Непорушна класика, затишний рустик, трендовий мінімалізм, яскравий ф'южн… - не заплутатися у багатьох стилях оформлення інтер'єру дуже складно. Коли перед нами ставиться непростий вибір, у якому ж стилі оформити свій будинок, голова йде обертом від незнайомих назв та визначень. Щоб полегшити це завдання, ми склали короткий гід за основними напрямками стилів дизайну інтер'єрів. У ньому ми не просто опишемо окремі стилі, а допоможемо зрозуміти, як влаштований цей продуманий світ дизайну та як у ньому не заблукати.
Стиль інтер'єру - фундамент дизайну
"Внутрішній світ" будь-якого приміщення – його інтер'єр. Сам простір з його формою та обсягами, будівельні конструкції стін, підлоги та стель, види оздоблювальних матеріалів та всі елементи внутрішньої обстановки (меблі, декор, текстиль) у сукупності визначають стильовий напрямок кожного окремо взятого інтер'єру.
Поряд із забезпеченням комфортного простору для проживання, функціональне та художнє наповнення кімнат покликане створювати особливу візуальну естетику. Завдяки вивіреній гармонії різних стилів дизайнів, з'являються готові "формули", дотримуючись яких, легше досягти того самого бажаного балансу між практичністю та красою.
На даний момент дизайнери визначають вже понад сотню різних стилів інтер'єрів. Рідко коли стилі з'являються штучно, вони народжуються і зазнають змін переважно найприроднішим чином: вимальовуючись з історичних епох, відокремлюючись від етнічних традицій, випливаючи з найважливіших культурних подій та досягнень світу мистецтва та технологій.
Всі існуючі на сьогодні стилі інтер'єру можна розділити на три основні великі групи: історичні (класичні), етнічні (географічні) та сучасні.
Ці стилі формуються протягом існування всієї нашої цивілізації, випливають з історичних епох і властивих їм тенденцій. Багато з них повторює своїми назвами стилі живопису, культури та архітектури, що зародилися в період виникнення того чи іншого стилю оформлення інтер'єру. Класичні стилі у своєму первозданному вигляді зберігаються у музейних експозиціях, на картинах та сторінках книг тих періодів. З часом вони підлаштовуються під мінливий світ і мають різноманітні сучасні стилізації.
Найдавнішим із класичних вважають єгипетський стиль, який проіснував у своїй епосі понад 4 тисячі років. У сучасних інтер'єрах від нього можуть використовувати тільки окремі деталі: простори з симетричними колонами, стіни з росписами ієрогліфів, скульптурки стародавніх божеств у вигляді декору та лотоси, що вінчають склепіння.
Помпезне бароко і розкішне рококо відразу впадають у вічі завдяки вигадливим округлим формам, розмаїттю ліпнини та кольорам благородних металів. Асоціюються у кожного з європейськими палацами та істинно королівськими покоями.
Класицизм набув найбільшої популярності завдяки гармонійному поєднанню врівноваженої ідеології раціоналізму і свободи просторів, запозиченої в античної естетики. Світлі тони приміщень, лаконічні візерунки, стійкі масивні меблі, розумні симетричні форми, розкіш, виражена в деталях, перейшли в сучасну класику, де набули свого доповнення новими матеріалами та елементами.
Еклектика та арт-деко виникли із симбіозів різних історичних стилів, поєднуючи в собі елементи конструкцій, оздоблення та оформлення з різних стилів та намагаючись знайти ідеальний баланс.
Модерн, який також виступив у погоню за симбіозом простоти та естетики, являє собою універсальний синтетичний стиль інтер'єру на стику 19-го та 20-го століть.
Етнічні традиції – джерело натхнення для дизайнерів
Географічні чи етнічні стилі:Африканська, марокканська, арабська, японська, китайська, індійська, російська, скандинавська, французька, англійська, американська та інші.
Етностилі являють використання культурних особливостей, традицій та мотивів різних етносів та народів світу, як основи для вибудовування інтер'єру приміщень. Ці стилі, як і історичні, вкрай рідко зустрічаються у чистому вигляді, а у сучасних інтер'єрах більше грають роль стилізацій. Завдяки цьому прийому вдається переосмислити звичні оздоблювальні матеріали, предмети меблів та створити цікаві простори з особливою атмосферою того чи іншого етносу.
