Навряд чи буде перебільшенням сказати: сьогодні найбільш популярне підлогове покриття – це ламінат. Що цілком виправдано! Адже подібна підлога доступніше за зроблені з деревини, як паркетна дошка, та при цьому довговічніше і привабливіше за лінолеум. Правда, ця універсальність не повинна вводити вас в оману. Щоб правильно вибрати ламінат, слід звернути увагу на всі деталі і врахувати масу параметрів: від місця монтажу до наявності у родині дітей і домашніх тварин.
Зміст
Будь-який ламінат являє собою багатошарову конструкцію, головний елемент якої – розташована зверху прозора ламінована плівка (звідси і назва у покриття). Вона виготовлена зі смоли (акрилової або меламінової) із можливими домішками: на кшталт діоксиду алюмінію, що підвищує довговічність матеріалу. За захисним шаром йде декоративний, з особливого паперу із певним малюнком. Після неї йде базова плита: зазвичай це HDF, хоча зустрічаються більш доступні і менш міцні МДФ і оргаліт. А вже під ними розташовуються папір, картон або пластик, які захищають основу і підвищують її жорсткість. Під ламінат можуть також стелити підкладку з ДСП, поліетилену або короку: для звукопоглинання і зміцнення підлогового покриття. Все це чітко пояснює, що краще: ламінат чи лінолеум – останній менш міцний і зносостійкий.
У розмові, як вибрати ламінат, починати варто з його розмірів. При цьому довжина і ширина панелі – питання швидше переваг у дизайні і розкладки на підлозі. Наприклад, для великого приміщення потрібен і ламінат побільше, а надто дрібні «дощечки» виглядають менш виграшно. З точки ж зору практичності найважливіше, на що звернути увагу при виборі розміру ламінату – його товщина. Вона коливається від 6 до 14 мм. А рекомендації тут наступні:
Окрім товщини, на довговічність ламінованого покриття вказує і те, як його верхня захисна плівка протистоїть стиранню. Її клас зносостійкості визначається в ході тесту, де покриття труть абразивним кругом до появи помітних слідів. Цей параметр вказують у вигляді чисел: 21, 22, 23, 31, 32, 33 або 34. Хоча «двадцяті» в Україні не знайти: вони розраховані на експлуатацію у коморах або гардеробах, де навантаження на підлогу майже нульове, і живуть вони до 3-5 років. Тому на питання, якого класу зносостійкості ламінат купити, правильна відповідь – будь-який з «тридцятих»:
Якщо вас цікавить, як правильно вибрати ламінат для квартири або приватного будинку, не забудьте поцікавитися здатністю цього покриття протистояти впливу вологи. Нерідко консультанти в магазинах відзначають особливе просочення тих чи інших ламінованих підлог (наприклад, воскове). І хоча воно не зайве, важливіше у даному питанні інше. Мова про щільність базової плити: чим вона вища, тим менше води вбирає ламінат. Хороша ХДФ-плита має від 850 кг/м3, а при 900 кг/м3 вона без проблем переживе потоп протягом 3-4 годин!
А ще зверніть увагу на наявність по краю панелей ламінату фаски. Вона не тільки маскує місце стику і виглядає більш благородно, адже нагадує про натуральну деревину, але й перешкоджає проникненню вологи під покриття, що теж на плюс для його захисту.
Залежно від того, де конкретно монтується це підлогове покриття, змінюються і поради, як вибрати ламінат. У рамках нашої статті виділимо найпопулярніші напрямки:
Важкі меблі і техніка, постійний рух людей, ризик падіння важких і гострих предметів, ризик розливу рідини – все це призводить до того, що багато хто готовий відмовитися від ламінату на кухні на користь плитки для підлоги. Але якщо вибрати це покриття із класом зносостійкості 32 чи 33 і захистом від вологи, а шви обробити мастикою для герметичності, то ніяких проблем із підлогою не буде – і можна обмежитися плиткою на кухні лише в окремих місцях.
Хоча багато хто впевнений, що у ванній кімнаті ламінат виключений, це не зовсім так. Ви можете знайти у продажу ламіновані підлоги не з HDF-плитою, а із ПВХ-основою. Подібному пластику вода не страшна, а сам він помітно тепліше за плитку для ванної кімнати. Зверніть увагу на текстуру покриття: краще з тисненням – така підлога менш слизька і на ній не так помітні сліди від води.
У коридорі або передпокої часто ходять у вуличному взутті: брудному, мокрому, зі снігом на підошві тощо. Тому підлога отримує особливе навантаження, плюс потрібно регулярно мити його. Через це ламінат вибрати краще максимально захищений: 33 і 34 класів, із усілякими просоченнями для протистояння рясній волозі.
Експлуатація покриття підлоги у всіх цих побутових приміщеннях в рази м'якше, ніж у описаних вище. Тому навряд чи потрібен особливо міцний ламінат (вистачить класу 31 або 32) або ж підвищена водостійкість. А важливіше оцінити екологічну чистоту. На неї вказує маркування Е1 або Е0, це мінімальний рівень шкідливих для здоров'я формальдегідів. А ось Е2 і Е3 краще уникати.
Якщо ж ви не хочете витрачати час на визначення, який ламінат краще, або просто боїтеся помилитися, звертайтеся до інтернет-магазину Keramis. Ми завжди підкажемо, як вибрати ламінат для квартири, будинку або офісу, і запропонуємо оптимальні умови з продажу продукції від кращих виробників – таких, як Grandeco, Vitality, Quick Step, Balterio, My floor та інших. З нами покупки прості і вигідні!
Зареєструйся та отримай знижку 2%