Навряд чи хтось буде сперечатися: при підборі кухонної мийки більшість купують моделі з нержавіючої сталі. Адже на тлі чаш зі штучного каменю така сантехніка має масу плюсів, при цьому асортимент на ринку величезний: на будь-який смак, стиль та гаманець. Правда, в цьому і проблема. Зорієнтуватися в усьому різноманітті часом дуже складно. Щоб уникнути помилок в цій ситуації, читайте в нашій статті все про те, як вибрати мийку з нержавіючої сталі.
Плюси та мінуси мийки з нержавіючої сталі
Популярність кухонних мийок із нержавіючої сталі пояснюється декількома основними перевагами:
- Надійність. Така сантехніка зносостійка, довговічна, вона не боїться корозії та побутової хімії. При правильному догляді якісна сталева мийка без проблем зможе прослужити на кухні і 10, і 20, і більше років.
- Міцність. Метал витримує сильні удари від падіння каструль без серйозних наслідків – максимум буде вм'ятина проти відколів та тріщин у каменю. Ще сталь не постраждає від окропу або розпечених сковорідок.
- Легкість. Нержавіюча сталь важить на порядок менше каменю. А тому навіть тонка стільниця із пластику, ДСП або МДФ не прогинається (а навіть якщо стільниця з плитки, то і навантаження на опори гарнітура буде нижче).
- Доступність. Якщо ви хочете заощадити, ціна вас напевно порадує, так як вибрати кухонну мийку із нержавійки можна у 2-3 рази дешевше, ніж із граніту (за інших рівних – на кшталт розміру та кількості чаш).
Кухонні мийки із нержавійки підкуповують збалансованими за всіма параметрами характеристиками (на фото Blanco Livit 6 S Compact)
Хоча слід бути чесними до кінця, недоліки у цієї сантехніки теж є:
- Догляд. На сталевий поверхні прекрасно помітно всі краплі та розводи (особливо якщо встановлено потужне освітлення для підсвічування робочої зони). Тому щоб чистити мийку не так часто, варто купити модель не з глянсовою, а сатинованою або матовою текстурою.
- Ніжність. Хоча в цілому нержавійка зносостійка, вона легко подряпається. Тому забудьте про порошки, потрібні більш «м'які» засоби для чищення. А ще подряпини менш помітні на текстурованій поверхні.
- Шум. Звук від падіння води на метал дуже гучний, камінь у рази тихіше. Тому правильний вибір мийки із нержавіючої сталі – зі спеціальною звукопоглинаючою гумовою підкладкою зі зворотної сторони чаші.
- Дизайн. Хоча нержавійка за своїм декором вважається універсальною, іноді її проблемно вписати в гарнітур за стилем. Наприклад, моделі зі штучного каменю більш гармонійно поєднуються з ефектною плиткою для фартуха.
За бажанням кухонна мийка, виконана із нержавіючої сталі, може виглядати вельми незвично та яскраво (на фото Aquasanita Enna)
Підбір товщини сталі для мийки
Будь-які рекомендації з теми, як вибрати мийку з нержавійки, починаються з її товщини. Правила оцінки подібної сантехніки прості: чим товще метал, тим краще. Експерти кажуть: для врізних моделей необхідно мінімум 0,6-0,8 мм, а для накладних хоча б 1 мм. При такій товщині сталі вона не прогинається під навантаженням і в цілому є більш міцною. Причому чим більше чаша у моделі, тим більші цифри потрібні в графі «товщина»: аж до 2 мм. Правда, і ціна у такої сантехніки буде помітно вище…
Чим більше мийка, тим товстішою повинна бути нержавіюча сталь – тоді чаша не буде «грати» (на фото Kraus KHF-203-33)
В обговоренні металу не можна не згадати склад. Адже нержавійка буває дуже різною. Ідеальне рішення для кухні: 72% сталі, 18% хрому та 10% нікелю. Такі моделі довговічні та гігієнічні, а впізнати їх можна за маркуванням «18/10» або індексом AISI 304. Також допустимий варіант AISI 204: він трохи простіше, але і дешевше. А ще визначити якісний матеріал можна практичним шляхом. При виборі кухонної мийки з нержавіючої сталі прикладіть до неї магніт: якщо реакції на метал немає, то такий сплав буде гарною покупкою.
Якісна нержавіюча сталь гігієнічна, довговічна та красива на вигляд – а ще до неї не «чіпляється» магніт (на фото Grohe K300)
Яка мийка краще: штампована або зварна?
Окреме питання в обговоренні сталі: як саме з неї зробили чаші у мийки. Варіантів у цьому випадку два:
- Штамповані мийки. Також ці моделі називають суцільнотягнені, пресовані та витяжні. Для їх виробництва беруть лист металу та видавлюють у потрібну форму. Плюси: відсутність стиків і приваблива ціна, адже технологія дуже проста. Мінуси: виготовити таким способом чашу з глибиною від 16 см і солідної товщини неможливо. Це позначається як на якості виробу, так і на рівні шуму від води при відкритому крані.
