Здавалося б, лійки для душу – предмет сантехніки максимально простий, однак не варто поспішати з висновками та купувати першу вподобану модель. Краще заздалегідь прояснити ряд особливостей конструкції, щоб гарантувати зручність, функціональність та довговічність подібного аксесуара. А зробити правильний вибір душової лійки вам допоможуть представлені в цій статті поради!
Матеріали душової лійки
Починати оцінку лійок варто з матеріалів, з яких їх виготовляють. Зазвичай це наступні варіанти:
Пластик. Зроблені з нього моделі відрізняються мінімальною вагою, що знижує ризик пошкодити при падінні лійки душовий піддон або, наприклад, акрилову ванну. Ще вони можуть мати складну форму та бути пофарбовані в будь-який колір, а головне: пластикові лійки доступніше за інші. Але врахуйте: за міцністю вони далекі від лідерів.
Метал. Такі лійки помітно дорожче за аналоги з пластика, хоча це легко виправдати підвищеною надійністю (якщо тільки мова не про силумін, цей сплав вкрай крихкий). Нержавіюча сталь, латунь, мідь або бронза – це оптимальні відповіді на питання, як вибрати душову лійку: вони міцні і до того ж елегантні та солідні.
Інші матеріали. Як із будь-якими аксесуарами для ванної кімнати, тут асортимент майже нічим не обмежений. У продажу можна зустріти лійки з металевою «начинкою» та пластиковою «обгорткою» (хороший компроміс між ціною та довговічністю), із каменю (красиво, але дорого), загартованого скла (стильно, хоча очищення складне) тощо.
Способи кріплення лійки для душу
Далі вам необхідно визначитися з тим, як буде встановлена ваша лійка. В цьому випадку вибирати доведеться із таких технологій:
Стаціонарна лійка. Така лійка намертво кріпиться до стіни або стелі, підведення до неї жорстке, в стіні або відкрите, – це поширене в душових кабінках. Плюси: ефектний вигляд, можливість установки особливо великих моделей із широким розсіюванням, вільні руки під час прийому душу. Мінуси: неможливо змінювати висоту (іноді навіть нахил не регулюється) та певні труднощі при гігієнічних процедурах.
Лійки з гнучким шлангом. Це відмінний вибір лійки для душу – та ванни. Такі моделі дуже практичні: ними зручно омивати будь-які частини тіла, купати дітей та мити домашніх тварин. А для «душових» завдань їх можна фіксувати на стіні: на кронштейні або вертикальній штанзі (останнє дозволяє налаштовувати не тільки кут, а ще й висоту розміщення лійки). Правда, розмір «шлангових» версій зазвичай не найбільший.
Комбіновані моделі. Якщо ви не хочете йти на компроміси та при цьому готові на додаткові витрати, купуйте... дві лійки: стаціонарну та на гнучкому шлангу! За цим принципом побудовано багато душових систем: велику нерухому верхню лійку використовують для релаксу під душем, а компактну «мобільну» – для миття. Тільки не забудьте про змішувач для ванної із перемикачем потоку між цією парою лійок.
Розмір та форма
Наступний пункт у темі, як вибрати душову лійку – її формат. Всі варіації можна розділити на кілька категорій:
Округлі. Коло та всілякі овали – це класика жанру: комфортні в експлуатації, акуратні за дизайном, ідеальні для створення незвичайних, сконцентрованих режимів роботи душа.
Прямокутні. Прямокутники і квадрати на піку моди, особливо для верхнього душа, – вони добре вписуються в тренди оформлення ванних. До того ж із ними потік виходить трохи більше, аніж з округлими схожих розмірів.
«Олівці». Максимально вузькі, витягнуті лійки підкорять вишуканим дизайном, але при митті вони «покриють» лише невелику площу. До речі, такі моделі нерідко встановлюються з гігієнічним душем.
Дизайнерські. Трикутні та багатокутні, у вигляді пелюстків, зірочок, вісімок або, припустимо, тварин (такі моделі створені для дітей) – підібрати щось до смаку не складе труднощів навіть покупцям із творчим настроєм.
