У ванній повинно бути не тільки чисто, але і світло – інакше ні про яку чистоту не вийде навіть мріяти. Тому при підборі світильників для цього приміщення треба врахувати масу нюансів: від технічних характеристик обладнання до стилю інтер'єру. Адже лише в цьому випадку можна розібратися, яке освітлення краще вибрати для ванної кімнати.
Зміст
Волога та електрика є вкрай ризикованим поєднанням. Тому перша вимога: світильники повинні бути надійно захищені від води. Впізнати ці моделі можна за індексом IP (від Index of Protection), який містить двозначне число, що позначає рівень захисту електрообладнання. Перша цифра вказує на можливість проникнення твердих частинок, але основна увага в розмові, як вибрати світильник у ванну, на другу цифру – вона «відповідає» за опір волозі:
Важливо: переплачувати за високий ступінь IP не завжди доцільно. Щоб вирішити, яке освітлення вибрати для ванної, поділіть простір на кілька зон:
Так як вибрати світильник у ванну можна дуже різного типу, про кожного з них розповімо окремо.
Традиційне для вітальні або спальні освітлювальне обладнання в санвузлах не надто популярне – через розміри та складність догляду. Адже навіть моделі, виконані в мінімалістичному стилі, дуже великі і трудомісткі для очищення. Це обмежує використання люстр особливо великими ванними кімнатами – і то в їх сухих зонах, де майже відсутні бризки, немає великої техніки, типу бойлера, а також меблів.
Невеликі, зазвичай плоскі накладні або підвісні моделі – оптимальне з усіх точок зору оснащення. Вони не займуть багато місця, і дизайн різноманітний: від класики до хай-тека. При цьому плафон надійно закриває як джерело світла, так і «начинку» від проникнення вологи. Завдяки всьому цьому світильники можна розмістити у санвузлі будь-якого розміру і над будь-зоною – чи це не ідеальна відповідь на питання, яке освітлення вибрати для ванної кімнати?
Ще одні стельові моделі, але про них необхідно сказати окремо. Точкові світильники компактні, ідеальні для зонування простору та дозволяють створювати оригінальні світлові ефекти (особливо якщо вони можуть змінювати напрямок світла, як споти). Правда, не всім до душі зовнішній вигляд, і в класичному стилі інтер'єру вони не завжди доречні. До того ж зручніше за все їх розміщувати на натяжній стелі.
Зазвичай настінні світильники встановлюють поруч із дзеркалом. Таке підсвічування спрощує будь-які процедури: від умивання та чищення зубів до гоління та макіяжу. Розміщують бра з боків від дзеркала, іноді над ним (якщо воно невелике). Варто зазначити: якщо вибрати інший світильник у ванну кімнату ви можете з будь-якою колірною температурою, то для підсвічування біля дзеркала потрібен нейтральний тон – щоб мати неспотворену по відтінкам картинку.
Суто декоративне рішення на основі діодних стрічок зараз на піку моди. Ви можете виділити освітленням підвісний унітаз або біде, гідромасажну чи окремо встановлену ванну або ж ефектне панно, створене з плитки-мозаїки на стіні. Також LED-стрічки поміщають на стелі по периметру приміщення, що візуально піднімає її. Ще один варіант використання: всередині шафок та тумб, щоб світло вмикалося при їх відкритті, що вельми зручно.
Як із будь-якими світильниками, з моделями для санвузла потрібно визначитися, яке джерело світла буде встановлено. Варіанти, яке освітлення вибрати у ванну, по суті три:
Окреме питання: як вибрати світильник для ванної, щоб освітлення було в повній мірі достатнім. Орієнтуватися можна або на потужність, або на світловий потік. У першому випадку підбирайте освітлення за формулою 4-6 Вт на м2 для діодів, 10-15 Вт для енергозберігаючих та 20-30 Вт для ламп розжарювання. А в другому – на люмени: за нормою, у ванній кімнаті їх потрібно не менше 200 на м2. Для розуміння: 400 люменів дають лампи у 4 Вт (LED), 8 Вт (люмінесцентні) та 40 Вт (лампа із ниткою). При цьому обов'язково зробіть поправку на приміщення, його оформлення. Світлі стіни та великі дзеркала – знижуйте потужність та люмени від рекомендованих, кімната в темних тонах – підвищуйте.
Яке б освітлення для ванної вибрати не зважилися, пам'ятайте: у такій кімнаті питання надійності та стабільності обладнання стоїть як ніде гостро. Тому не варто намагатися економити та купувати світильники невідомих виробників. Краще переплатити, але купити оснащення перевірених брендів. До них відносяться:
Продукція цих марок доступна в каталозі інтернет-магазину Keramis у широкому асортименті – і за привабливими цінами! До того ж наші консультанти можуть вам допомогти знайти те, що потрібно саме вам. Адже вони точно знають, як правильно вибрати світильник для ванної кімнати в залежності від конкретних умов та ваших побажань.
Зареєструйся та отримай знижку 2%