- Зварні мийки. Як не складно здогадатися з назви, подібні моделі отримують шляхом зварювання декількох листів металу. Тому можна зробити чашу більшу, складної форми, з товстої сталі. Однак вартість буде вище. Причому ще важливо розібратися, як вибрати мийку з нержавіючої сталі, щоб виключити протікання в стиках (хоча система захисту від потопу на кухні все одно не завадить). Шви повинні бути рівними та непомітними.
У авторитетних виробників будь-яка технологія виробництва дає стабільно високу якість сталевої чаші мийки (на фото Franke RBX 110-38)
Формат чаші – питання не тільки дизайну. Так, вона повинна відповідати стилю декору, але слід подумати про практичність усіх рішень. Наприклад, кругла мийка для кухні є універсальною. При ідентичному з квадратною об'ємі вона буде і більш місткою, і простішою для очищення. Зате квадрат або прямокутник виглядає стильно і з ними легше обладнати з боків чаші великі крила для сушки посуду та столових приладів. Що стосується моделей інших форм, вони оригінальні на вигляд, але дорожче і в невеликих кухнях «губляться» – їм потрібен розмах.
Нестандартна форма мийки з нержавійки виглядає свіжо, ефектно та й для деяких типів організації гарнітура підходить ідеально (на фото Teka Stena 45 E)
Ще в обговоренні, як вибрати кухонну мийку з нержавійки, обов'язково варто визначитися з кількістю та розміром її чаш. Якщо ви любите багато готувати, вам краще пошукати модель із декількома ємностями – так зручніше розділяти посуд або продукти під час їх миття, розморожування та інших операцій. Габарити мийки також мають значення. Причому мова не просто про те, щоб умістилася та чи інша каструля. Зверніть увагу на глибину, оптимально: 16-20 см. Тоді бризки не сильно розлітаються на всі боки, а вам не треба сильно нагинатися та тягнутися до дна чаші.
Нехай моделі з двома чашами дорожче, зате такі мийки набагато практичніше в експлуатації (на фото Blanco Classic 8-IF)
Додаткові аксесуари
Вибір мийки з нержавійки нерідко має на увазі і вибір різних опцій, з якими вище комфорт при експлуатації сантехніки. Найчастіше пропонуються наступні аксесуари:
- Подрібнювач відходів: цей пристрій перемелює харчові відходи, які потрапляють у злив, за рахунок чого виключається засмічення каналізації.
- Коландер: невеликий вбудований піддон із перфорованим дном, по суті друшляк, незамінний для миття та сушки продуктів або їх розморожування.
- Кошики: контейнери із прутів, що встановлюються поверх чаші, зроблять поділ брудного посуду, приладів або продуктів простіше та наочніше.
- Обробна дошка: якщо у вас невелика кухня, заощадити місце можна з дощечкою, яка повторює форму чаші та ставиться зверху, як кришка.
- Зливний клапан: сифон, як правило, продається окремо, проте клапан у зливі, з яким можна наповнювати чашу водою, часто йде в базовій комплектації.
- Кран питної води: якщо у вас є система очищення води, подбайте про окреме виведення для неї (хоча можна вибрати змішувач на 2 потоки).
- Дозатор миючого засобу: вбудований у мийку диспенсер для миття посуду виглядає акуратніше, ніж пляшечка з таким засобом, що стоїть поруч на стільниці.
Вибір мийки з нержавійки від відомих виробників
Якісна кухонна мийка з нержавіючої сталі може використовуватися десятиліттями, її ресурс максимальний (на фото Grohe K800)
На кухні особливі «кліматичні» та інші умови, тому все повинно бути по-справжньому невибагливим: від шпалер до плитки та сантехніки. Тому для теми, як вибрати кухонну мийку з нержавіючої сталі, обов'язковий пункт – бренд, який випускає цікаву для вас продукцію. З нашого досвіду продажів ми з упевненістю можемо порадити звернути увагу на такі марки, як:
- Kraus (США);
Популярні мийки з нержавіючої сталі Kraus
- Grohe (Германія);
Надійні кухонні мийки з нержавійки Grohe
- Franke (Швейцарія);
Якісні мийки Franke, зроблені з нержавіючої сталі
- Teka (Германія).
Рекомендовані мийки Teka зі сталі
Сталеві мийки цих марок ви знайдете в широкому асортименті в каталозі інтернет-магазину Keramis. До того ж у нас ви напевно оціните оперативну доставку по Україні, вигідні ціни та, звичайно ж, кваліфікований сервіс. Ми завжди допоможемо вибрати оптимальну мийку з нержавійки для вашої кухні!