Варіантів оздоблення підлоги та стін на балконах або лоджіях дуже багато, але найбільш вдалий за більшістю параметрів – це плитка. Хоча, звичайно, вона теж має ряд мінусів: навіть найкраща кераміка може виявитися недоречною та розчарувати вас як своїм виглядом, так і експлуатаційними характеристиками. Тому дуже важливо розібратися, як вибрати плитку для балкона та лоджії – і як найкраще використовувати її в такій ситуації.
Переваги та недоліки
Перш ніж говорити про особливості підбору подібного оздоблювального матеріалу та його монтаж, слід визначитися: а чи підходить він вам в принципі? Щоб ви могли прийняти усвідомлене рішення, ми зібрали плюси та мінуси вибору плитки для балкона в одній таблиці.
Переваги
Недоліки
+ Кераміка дуже зносостійка та довговічна, її ресурс може доходити до декількох десятків років
- Незважаючи на загальну міцність, плитка боїться сильних ударів – від них вона може тріснути або розколотися
+ Плитці не страшні вода та сніг, сильні морози та нагрівання – вона відмінно проявляє себе на відкритих балконах
- Керамічне покриття холодне, босоніж по ньому не походити (хоча під нього можна постелити «теплу підлогу»)
+ Догляд за керамікою дуже простий та швидкий, і ви можете використовувати для цього досить агресивну хімію
- Якщо покласти на підлогу максимально легку в очищенні гладку плитку, вона виявиться занадто слизькою
+ Дизайн кераміки може бути дуже різноманітним та цікавим – ви завжди знайдете щось до смаку
- Гарний та якісний кахель має відповідний цінник – такий матеріал далеко не найдоступніший
Різновиди плитки і який краще для балкона?
Окрема тема розмови – різновиди такого оздоблення, так як вибрати плитку для лоджії або балкона можна різного типу. У кожного свої особливості:
Керамічна плитка. Класичний та добре всім знайомий кахель. Найчастіше подібна плитка використовується у ванній кімнаті, однак на балконі її також можна змонтувати. Головне: переконайтеся, що на упаковці є позначка зі сніжинкою. Вона вказує на морозостійкість матеріалу (особливо якщо він доповнений індексами A I/B I або хоча б A II/B II – тільки би не суто інтер'єрний A III/B III).
Керамограніт. Цю плитку відрізняє склад з додаванням гранітної крихти, польового шпату, слюди та випал при високій температурі. За рахунок цього матеріал міцний, не вбирає вологу, не вигорає на сонці. Але при виборі керамограніту пам'ятайте: він важкий (на балконі навантаження на плиту допустиме від 200 до 400 кг/м2), складний в обробці і дорожче за просту кераміку.
Клінкер. Тугоплавка глина та мінімум домішок, причому натуральних, а також випалювання в печі при 1200° C – це ключові особливості виробництва клінкерної плитки. Завдяки їм вона максимально міцна та невибаглива (не дарма її застосовують на фасадах). Але й мінуси є, головний з яких – вузька колірна гамма: в основному це відтінки коричневого та рудого.
Кварцвінілова плитка. Цей полімерний матеріал являє собою «сендвіч» із ПВХ, кварцу, скловолокна та поліуретану. Він довговічний, теплий та красиво виглядає, не боїться вологи, легко монтується (особливо із замковим з'єднанням). Хоча вінілова підлога не надто екологічна і може постраждати від вогню, іскри або вкритися плямами при контакті із гумою.
Дерев'яна плитка. Вибір плитки для лоджії цього типу виправданий лише в тому випадку, якщо вона закрита і тим більше утеплена. Адже, як і у випадку з використанням дерева у ванній, цей матеріал у таких умовах вимагає особливого рівня захисту від вологи, перепадів температур та грибку із жучками. Хоча виглядає така плитка ефектно і вишукано, це її явний плюс.
