Тренди з'являються та зникають, але плитка, що імітує візерунок дерева, навряд чи колись втратить популярність! Адже вона, як і будь-яка кераміка під природні матеріали на зразок мармуру чи цегли, виглядає ефектно , благородно і підкреслює смак власника. Хоча не завжди. Все може зіпсувати вибір керамічної плитки під дерево без належної уваги до деяких дрібниць. Про що йде мова?
Зміст
Але перш ніж розповісти про те, як вибрати плитку під дерево, треба прояснити, чому краще віддати перевагу кераміці, а не, наприклад, масивній або ж паркетній дошці. Ви отримуєте кілька вагомих плюсів:
У вибору плитки під дерево по суті лише один мінус: цей матеріал холодний. Дерево набагато комфортніше та приємніше на дотик. Хоча ви можете постелити під кераміку систему теплої підлоги, що вирішить проблему взимку.
При оцінці кераміки в каталогах потрібно звернути увагу на кілька базових моментів, від яких залежить і естетика, і практичність такого покриття.
Асортимент величезний: від мініатюрних варіантів у 3-5 см до великих пластин зі сторонами на рівні 1 м і більше. Але так як вибрати плитку під дерево слід таким чином, щоб імітація була природною, шукайте золоту середину. Нею стануть «дошки» довжиною 60-90 см та шириною від 15 до 30 см – така плитка виявиться максимально схожою на дерев'яні панелі. І пам'ятайте традиційну пораду: чим менше приміщення, тим меншою повинна бути плитка – і навпаки. Тоді кімната візуально буде збалансованою.
Класика жанру: прямокутна плитка. Вона універсальна та, як і покликаний імітувати дошки ламінат, підійде для будь-яких за характером і площею кімнат, підлог і стін, а також стилів. Втім, нею вибір плитки під дерево не обмежений. При бажанні можна знайти і інші форми: квадрат або, наприклад, шестикутну плитку. Вони виглядають оригінально, незвично. Правда, врахуйте: укладання подібних моделей дещо обмежене у варіативності. А прямокутники дозволять вам вибирати з різних схем (докладніше про це нижче).
Варіантів поверхні три: глянсова, матова та рельєфна. Перша у випадку із керамікою з імітацією дерева навряд чи виправдана: аж надто ненатурально тоді виглядає оздоблення. Повна протилежність: рельєфна текстура з прожилками та борозенками, немов у справжньої деревини. Але така фактура легко засмічується і вимагає регулярного та ретельного очищення. Тому краще всього вибрати плитку під дерево з матовою поверхнею. Вона виглядає дуже вишукано, на ній не помітні дрібні забруднення, а видалити їх не складе особливих труднощів.
Традиційний для деревини коричневий у всіх його проявах – ідеальне рішення в переважній більшості ситуацій. Але якщо ви хочете підкреслити стиль, підберіть плитку під чорне, сіре або вибілене дерево. Хоча це далеко не межа в оригінальності. Деякі виробники роблять кераміку, яка імітує дошки, пофарбовані в синій, жовтий, червоний та інші кольори. Їх вибір – справа смаку та відповідності стилю приміщення. Головне: дотриматися балансу, щоб оздоблення не давило, не дратувало і не «стискало» простір в кімнаті.
При виборі оформленої під дерево плитки слід врахувати характер конкретної кімнати, де ви будете укладати цей матеріал.
Сучасні тенденції дизайну ванних виділяють світлий кахель: він виглядає свіжо, стильно, модно. Тому кераміка під ясен, бук, березу або, припустимо, зістарену пофарбовану білу дошку прикрасить санвузол і до того ж візуально розширить його (особливо при правильно підібраному освітленні у ванній). Також намагайтеся, щоб це оздоблення гармоніювало з меблями або аксесуарами. Ще треба пам'ятати: плитка для ванної повинна мати мінімальний коефіцієнт водопоглинання і протиковзке покриття.
Кухня – не ванна, так як вибирати плитку з імітацією під дерево в цьому випадку можна в будь-якому тоні. Причому керамічне покриття підлоги або стіни може бути і в пару до кухонних шпалер, і на контрасті з ними. Але для плитки на кухні важливіше інше: довговічність. Тому крім дизайну зверніть увагу на індекс PEI, який вказує на клас зносостійкості. Для цієї кімнати він повинен бути від III та вище. Виняток: плитка для фартуха або на стільницю кухонного гарнітура – у них важливіше не стійкість, а простота очищення від жирів та бруду.
Зала, де збирається родина та приймають гостей, багато в чому є обличчям оселі. Тому в цій кімнаті все повинно бути продумано за оформленням: плитка на підлозі повинна відповідати шпалерам, меблям, міжкімнатним дверям, плінтусам тощо. Хоча тільки підлогою можна не обмежуватися! Кахель під дерево на стіні додасть приміщенню заміського шику. Причому плитку можна викласти як масив (аналогічно ламінату на стіні), так і оригінальне панно, яке зробить акцент, наприклад, на каміні або великому телевізорі.
При оздобленні лазень вибір плитки під дерево зазвичай досить традиційний: ялина, сосна та світло-коричневі варіанти. Вони додають затишку парної і роблять її просторішою на вигляд. Для басейну палітра трохи ширше: тут доречні і світлі відтінки, і темніші: до венге та мореного дубу. Хоча стиль – це справа вторинна. Важливіше, щоб кераміка була максимально термостійкою та міцною (особливо якщо мова про покриття печі). Ідеально відповідає цьому керамограніт, хоча асортимент за дизайном у нього вужче, ніж у звичайної плитки.
Плетінка, версаль, калейдоскоп, колодязь, шведка, чотири породи, рамка тощо – яких тільки схем монтажу «дерев'яної» плитки для підлоги не придумано! Втім, на практиці обмежуються трьома найбільш вдалими:
А ще в обговоренні, як правильно вибрати плитку під дерево, не можна не сказати про виробників. Адже тільки відомі бренди пропонують довговічну та екологічно безпечну кераміку! До таких марок ми відносимо:
Вибір керамічної плитки з імітацією «під дерево» у цих фірм величезний, що відмінно помітно за каталогом інтернет-магазину Keramis. У нас ви завжди знайдете щось під свій смак і бюджет, плюс наші умови покупки, оплати та доставки дуже привабливі!
Зареєструйся та отримай знижку 2%