У тих, хто вперше зіткнувся з укладанням на підлоги ламінату, паркетної дошки або лінолеуму, часто виникає питання: що таке підкладка і навіщо вона потрібна? Адже, здавалося б, підлогове покриття слід стелити прямо на підлогу – про що натякає і назва. Але на практиці без додаткового прошарку не обійтися. Він може підвищити довговічність базового покриття і поліпшити шумо- і теплоізоляцію підлоги! Хоча це вірно за однієї умови: якщо ви знаєте, як вибрати підкладку під ламінат, паркет або лінолеум з урахуванням усіх важливих нюансів.
Зміст
Починати розмову про підбір даного покриття необхідно з того, які бувають підкладки в принципі. Адже їх, як і плінтуси, роблять з різноманітних матеріалів – і кожен має свої переваги і недоліки.
Характеристики зробленого з пробки прошарку під ламінат або паркет роблять його практично ідеальним. Така підкладка не просідає з часом під навантаженням, добре поглинає звук і зберігає тепло, екологічно чиста і на ній не утворюється цвіль. Правда, пробка боїться зайвої вологи. Тому кладуть її тільки після повного висихання стяжки або ж замінюють бітумно-пробковою або гумово-пробковою модифікацією: вони більш стійкі до води. Головний мінус всіх підкладок з пробки – висока ціна. А якщо ж вибрати підкладку дешевше, то незабаром вона почне кришитися, через що перестане виконувати свою роль.
Коли заходить мова, що таке підкладка, мало не найчастіше представляють саме прошарок із пінополістиролу. Пояснюється це збалансованістю властивостей і, як наслідок, популярністю серед покупців. Вона на порядок дешевше пробкової версії, при цьому гідно справляється з вагою і абсолютно не реагує на воду, а також добре зберігає тепло (особливо якщо має покриття з фольги). Але відзначимо, що пінополістирольна підкладка вкрай вимоглива до якості підлоги: вона має бути дуже рівною. А головне, що вона легко запалюється і виділяє при горінні токсичний газ.
Ще один синтетичний матеріал – і ще більш доступний. У цьому полягає головна перевага такого вибору підкладки під паркетну дошку або ламінат. Звичайно, плівка з поліетилену, крім того, не гниє, не пліснявіє, не страждає від зайвої вологи і не горить, але все це перекреслює невисока зносостійкість матеріалу. Поліетиленова підкладка витримає буквально 2-3 роки, після чого фактично зруйнується. Плюс мінімальна товщина не дозволяє їй маскувати недоліки підлоги: нерівності і перепади висот. Тому сфера її використання досить обмежена.
Деревно-волоконні плити з хвої з'явилися відносно недавно, але вже користуються хорошим попитом. Причин кілька. По-перше, натуральність матеріалу і при цьому більш низька ціна, ніж у пробки. По-друге, хвоя добре «дихає», що покращує мікроклімат у приміщенні. По-третє, вона досить міцна, хоч і поступається в міцності і гнучкості пробковому прошарку. Але й без недоліків не обійшлося. Як і пробкова підкладка, хвоя не любить підвищену вологість. Причому через неї вона може не тільки розбухати, але й починати підгнивати і покриватися грибком.
В розповіді про те, які бувають підкладки, не можна обійти стороною композитні моделі. Вони являють собою 2-3 шари пінополістиролу і поліетилену (вони можуть бути звичайними або спіненими), а між ними можуть ховатися кульки з пінопласту і повітряні бульбашки. В теорії такий «бутерброд» забезпечує природну вентиляцію, але не пропускає вологу і є міцним і теплим. Але в житті все трохи складніше. У кожного виробника власні ноу-хау – і говорити, що всі вони однаково ефективні, неможливо. Дізнатися про якість конкретного композиту можна виключно на практиці…
Так як вибрати підкладку універсального типу під кожне підлогове покриття в принципі неможливо, то правильно розглядати ламінат, паркетну дошку і лінолеум окремо.
Ламінат буває дуже різним. Тому вибір підкладки для даного покриття повинен бути усвідомленим. Наприклад, якщо ви стелите найпростіший тонкий ламінат до 31-го класу і бажаєте отримати бюджетний продукт, розумно взяти поліетилен або пінополістирол. Якщо ви не обмежені в бюджеті і хочете досягти максимум надійності, беріть пробку, хвою або композити. Правда, у всіх цих випадках не женіться за товщиною підкладки. При монтажі під ламінат досить прошарку до 3-5 мм. Більш товста підкладка під навантаженням сильно прогнеться, що збільшить ризик пошкодити замки ламінату. З цієї ж причини не треба намагатися постелити відразу два шари підкладки «щоб було тепліше».
Паркетна дошка за замовчуванням більш дороге покриття, ніж ламінат. Тому з нею не виправдана економія, що називається, «на сірниках». Вибирати підкладку під паркетну дошку з поліетилену однозначно не варто, до неї слід купувати мінімум пінополістирол, а краще пробку. Вимога невеликої товщини дійсна і для такого підлогового покриття. Під ним достатньо мати 2-3 мм захисного шару (якщо, звичайно, підлога не має виражених нерівностей). В іншому випадку дошки можуть почати скрипіти при кожному кроці по них, а їх з'єднання руйнуватися. До речі, різниці, буде підкладка в рулонах або аркушах, немає, обидві технології допустимі під паркет.
Перше питання: а чи потрібна для лінолеуму підкладка в принципі? Насправді ні, але за кількох умов: якщо підлога рівна; якщо основа не холодна (тобто не перший поверх без системи теплої підлоги і не будівництво приватного будинку по ґрунту); якщо лінолеум товстий (від 5 мм) і з основою з джуту, тканини або полівінілхлориду. Якщо одна з цих вимог не відповідає ситуації, обов'язково потрібно розібратися, як вибрати підкладку під лінолеум. І тут важливо: з описаних вище матеріалів для неї підходить по суті лише пробковий прошарок. А альтернативою виступають джут, льон або їх комбінації з добавкою вовни, оброблені спеціальними антігрибковими засобами, – вони теплі, «дихаючі» та екологічно чисті.
Щоб не обтяжувати себе питанням підбору підкладки та оцінкою характеристик у тих чи інших моделей, зробіть простіше – зверніться до інтернет-магазину Keramis. У нас представлений широкий вибір підлогових покриттів від таких перевірених виробників, як Steico, Barlinek, Isoplaat, Cezar, Arbiton та Decor Floor. Ми допоможемо вам вибрати оптимальну підкладку – і за привабливою ціною!
Зареєструйся та отримай знижку 2%