Комфортне та збалансоване світло в житловому просторі важливе для будь-якої людини, але для дитини воно важливе вдвічі. Адже без правильно організованого освітлення неможливо говорити про оптимальні умови розвитку організму і майбутнє здоров'я. Тому не варто купувати перші-ліпші світильники! А краще до покупки детально розібратися, як вибрати освітлення в дитячу кімнату…
Яке освітлення має бути в дитячій?
Чим більше та різноманітніше буде світильників у дитячій кімнаті, тим зручніше та функціональніше освітлення в цілому
Безпека та нешкідливість – це головні фактори, яким повинно відповідати будь-що у дитячій кімнаті: хоч шпалери, хоч світильники. Виходячи з цього можливо сформулювати, як зробити правильний вибір освітлення для дитячої кімнати:
- Думайте комплексно. Люстра під стелею, лампа на робочому столі, бра біля ліжка, торшер в ігровій зоні – чим більше світильників у приміщенні, тим краще. Адже в такому випадку дитина зможе моделювати відповідне для конкретних ситуацій освітлення. Причому його слід комбінувати. Наприклад, при виконанні уроків включати і стельові, і настільні світильники.
- Пам'ятайте про ризики. На питання, який світильник у дитячу кімнату краще купити, відповідь проста: який важко розбити. Тому ретельно вивчайте, як і з чого зроблений освітлювальний прилад (шукайте пластик і метал), наскільки він стійкий, як закріплені всі дроти та вимикачі. А ще уточніть, чи є сертифікат про відсутність у складі шкідливих речовин.
- Визначтеся з лампами. З усього різноманіття джерел світла варто віддати перевагу діодам. Вони компактні, економічні, безпечні та можуть змінювати налаштування яскравості та колірної температури. Допустимі й галогенні лампи: вони дешевші, у них гарна передача кольору, хоча вони не такі довговічні. А ось люмінесцентні лампи через мерехтіння не підходять для дитини – залиште їх для освітлення передпокою.
- Прорахуйте характеристики. Грамотний вибір освітлення в дитячу повинен враховувати потужність та характер світла. Воно повинно бути яскравим, але в міру. Наприклад, лампи розжарювання вище за 60 Вт у настолках напружують зір при відображенні від паперу. Також уникайте крайності в кольорі світла: теплого жовтого та холодного синюватого. Вибирайте нейтральне біле.
Що потрібно знати про природне освітлення в дитячій?
У дитячій кімнаті має бути якомога більше природного світла
Світильники світильниками, але до їх установки необхідно оцінити природне освітлення в кімнаті дитини. Головні правила: йому ніщо не повинно заважати і його треба використовувати максимально. Тому, по-перше, не закривайте вікна щільними шторами – правильніше підібрати легкі фіранки. Виняток допустимий лише в кімнаті, що виходить вікнами на південну сторону, де тривалий час світить сонце. По-друге, ставте стіл поруч із вікном, щоб діти якомога більше займалися при природному світлі. По-третє, намагайтеся вибрати освітлення для дитячої кімнати так, щоб не було різких контрастів зі світлом із вікна. Шукайте рівномірність в усьому.
Вибір основного освітлення для кімнати дитини
Почніть підбір освітлювальних приладів із питання, яке стельове освітлення краще для дитячої. Варіантів тут кілька:
- Люстра. Класичне рішення, що підкорює легкістю монтажу на будь-яку стелю, в тому числі натяжну, та вибором від класики до хай-тека. Але в дитячу кімнату підійде не кожна люстра. Подібний світильник повинен бути компактним (щоб був менше ризик зачіпати його тим же м'ячем), із матовим плафоном для розсіяного світла та без блискучих деталей (відблиски від кришталевих деталей дратують зір).
На фото Eglo Viki 1
- Точкові світильники. Практично за всіма параметрами це чи не найкращий вибір стельового освітлення в дитячу кімнату. За допомогою таких ламп можна створити рівномірне освітлення по всьому приміщенню, зонувати його для різних цілей, відтворити цікаві ефекти (наприклад, зоряне небо, від якого малеча буде в захваті). Мінус: витрати на покупку та установку.
