Бризки навколо нової гарної ванни - це не тільки не естетично, а й абсолютно небезпечно. Вирішити цю неприємність можна за допомогою нехитрого аксесуара – шторки. Тільки не треба бігти в найближчий супермаркет за незграбною тканинною шторою - вони давним-давно застаріли! Ми пропонуємо вам щось краще - скляну шторку для ванни. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся про все, що необхідно, про цей практичний аксесуар і зможете з легкістю обрати найкращий варіант для своєї ванної кімнати.
Ванна чи душова кабіна? - над вирішенням цього складного питання думають усі, хто робить ремонт у санвузлі. Але ви знаєте, що найбільш практичне і універсальне рішення 2 в 1 - ванна зі скляною перегородкою, що захищає від розбризкування води під час прийняття душу.
Сучасні перегородки-шторки - актуальний та красивий аксесуар для ванни, що виконує ряд важливих функцій:
захищають ванну від бризок води під час водних процедур;
розділяють та зонують суміщений санвузол;
є стильним декором для загального інтер'єру кімнати.
В асортименті Keramis представлено безліч видів шторок для ванн зі скла з різними параметрами та дизайном. Давайте розберемося, чим вони відрізняються.
Які бувають скляні шторки для ванної кімнати?
Для початку важливо зрозуміти, що існує кілька основних видів конструкцій скляних шторок:
Фіксовані шторки для ванної Мають вигляд статичних перегородок, які встановлюються в області розташування душової системи або змішувача з душовою лійкою та частково закривають простір навколо ванни. Такі стулки мають прямокутну форму і кріпляться за допомогою профілю до стіни, що примикає, і борту ванни.
Розсувні скляні шторки Акуратна модель, що дозволяє зберігати простір навіть найменшого санвузла. Є конструкцією зі стулками, які при відкритті з'їжджають по напрямних убік. Розсувні перегородки можна використовувати для ванн практично будь-якої форми.
Розпашні штори зі скла Виглядають дуже ефектно, але у повсякденному житті не особливо практичні. Механізм відкривання за принципом шафи - одна або обидві стулки відчиняються назовні і закриваються слідом за тим, хто увійшов. Така конструкція буде доречна лише у просторій ванній кімнаті. Якщо на торцях стулок немає додаткових накладок, така штора може закриватися недостатньо герметично.
Шторки, що складаються Складні скляні конструкції складаються з кількох секцій у металевому профілі та збираються за принципом ширми. Вони досить стильно виглядають і так само, як і розсувні, заощаджують простір приміщення. Однак слід врахувати, що при кожному відкритті/закритті на механізми конструкції виявляється додаткове навантаження, через що вони можуть зношуватися швидше.
Розрізняються також дизайни кожного з видів захисних перегородок. Виробники старанно працюють над покращенням ергономіки та дизайну своїх виробів, щоб надати нам можливість точного підбору потрібного обладнання.
Дмитро Ковтун, керівник мережі інтернет-магазинів Кераміс::
«Найбільшою популярністю в наших магазинах користуються шторки для ванни від виробників: Ravak, Radaway, Rea, Liberta - завдяки їх високій якості та широкому модельному ряду.»
На вибір пропонується конфігурація шторки, кількість секцій та стулок. Також можна вибрати ширму з найбільш підходящим під інтер'єр ванни профілем: хром, сатин, "позолото", мідь, білий або чорний мат і інші різновиди. Є мінімалістичні моделі з чистого скла, не обтяжені окантовкою профілю.
Також відрізняється відтінок самого загартованого скла:
прозорі перегородки найбільш лаконічні та популярні;
матові шторки підійдуть для зонування суміщеного санвузла;
кольорові стулки найчастіше виконані в коричневому або графітовому відтінках, але є можливість замовлення виробу в будь-якому кольорі палітри та з різним ступенем прозорості;
шторки з малюнком – новинка на ринку сантехніки. Додаткова послуга нанесення малюнка на скло нещодавно з'явилася у деяких виробників штор для ванн та душових кабін.
Переваги та недоліки штор зі скла.