Серед етнічних стилів виділяються дві великі групи:
Орієнтал стиль – східні мотиви азіатських та арабських країн надихають дизайнерів на створення пишних та барвистих інтер'єрів. Повітряні простори, рослинні візерунки, живі натуральні фарби яскравих акцентів на нейтральних фонах, низькі м'які меблі, що огортають, використання текстур текстилю, дерева і каменю, приглушене розслаблююче освітлення, ненав'язливий витончений декор і навіть включення водних елементів. Поєднання східних стилів створює інтер'єри, які допомагають знайти душевну рівновагу.
Кантрі - друга група, що виділяється серед географічних стилів.
Провінційні сільські будинки є унікальними і неповторними, їх стиль не диктували модні віяння. Вони виросли із землі своїх народів і увібрали в себе їхню глибинну ідентичність.
Степове американське ранчо, оброблене масивними брусами з кованими аксесуарами, заставлене великими шкіряними меблями зі шкурами тварин замість килимів і рушницями на стіні, відбиває характер свого господаря-ковбоя.
Традиційний англійський котедж з його стриманістю, функціональністю, клаптиковим текстилем, широкими кріслами та чайним сервізом у вінтажному серванті увібрав у себе всю практичність англійців.
Французький характер провансу в його білих шторках, що летять, різьблених світлих меблях, майстерно розписаних порцелянових баночках на полицях і гілочках розмарину і лаванди, недбало залишених то тут, то там.
Сюди ж входять стилі наповнених повітрям середземноморських вілл, кам'яних швейцарських шале, зроблених з колод російських хат, тропічних бунгало і багато інших.
Окреме місце серед етностилів займає вкрай популярним кілька років тому скандинавський стиль інтер'єру. Увібравши традиції датчан, шведів і фінів, з їх ідеологією комфорту та естетики простоти, він багато в чому відображає потреби сучасного світу у зручності, мінімалізмі, естетиці та екологічності у всьому, що нас оточує.
Сучасність диктує нові стилі.
Незважаючи на безліч вже існуючих різних стилів інтер'єрів, їхня кількість продовжує зростати з кожним роком. Технології ні на хвилину не уповільнюють свій розвиток, розум людини постійно прагне відкриттів, дизайнери вигадують нові рішення для облаштування інтер'єрів. Найцікавіші з них завойовують шанувальників і згодом набувають форми нових стилів, що використовуються для оформлення житлових приміщень та громадських просторів.
Хай-тек, фьюжн, гранж, мінімалізм, контемпорарі, функціоналізм, поп-арт, лофт, лаундж, техно, шеббі-шик, кітч, бохо, екостиль, біоніка і ще з десяток нових сучасних стилів розвиваються, поєднуються, швидко змінюються та надихають дизайнерів втілювати ультрасучасні рішення в унікальних інтер'єрах.
Гаражний лофт вже встиг приїстись своїми облупленими стінами, грубими меблями та зістареними текстурами. Він поступається місцем такому ж просторому, але більш розкішному гранжу, з його дорогими меблями, добротним якісним текстилем і яскравими великими арт-елементами.
Сканді перетворюється на екостиль, залишаючи білі стіни, багато світла, комфорт і хьюгге філософію, але заперечуючи дешеві штучні матеріали в обробці та декорі. Екологічний стиль диктує дбайливе ставлення до довкілля та довговічність використання наповнення інтер'єру.
Глянцевий "пластиковий" гламур канув в історію, його колишні шанувальники тепер віддають перевагу богемному бохо, що дає свободу від правил і умовностей.
Хай-тек залишив після себе багато технологічних рішень, але аскетичний мінімалізм, що змінив його, і трендовий контемпорарі, що набирає популярності, формують зрозумілу обстановку без складних візуальних деталей. Геометричні форми, рідкісні великі деталі, нейтральні відтінки, доречний декор та максимальна функціональність поєднує ці стилі та зводить їх на пік популярності.
Процес зміни та народження нових стилів та нових інтер'єрів неможливо зупинити. Творчі пориви, технологічні досягнення та прагнення до різноманітності штовхають дизайнерів все до нових та нових обріїв. Встигнути за інтер'єрною модою досить складно, і в принципі не варто цього прагнути. Краще покластися на свою інтуїцію і вибрати стиль інтер'єру, що підходить саме вам, вашому характеру та способу життя. Простір, в якому ви живете, стане відображенням вашого внутрішнього світу і буде ідеальним притулком від зовнішніх негараздів.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.