На фото Eglo Tortoli
- Споти. По суті, це те ж точкове освітлення для дитячої, але на ніжках-кронштейнах. За рахунок цього можна розгортати їх в боки і направляти світло в потрібне місце в кімнаті – це дуже зручно. Правда, таке світло зазвичай вузькоспрямоване, тому розсіяного світла від цих світильників домогтися складно. Та й пошкодити споти під час ігор простіше, ніж звичайні, інтегровані в стелю плоскі моделі.
На фото Nowodvorski Klaudia)
Рекомендовані світильники для стелі в дитячій кімнаті
Освітлення для робочого місця в дитячій кімнаті
Говорячи про те, яке освітлення повинно бути в дитячій, не можна не сказати про світло за столом, де дитина вчиться, читає, щось майструє. Для цього використовують два типи світильників:
- Настільні лампи. Дітям за столом потрібен світильник на гнучкій і легко регульованій ніжці. При цьому у нього повинен бути закритий, непрозорий з боків корпус – тоді ви отримаєте спрямоване на стіл світло, і воно не буде сліпити очі. А так як світильник у дитячу кімнату краще купити стійкий, беріть модель із кріпленням до стільниці за допомогою затиску.
На фото Philips Dyna
- Торшери. Як і у випадку з настільною лампою, цей освітлювальний прилад повинен мати регулювання положення абажура. У подібній ситуації дуже зручні підвісні моделі. Вони можуть світити на стіл, а після розвороту – на підлогу в ігровій зоні, де дитина збирає конструктор. Також всі поради щодо вибору торшера в дитячу роблять особливий акцент на його стійкості.
На фото Eglo Upstreet
Популярні світильники для робочого місця дитини
Освітлення спального місця дитини та ігрової зони
Розповідь, як вибрати освітлення в дитячу кімнату, була би неповною без місць відпочинку малюка. Поруч із ліжком та майданчиком для ігор зазвичай встановлюють:
- Бра. Настінні світильники зручні тим, що їх впустити на підлогу в принципі проблематично. Також такі освітлювальні прилади, як правило, не дають спрямованого світла, що створює комфортні умови для розваг та ігор, занять із планшетом чи сну. Важливо тільки, щоб бра для дитячої мало просте управління і було встановлено на доступній для дитини висоті.
На фото Nowodvorski Blocks I
- Нічники. Багато дітей бояться спати в темряві, тому слабке світло на тумбочці стане незамінним у кімнаті дитини. Такому приладу потрібен міцний корпус, щоб його не розбили спросоння. Зручно, якщо нічник оснащений датчиком руху. Коли дитина засне, він вимкнеться, коли прокинеться, відразу сам включиться – і дитині не потрібно буде шукати кнопку в темряві.
На фото Philips Mykidsroom
- Декоративне освітлення. Вибір освітлення для дитячих кімнат повинен бути не тільки функціональним, а й привабливим – адже діти люблять все незвичайне. Подумайте, як світильниками прикрасити стінки та стелю. Це можуть бути точкові моделі, стрічки зі світлодіодів, гірлянди, підвісні ліхтарики, фігурки персонажів казок і мультиків, що світяться, тощо.
На фото Nowodvorski Toy-Star
Якісне освітлення для зон відпочинку дитини
Як би ви не відповіли собі на питання, яке освітлення повинно бути в дитячій, у вас повинна бути впевненість у надійності обладнання. В подібній ситуації варто орієнтуватися на такі бренди, як Eglo (стельові та настільні), Nowodvorski (настінні і стельові) та Philips (настільні). Світильники цих виробників ви знайдете в каталозі інтернет-магазину Keramis, а наші консультанти допоможуть із вибором та запропонують відмінні умови продажу – адже ваша дитина гідна кращого, чи не так?