На будь-якій кухні є три головні елементи: холодильник, плита і мийка. Саме від їх розміщення в просторі кімнати і буде залежати весь дизайн. Вони забезпечують зручність у виконанні головної функції кухні - приготуванні смачної і корисної їжі. Як би ми не ставилися до процесу миття посуду, нам ніяк не обійтися без хорошої кухонної мийки. У цій статті ми розглянемо, які бувають кухонні мийки, які їх плюси і мінуси слід враховувати при покупці, і як від вибору відповідної моделі буде залежати зручність і комфорт її володарів.
Різноманітність форм кухонних мийок
Вибір мийки на кухню в першу чергу залежить від габаритів приміщення і місця розміщення водопровідного вузла. У будинках старого фонду для цього використовують глухий кут біля плити, але в нових квартирах у мешканців з'являється можливість розташувати водопровід в будь-якому місці квартири. Багато хто вибирає для мийки місце на гарному острівці у центрі кухні або навіть на широкому підвіконні біля вікна з мальовничим видом.
Це дозволяє відійти від звичок вибирати стандартні прямокутні мийки, а розглянути цікаві дизайни круглих
круглих, овальних, квадратних і навіть трикутних кутових форм. Такі рішення здатні додати інтер'єру кухні особливу родзинку і стиль.
Корисно також вирішити, чи потрібна вам додаткова чаша. На ринку представлені мийки з двома, трьома або навіть чотирма чашами. Додаткові чаші мають високу функціональність і практичністю. Дуже зручно в одній з чаш мити посуд, а в іншій - овочі і фрукти, і не хвилюючись, що миючі засоби можуть потрапити на продукти.
Якщо на кухні не передбачено місце для сушіння посуду, варто вибирати моделі мийок з доповненими кишенями, на які зручно складати мокрий посуд.
Від чого залежить вибір розміру мийки
Практично будь-яка форма кухонної мийки може бути представлена у виробників в декількох варіантах розмірів чаш і габаритів довжини. Найзручніші - з чашами глибиною 15-20 см, через них не вихлюпується вода, але при цьому не доведеться низько нахилятися при митті посуду.
Різні моделі мийок можуть підходити під певні типи змішувачів. Якщо при монтажі виявиться невідповідність висоти змішувача з глибиною чаші, будуть виникати незручності при митті великих предметів посуду.
Загальна довжина і ширина мийки диктується габаритами стільниці і ергономікою кухонних меблів. Найменші мийки можуть бути шириною близько 40 см, а великі - від 1 метра.
У простору кухню-вітальню можна підібрати будь-які варіанти розмірів і форм, виділивши мийці почесне місце і зробивши її акцентом стильного інтер'єру. А на маленькі кухні варто купувати прості функціональні моделі з зручними чашами.
Способи установки кухонної мийки
Часом не тільки форма і габарити стають вирішальними при покупці мийки на кухню. У виборі моделі одним з вирішальних чинників може стати і тип мийок в залежності від способу розміщення.
Від способу монтажу в істотній мірі залежить як загальний зовнішній вигляд кухні, так і практичність використання мийки. У питанні вартості мийки спосіб монтажу також грає одну з вирішальних ролей.
Виділяють 4 основні види кухонних мийок:
Накладні мийки. Найпростіші і бюджетні моделі. Це конструкції, які вставляються в спеціальний відсік кухонної тумби. Їх найпростіше встановлювати і вони найкраще підходять для кухонних гарнітурів, що складаються з окремих модулів. Головні мінуси таких кухонних раковин в тому, що вони зроблені з тонких листів металу, через що при включенні води видають шум. А також у просвітах між поверхнею шафи та мийки може накопичуватися волога.
Врізні мийки. Найбільш оптимальний варіант у співвідношенні ціна/якість. Така мийка монтується в відповідний її габаритам отвір цільної стільниці, при цьому краї її виступають ззовні і під них не затікає вода, забезпечуючи чистоту. Врізають такі мийки як в стільниці з міцного ЛДСП, так і в кам'яні або дерев'яні.