Гіпсова плитка. Як і деревину, обробку з гіпсу слід розміщувати в закритих балконах – цей матеріал надто легко вбирає вологу. Компенсацією за це будуть мінімальна вага, легкість підрізування та кріплення на стінку, різноманітний дизайн (в тому числі рельєфний – під цеглу, наприклад) і фарбування в будь-який відтінок (про поєднання кольорів в інтер'єрі читайте тут).
Монтаж плитки в різних частинах балкона і лоджії
Під час обговорення теми, як вибрати плитку для балконів і лоджій, не можна забути про варіанти її використання та монтажу. В останньому випадку зазвичай застосовують наступні методи:
Класичне укладання. Квадратну або прямокутну плитку розміщують рядами: рівно стик у стик або зі зміщенням відносно один одного (так звана палубне укладання – воно ідеальне для плитки під дерево). Цей спосіб ніколи не вийде з моди та прикрасить балкон будь-якого розміру.
По діагоналі. У цьому випадку плитку стелять також рядами, але не вздовж або поперек підлоги та стін, а під кутом. Це виглядає незвично і яскраво, але важливо інше: за рахунок такого прийому навіть маленька лоджія здається візуально просторішою (із цієї причини, до речі, він поширений із плиткою на кухні).
З геометричним орнаментом. Варіантів цього укладання кераміки безліч: від класичних паркетної «ялинки» та «шахів» до візерунків в етностилі, які більш виправдані, наприклад, для камінів. Що б ви не вибирали, врахуйте: орнаменти складні для монтажу, що відбивається на вартості роботи.
Калейдоскоп. Це ідеальний вибір плитки для балконів у тих, хто жадає оригінальності. Адже оздоблення розміщується максимально хаотично: в цьому випадку можуть довільно чергуватися колір, фактура та навіть форма (особливо виграшно це виглядає із шестикутною плиткою, яка називається гексагон).
Мозаїка. Мозаїчна плитка популярна при оформленні ванних кімнат або басейнів, але на балконах – не частий гість. Виглядає вона стильно, але для таких приміщень не дуже підходить: перш за все через складність очищення, яке навіть на закритих лоджіях буде потрібним регулярно.
Підлогова плитка
Для плитки на підлозі балкона дизайн – справа смаку. Куди важливіше зносостійкість та протиковзке покриття. Перший показник позначається індексом PEI з цифрами від базового I до максимального V. Для лоджій підійдуть II або III. А на протиковзкі властивості може вказувати різне маркування: з буквами R або V (на балконі оптимальні рівні від R10 до R12 та від V4 до V8) або зі словом «Grip».
Плитка для стін
При оформленні вертикальних поверхонь відповідь на питання, як вибрати плитку для балкона або лоджії, виключно суб'єктивна – адже тут властивості матеріалу менш критичні. Тому орієнтуйтеся на свій смак! Зараз, наприклад, в моді варіанти оздоблення під цегляну кладку, але можна експериментувати як вам завгодно – аж до викладеного з плитки сюжетного панно на всю стіну.
Балконний поріжок із плитки
Для оздоблення порога на балконі є два варіанти. Перший простий: використовувати залишки плитки після укладання підлоги, акуратно оформивши стик кутів (підрізуванням під 45° або декоративним куточком), – це зручно і дозволить трохи заощадити. Другий спосіб трохи складніше, але й зовнішній ефект інший: придбати плитку для ступенів (вона із насічками проти ковзання) та цоколі (для вертикальної частини порога).
Підвіконня та укоси
Ці поверхні на перший погляд можуть здатися не особливо важливими, однак на практиці вони теж відіграють помітну роль та дозволяють зробити дизайн лоджії або балкона цільним і завершеним. Тому читайте, як виконати стільницю з плитки, за цим посиланням – і створюйте оптимальний дизайн. Наприклад, стильно та дорого виглядають балконні підвіконня з плитки під мармур.
А в кінці звичайна рекомендація: яку б плитку для балкона чи лоджії вибрати ви не збиралися, орієнтуйтеся на перевірені бренди. Адже тільки найавторитетніші виробники пропонують і красивий, і довговічний матеріал. До таких марок ми відносимо:
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.