузлі. Тоді у вас буде мінімум складнощів при з'єднанні труб із купленою сантехнікою. До речі, в темі випуску логічно згадати і впуск. Підведення води буває боковим або нижнім. Кріплення шлангу збоку простіше та дешевше, хоча шум набору води вище, а дизайн не такий лаконічний, як при прихованому розміщенні шлангу знизу.
Унітаз-компакт із нижнім впуском та фартухом, що закриває випуск, виглядає дуже акуратно, лаконічно, сучасно (на фото Creavit Sedef)
Вибираємо чашу унітазу-компакту
Окрема тема: форма чаші. Вся сантехніка поділяється на три категорії:
- Тарілчаста. Ця чаша із полицею, на якій збираються нечистоти перед змиванням. Конструкція дешева, але не дуже вдала: витрата води велика, а ризик розбризкування високий.
- Козирькова. Задня стінка у цій чаші зроблена похилою, зливний отвір зміщено вперед. Це прискорює потрапляння відходів у воду, а на стінках залишаються виключно дрібні частинки.
- Воронкоподібна. Універсальний вибір для унітазу-компакту зі зливом у центрі та симетричним нахилом стінок. Конструкція зводить до мінімуму появу бризок і забруднення чаші.
Вибирати унітаз-компакт потрібно так, щоб його очищення було простим, а кількість бризок мінімальною
Які бувають варіанти зливу?
Змивання води з бачка до унітазу облаштовують по одній із двох схем:
- Прямий злив. Такий тип, який іноді називають заднім, каскадним або горизонтальним, дуже простий: вода потужним потоком подається по прямій. У конструкції низька ціна, але невисока якість очищення чаші з боків.
- Круговий змив. Покращена у порівнянні з минулим типом система, також її називають кільцевою та зворотною. Змив спрямований по колу стінок, що покращує омивання чаші та знижує шум. Мінус: більш висока ціна.
У будь-якому випадку переконайтеся, що злив має два режими: так ви будете економити воду в туалеті.
Наявність двох режимів змивання дозволяє мало не вдвічі скоротити витрату води з унітазом-компактом (на фото AM.PM Bliss L)
Матеріал унітаза-компакт
Так як вибирати унітаз-компакт намагаються на тривалий час, звертайте увагу, з чого він зроблений:
- Фаянс. Найбільш збалансований за своїми характеристиками матеріал. Ця кераміка недорога, приваблива зовні, досить надійна та зносостійка (хоча може втрачати колір, якщо очищення не регулярне).
На фото Коломбо Акцент
- Порцеляна. Цю кераміку відрізняє наявність у складі польового шпату та кварцу. За рахунок цього матеріал менш пористий (його очищення простіше), більш довговічний (ресурс перевищує чверть століття) і ефектний. Але й дорожчий.
На фото CeraStyle Noura
Часом можна зустріти унітази-компакти з чавуну та нержавіючої сталі, акрилу, каменю або навіть загартованого скла. Але їх ціна висока, а практичність і зовнішній вигляд вельми специфічні, тому підійдуть не кожному інтер'єру.
Додаткові аксесуари
При виборі унітазу-компакту подумайте про комплектацію. Вона може включати:
- Сидіння з кришкою. Ідеальне рішення: у такому випадку ви точно знаєте, що стільчак підійде за розмірами та стилем до обраної сантехніки. Цей елемент зазвичай виготовляють із пластику або дерева.
- Мікроліфт. Пружини, приховані всередині кріплення сидіння, дозволяють вам вільно відпускати цю деталь із кришкою – вони не впадуть, а опустяться плавно вниз. Так і комфортніше, і менше ризик пошкодити стільчак.
- Особливе покриття. Часом на поверхню чаш унітаза наносять захист від бактерій або брудовідштовхуючий шар. Це спрощує догляд за сантехнікою, хоча і потребуює певної доплати при купівлі.
- Гігієнічний душ. Ця система замінює собою біде, що економить ваші гроші та місце в санвузлі. При цьому вбудована система унітазу з функцією біде набагато зручніше, ніж придбання та монтаж окремого гігієнічного душу.
У комплект до унітазу-компакту можна вибрати аксесуари найрізноманітнішого типу: від сидіння до паперотримача та йоржика
Асортимент виробників унітазів-компактів
Розповідь про те, як вибрати унітаз-компакт, неможливо уявити без брендів. Адже тільки ті марки, що підтвердили рівень продукції, забезпечують надійність та зручність сантехніки. До них відносяться:
- Kolo;
Доступні унітази-компакти Kolo
- Cersanit.
Популярні компактні унітази Cersanit
- Volle, Creavit та Roca;
Якісні моделі унітазів-компактів Volle, Creavit та Roca
А найзручніше зробити вибір унітазів-компактів – в каталозі інтернет-магазину Keramis. Ми пропонуємо широкий асортимент цієї сантехніки, привабливі ціни та продуману систему доставки. Плюс наші консультанти завжди допоможуть із підбором, адже вони точно знають, що таке унітаз-компакт і на які нюанси слід звернути увагу перед його замовленням.