Інтегровані мийки. При цьому способі монтажу мийка вирівнюється під єдиний рівень зі стільницею, з'єднується, герметизується і, завдяки цьому, зливається в єдину робочу поверхню. Раковини цього виду на порядок дорожче попередніх, так як інтеграція в стільницю вимагає ідеально рівних торців, що забезпечують високу якість установки, ізоляцію від води і лаконічний зовнішній вигляд.
Підстільні мийки. Найдорожчий вид раковин для кухні. В основному це обумовлено складністю їх установки. Вони вимагають розміщення нижче рівня стільниці, завдяки чому забезпечується повна герметизація оточуючих поверхонь. Застосовують таку технологію установки мийки часто в стильних дизайнерських інтер'єрах кухонь зі стільницями з каменю або масиву деревини.
З якого матеріалу роблять кухонні мийки?
Всі матеріали, з яких виготовляють мийки для кухні, стійкі до води і добре витримують дезінфекцію. Але при цьому кожен з видів має свої сильні і слабкі сторони. Визначитися з матеріалом можна виходячи з вартості і переваг, якими повинна володіти раковина на кожному конкретному випадку.
Нержавіюча сталь - найпопулярніший матеріал. Сталеві кухонні мийки мають найширший асортимент форм і розмірів і будуть доступнішими по бюджету, ніж інші варіанти. Вони стійкі до ударів і температурних перепадів, практичні у догляді: не вбирають запахи і барвники, і легко очищаються підручними засобами. Щоб обрати кухонну мийку з нержавійки варто визначитися лише з габаритами і стилем. Звернути свою увагу краще на раковини з товстих листів металу з звуковбирними підкладками, адже тонкі мийки будуть видавати сильний шум від падаючої води.
Композити або штучний камінь - дві назви одних і тих же матеріалів. Це суміші мінералів, мармурової крихти, пігментів і синтетичних смол. Кожен виробник виводить свої унікальні формули композитів і присвоює їм назви, як наприклад фрагранит або тектонайт швейцарського бренду Franke.
Завдяки схожості з натуральним камінням, але при цьому досить демократичною ціною, купити кухонні мийки зі штучного каменю може багато хто. Їх модельний ряд практично не поступається нержавійці. Але при цьому вони мають багато переваг: вони стійкі до температур, поглинають шум, не дряпаються і не вбирають запахи.
З мінусів: темні раковини сприйнятливі до нальоту від жорсткої води, а світлі при довгому контакті можуть вбирати яскраві барвники. Тому композитні мийки для кухні вимагають ретельної чистки спец засобами, що збереже їх вишуканий зовнішній вигляд.
Граніт - є одним з композитних матеріалів, але в його складі великий відсоток кварцового піску і гранітної крихти. Завдяки цьому досягається висока міцність і стійкість до температур і хімічних речовин. Чи потрібна гранітна кухонна мийка можна зрозуміти, визначившись з плюсами і мінусами моделей з цього матеріалу.
Граніт зносостійкий і довговічний, не боїться ударів, не вбирає воду і бруд, поглинає звуки, легко очищається і завдяки своєму солідному вигляду надає інтер'єру особливу розкіш.
Головні ж недоліки гранітної кухонної мийки у тому, що вартість її в рази перевищує номінальну вартість моделей з інших матеріалів. А ще вони дуже важкі, що в рази ускладнює монтаж.
Так відразу досить складно зрозуміти, яку кухонну мийку купити. Виробники пропонують досить широкий асортимент різних видів і форм мийок для кухні з міцних матеріалів. Познайомившись з перевагами і недоліками багатьох з них і розібравшись в їх функціональності, ви зможете точно підібрати ідеальну мийку для свого інтер'єру. Щоб миття посуду і продуктів було комфортно і мешканці будинку не мали зайвих турбот і незручностей.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.