Багато чим приваблює біде, крім двох моментів: ціни та розмірів. Тому якщо ви хочете заощадити або у вас просто немає місця для розміщення в туалеті ще однієї чаші поруч із унітазом, єдиний варіант – гігієнічний душ. Такий пристрій компактніше, зручніше, доступніше, а в чомусь і більш функціональний, ніж біде. Щоб придбання цього сантехнічного обладнання з часом не розчарувало, треба ще до покупки з'ясувати, як вибрати гігієнічний душ.
Особливості конструкції гігієнічного душу
Конструктивно таке оснащення досить просте. Воно складається всього з декількох елементів:
- запірна арматура у вигляді змішувача, який регулює подачу воду, її натиск і температуру (якщо до нього підведена холодна і гаряча вода);
- шланг у 1-1,5 м (зазвичай душ стоїть близько до унітаза, і такої довжини вистачає і для гігієнічних завдань, і, наприклад, для миття собаки після прогулянки);
- бідетка, яка представляє вузеньку лійку із ситечком, кнопкою (без її натискання вода не подається, навіть якщо змішувач відкритий) і тримачем.
Вибрати гігієнічний душ можна вже за його простоту: пристрій розроблений таким чином, що містить мінімум деталей, тому він доступний та надійний
При цьому вибір гігієнічного душу не завжди передбачає готовий комплект, в якому зібрані всі ці деталі. Наприклад, роль змішувача здатний виконувати простий кран, і тоді вигідніше купити окремо лійку та шланг. Аналогічно можна поступити, якщо душова система встановлена поруч із умивальником, де зручніше використовувати суміщений змішувач для раковини і для такого душу.
Які є способи монтажу гігієнічного душу?
При покупці подібної сантехніки треба визначитися, як вона буде встановлена у вашому санвузлі:
- Настінний гігієнічний душ. Найпоширеніший різновид цього оснащення. Як не складно здогадатися з назви, він монтується в стіну, немов повнорозмірна душова система. При цьому зовні можуть залишатися тільки блок управління, лійка та шланг (душ прихованого монтажу) або ще й змішувач (відкритий монтаж). Перший виглядає акуратніше, зате другий доступніше та простіше в обслуговуванні або під час ремонту. Головний недолік цих типів кріплення: вибрати гігієнічний душ необхідно до ремонтних робіт у приміщенні, адже потім інсталювати його буде на порядок складніше.
Настінні моделі гігієнічного душу особливо доречні разом із унітазами у вигляді інсталяції (на фото Grohe Concetto)
- Вбудований гігієнічний душ. Подібна сантехніка вбудовується або на раковину, або на обідок унітаза. Для цього на краю даних чаш ставлять невелику приставку-тримач під лійку, а душовий шланг підключають до патрубків водопостачання або до стандартного змішувача у ванній. У цій ситуації ви виграєте в простоті монтажу. Його можна здійснювати після розведення труб та укладання плитки, адже достатньо просто купити трійник для підключення душу. Хоча дизайн у подібних систем не всім до душі, до того ж їх асортимент на ринку далеко не найбільш широкий.
Змішувач на раковині та підведений до нього шланг гігієнічного душа – це дуже просте і універсальне рішення (на фото Hansgrohe Logis)
- Інтегрований гігієнічний душ. Якщо підходити до питання строго, то це не зовсім душ – а скоріше унітаз із розширеними можливостями. У нього є не тільки чаша, бачок, кнопки управління зливом, але ще й лійка. Вона вбудована в сантехніку і може бути фіксованою або виїжджати на шарнірі за вимогою. Плюс у особливо просунутих моделей форсунки доповнені... сушаркою. Все це, звичайно, підвищує комфорт користування сантехнікою, але ціна питання такого «душу» чи не вище, ніж покупка окремо і унітаза, і повноцінного біде.
Унітаз-біде підкуповує комфортом та практичністю, однак вартість подібної сантехніки зазвичай вельми висока (на фото Volle Olivia Rimless)
Який змішувач краще для гігієнічного душу?
При виборі гігієнічного душу не обійти стороною типи змішувачів. Варіанти по суті два:
- Одноважільний змішувач. Вже звичний багатьом джойстик, поворотом і підняттям якого задається температура і натиск води. Він зручний для управління однією рукою (тому, до речі, змішувачі з двома вентилями для даного душу майже ніхто не випускає) і доступний, але примхливий до якості води (для захисту внутрішнього картриджа знадобиться установка фільтра в системі водопостачання).
На фото Imprese Praha New
- Термостатичний змішувач. Сучасна і дуже зручна модель. У ній ви задаєте температуру води заздалегідь, потім регулюєте лише натиск. А термостат сам коригує пропорції гарячої та холодної води, щоб на виході вона відповідала вашим побажанням. Плюс дизайн у такого змішувача мінімалістичний, витончений, стильний. Мінус же по суті один: помітно більш висока ціна.
На фото Grb Intimixer
З якого матеріалу краще вибрати компоненти?
Так як вибрати гігієнічний душ намагаються не просто зручним, а й надійним, варто звернути увагу, з чого виготовлені його деталі:
- Змішувач. Оптимальні рішення: нержавіюча сталь та латунь. Так, ці матеріали дорожче за сталь і тим більше силумін. Але за міцністю та зносостійкістю з ними мало що зрівняється. За винятком бронзи, але її ціна ще вище, а благородний, але характерний зовнішній вигляд підходить тільки до інтер'єрів у класичній стилістиці.
- Шланг. Тут важливі і внутрішнє наповнення, і зовнішня оболонка. Всередині у шланга потрібна лита гума: вона міцна, еластична, тріщини на ній не з'являться довгий час. А в якості обмотки найкраще себе показують нейлонові нитки, алюмінієві стрічки або полімери. Останні особливо довговічні і невибагливі в експлуатації.
- Лійка. Як зі змішувачем, бідетки з латуні та нержавіючої сталі можна купувати сміливо: вони міцні і не бояться іржі. Але до цих матеріалів також допустимо додати пластик. Він теж не схильний до корозії, може бути вельми міцним, плюс він легкий і недорогий, а при покритті хромом ще й вельми ефектний і привабливий на вигляд.
Щоб гігієнічний душ не вийшов з ладу, краще переплатити за модель з якісних матеріалів від іменитого бренду
Вибір виробника гігієнічного душу
Відповідь на питання, як правильно вибрати гігієнічний душ, була би неповною без урахування бренду такого оснащення. Дуже важливо орієнтуватися на перевірені і авторитетні марки. Наша практика показала, що до таких належать в першу чергу такі відомі європейські виробники, як:
Grohe (Німеччина)- популярні моделі гігієнічних душей
;
Hansgrohe (Німеччина)- популярні моделі гігієнічних душей
;
Genebre (Іспанія)- популярні моделі гігієнічних душей
;
Kludi (Німеччина) и Ravak (Чехія) - популярні моделі гігієнічних душей
;
Imprese (Чехія)-популярні моделі гігієнічних душей
.
Сантехніка всіх цих компаній у широкому асортименті представлена в каталозі інтернет-магазину Keramis. При цьому ціни доступні, а гарантія – фірмова. До того ж ви можете скористатися підтримкою наших консультантів. Завдяки їхнім знанням актуальних колекцій вибір гігієнічного душу для ваших умов і завдань виявиться простим та швидким.