Крім актуального дизайну, скляні шторки для ванних кімнат мають ряд важливих переваг:
всі елементи перегородок виконані з матеріалів, стійких до різких температурних перепадів та постійного впливу вологи;
щільна і гладка поверхня скла забезпечує максимальну гігієнічність, додатково воно обробляється спеціальними складами, що відштовхують бруд і бактерії, завдяки цьому стулки прості в очищенні та догляді;
загартоване скло, з якого виготовляються шторки, міцне та безпечне;
перегородки мають естетичний вигляд, у каталогах виробників представлений широкий вибір дизайнів під будь-який стиль інтер'єру;
є можливість замовлення нестандартних рішень – виготовлення штори унікальної конструкції за індивідуальними розмірами; виготовлені з якісних матеріалів вироби проходять міжнародну сертифікацію та контроль;
термін служби шторки для ванни зі скла досить тривалий і при дбайливій експлуатації може становити від 10 років.
З недоліків можна виділити лише кілька пунктів:
кропіткий та непростий монтаж деяких складних конструкцій скляних перегородок. Найкраще виконувати установку руками професійного майстра-установника, адже від правильності складання залежить герметичність та стійкість скляного виробу;
необхідність уваги до догляду за прозорою скляною поверхнею, адже на ній так добре видно сліди від крапель та піни. Багато виробників пропонують додаткове покриття стулок "Антикрапля".
Особливості скляних шторок для ванни
Окрему увагу необхідно приділити способу виготовлення скляних шторок для ванн. Так само, як і для стулок душових кабін, для перегородок не використовується звичайне скло, яке легко розбивається на великі гострі уламки, що становлять велику небезпеку поранення.
Заводи-виробники використовують для сантехнічного обладнання та аксесуарів тільки спеціальне "безпечне скло", яке пройшло кілька етапів гартування і отримало внаслідок цього процесу додаткову міцність.
Таке скло дуже складно розбити. Але навіть якщо така малоймовірна неприємність станеться, скляний листок розпадається на безліч дрібних фрагментів із пологими тупими краями, що мінімізують ризик випадкових порізів.
Наша команда особисто переконалася в цьому, провівши краш-тест з розбиванням перегородки під час нещодавнього відвідування фабрики Liberta.
Чим мити скляну шторку у ванній кімнаті?
Важливо регулярно та ретельно очищати конструкцію перегородки для ванни. Мінімальний догляд включає:
Протирання скла м'якими губками та серветками з використанням рідких миючих та дезінфікуючих засобів. Відмовтеся від металізованих щіток та порошків з абразивними частинками! Вони завдають шкоди зовнішньому вигляду гладких поверхонь, залишаючи безліч подряпин та мікротріщин.
Особливо вимагають очищення ущільнювачі та роликові механізми стулок. На цих елементах накопичується багато вологи, яка при частому використанні сантехніки не може висохнути самостійно. Нехтуючи протиранням цих деталей, ви ризикуєте отримати затишну місцину для розмноження небезпечної цвілі та грибків.
Необхідність щоденного очищення скла від крапель води, мильних розводів і нальоту буде тільки в тому випадку, якщо ви не скористалися додатковою функцією покриття скляних елементів конструкції захисним шаром Антикрапля. Також можна користуватися спеціальними антиплаговими засобами, що тимчасово забезпечують ефект скочування крапель зі скляної поверхні.
Як вибрати скляну шторку для ванної кімнати?
Якщо ви вирішили купити скляну шторку для ванни, то прийшовши в магазин, слід звернути увагу не тільки на дизайн, що найбільш сподобався, але і на фурнітуру. Якість комплектуючих визначає зручність експлуатації термін служби всієї конструкції. Хороші накладки, ущільнювачі та розсувні механізми – запорука довгого терміну служби, герметичність конструкції та чистоти в санвузлі.
Уточніть у менеджера й особливості монтажу обраної перегородки, деякі моделі встановлюються на торцеву стіну, деякі вимагають кріплення до борту, що залежатиме від моделі ванни.
Важливий і вибір хорошого бренду, що зарекомендував себе. В інтернет-магазині та шоу-румах мережі Keramis представлені шторки для ванн європейських виробників-лідерів з виготовлення сантехніки та аксесуарів. В асортименті компаній Rea, Radaway, Liberta та Ravak ви знайдете найбільш якісні та різноманітні за дизайном моделі шторок для будь-якої ванни.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.