Що стосується габаритів, то вибір душової лійки повинен спиратися на ваші цілі. Для верхнього душа можна замовити модель і в 20 см, і в 40 см. А ось для гнучкого шланга діаметр лійки навіть у 15 см може бути не дуже зручним для експлуатації.
Різновиди душових лійок
Необхідно обов'язково сказати кілька слів про виконання цієї частини душу:
Класичні моделі. Базові модифікації, у яких потік йде через «голі» або із вставленими гумовими трубочками-дюзами отвори. Головні плюси конструкції – низька ціна та простота очищення.
З аератором. Найкраще рішення для власників бойлерів або бажаючих економити воду. За рахунок сіточки, що розбиває струмінь та підмішує в нього повітря, знижується витрата, а обмивання стає приємнішим.
Тропічний душ. Детальніше про таку систему читайте за цим посиланням. Ми же скажемо: якщо ви хочете знати, як вибрати лійку для душу з ефектом справжнього дощу, то зверніть увагу саме на подібні моделі.
Режими подачі води та додаткові функції
Тим, хто хоче зробити душові процедури більш різноманітними та корисними, потрібно пошукати більш дорогі моделі підвищеної функціональності. В першу чергу це стосується способу подачі води. У лійок можуть бути різні режими:
Базовий: традиційний, відносно широкий і потужний струмінь, з яким зручно виконувати всі звичні гігієнічні процедури.
М'який: широкий та слабкий струмінь, із дробленням аж до крапельок у вигляді туману, що огортає тіло, зробить прийом душа більш розслабленим.
Масажний: щільний, звужений іноді аж до моноструменя, з посиленим напором потік відмінно підходить для підтримки м'язового тонусу.
Комбінації: просунуті лійки об'єднують туман та масаж, додають до них пульсуючий струмінь, виконують каскад або водоспад тощо.
Також при виборі лійок для душу можуть траплятися й більш екзотичні опції. До них відносяться самоочищення (позбавляє від вапняних відкладень), вбудоване підсвічування (хоча воно не замінить повноцінні світильники у ванній) та термостат (такий тип змішувача підтримує температуру та натиск на заданих рівнях незалежно від коливань стану води у трубопроводі).
Способи монтажу, установка та підключення душової лійки
Лійка – не плитка у ванній, яку не так просто покласти навіть із СВП, – все в рази легше. Із заміною цієї частини душа легко вкластися в декілька хвилин:
Відкрутіть стару лійку. Часом із цим можна впоратися навіть вручну, але якщо сантехніка встановлена давно, для повороту гайки можуть знадобитися плоскогубці (під них підкладіть м'яку матерію, щоб не подряпати).
Очистите різьбу в місці з'єднання шлангу. Сліди вапна, іржі та залишки старого ущільнювача спробуйте видалити ганчіркою, металевою щіткою або за допомогою спеціальних засобів.
Створіть новий шар ізоляції. Встановити лійку можна прямо на різьбу, але так залишиться ризик протікання. Тому варто обмотати місце кріплення ФУМ-стрічкою (клоччя та інші «дідівські» рішення залиште в минулому).
Прикрутите нову лійку. Коли ця робота буде завершена, обов'язково перевірте працездатність нового елементу І ще не забувайте про його обслуговування, воно багато в чому подібне до уходу за змішувачами.
Рекомендовані виробники
Будь то сантехніка, меблі чи, наприклад, дзеркало – у ванній все повинно бути по-справжньому якісним. А значить, купувати треба продукцію виключно перевірених часом марок. У разі лійок для душу до них відносяться Kludi, Rea, Hansgrohe, Grohe та Grohe SPA, а також Ravak.
Оснащення цих та ще багатьох інших відомих брендів очікує вас у каталозі інтернет-магазину Keramis. Ми гарантуємо надійність всіх товарів та здатні здивувати вас вигідними цінами, порадуємо оперативною доставкою і – допоможемо із покупкою: наші консультанти з упевненістю підкажуть, як вам вибрати кращу душову лійку!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.