Очевидний факт: асортимент кухонних мийок сьогодні величезний – в тому числі за рахунок різноманітності матеріалів. Адже крім традиційної нержавіючої сталі ви можете знайти безліч моделей «кам'яних» варіацій, зроблених із композиту та граніту або мармуру. Щоб визначити серед такої сантехніки оптимальну для ваших завдань, вибір мийки зі штучного каменю повинен бути грамотним – і ми вам із цим допоможемо!
Переваги та недоліки мийок із каменю
Будь-яку мийку на кухню треба купувати усвідомлено. Тому спочатку з'ясуємо плюси та мінуси кам'яних версій. До позитивних властивостей відносяться:
- Дизайн. Розкішний зовнішній вигляд із широкою як для сантехніки палітрою кольорів – вже заради цього багато хто придбає такі мийки.
- Довговічність. Сплав кам'яної крихти та композитних матеріалів дає високу міцність, ресурс мийки становить десятиліття.
- Комфорт. Звук падіння води на камінь помітно приглушений – не дарма ж за цю властивість багато хто вибирає ванну з подібного матеріалу.
- Чистка. Догляд за мийкою з каменю досить простий, вам не треба витрачати багато часу та зусиль на підтримання чистоти.
Штучний камінь робить кухонну мийку візуально дорожче та ефектніше, подібне виконання виглядає дуже благородно
В обговоренні, як вибрати мийку зі штучного каменю, не можна забувати про її негативні характеристики:
- Ціна. Вартість кам'яних моделей за замовчуванням вище, ніж у зроблених із нержавіючої сталі (за інших рівних параметрів).
- Маса. Виготовлені з каменю мийки важать багато, і обов'язково слід враховувати таке навантаження (особливо якщо стільниця вкрита плиткою).
- Нагрів. Зазвичай литий камінь витримує 200-300° С, але ризик пошкодити поверхню розпеченою каструлею все ж таки є.
- Крихкість. Хоча композит дуже міцний, він боїться сильних ударів (можуть відколотися шматочки) та абразивів (з'являються подряпини).
Мийки з литого каменю самі по собі дорогі, а якщо відрізняються ще й солідними розмірами плюс незвичайним дизайном, то легко попадають у преміум-сегмент
Матеріал
Говорячи про переваги та недоліки вибору мийки зі штучного каменю, ви повинні пам'ятати: всі ті властивості усереднені – адже сам по собі матеріал дуже різноманітний. Мало не у кожного виробника є свої ноу-хау з виготовлення та патентовані назви (сілграніт, фраграніт тощо). Але в реальності всі моделі мийок можна поділити на дві групи:
- З кам'яною крихтою. Для створення цього композиту беруть крихту граніту, кварцу або мармуру, змішують із акриловими смолами, нагрівають, ллють у спеціальну форму (звідси і назва литого каменю) і залишають охолонути, щоб вийшла потужна монолітна конструкція. Ідеальна пропорція: 80% каменю та 20% інших речовин. Ще граніт та кварц краще за мармур – останній дешевше, але його міцність та зносостійкість трохи нижче.
- З акрилом. Зовні такий матеріал майже не відрізнити від «кам'яного», але за своєю суттю він інший. Для нього готують суміш смоли акрилу, мінеральних часток, гідроксиду алюмінію, барвників та інших речовин. З такого «коктейлю» ллють листи, які склеюють у єдине ціле. Міцність відповідно нижче, як і стійкість мийки до нагрівання, зате ціна приваблива, шліфування та ремонт простіше, а різноманітність кольорів – ширше.
Часом акрилові мийки складно відрізнити на вигляд від литого граніту або мармуру, хоча властивості та прайс у них різні
Різновиди мийок за способом монтажу
Наступний пункт для розповіді про те, як вибрати мийку зі штучного каменю, стосується її монтажу. Варіантів фактично три:
- Над стільницею. Найбільш поширене виконання, ще нерідко ці моделі називають накладними. У стільниці робиться виріз під них, їх надягають поверх нього із заходом бортиків на робочу поверхню. Такий монтаж простий, швидкий, він не вимагає особливої кваліфікації.
Кухонні мийки зі штучного каменю, що встановлюються над стільницею, особливо популярні – в тому числі за рахунок можливості наявності «крил»
- Під стільницею. Для такої сантехніки теж потрібен виріз у стільниці, але сама чаша ставиться не зверху, а знизу. Виглядає це ефектно, стильно та незвичайно. Але врахуйте: монтаж мийки потребує ретельного стикування країв, до того ж вона буде позбавлена практичних «крил» із боків.
Акуратний дизайн робить мийку з каменю, що ставиться під стільницю, родзинкою інтер'єру кухні, хоча за це доводиться розплачуватися частиною практичності
- Інтегрована. Така мийка є невід'ємним елементом усієї стільниці (хоча іноді шов є – просто прихований). Виглядає таке рішення максимально яскраво, плюс ризик протікання виключений. Але й ціна у нього висока, а для ремонту чи заміни знімати треба всю робочу поверхню.
Інтегрована в стільницю зі штучного каменю мийка відмінно впишеться в сучасний інтер'єр у стилі мінімалізм або хай-тек
Для зручності експлуатації важливо визначитися з форматом сантехніки на кухню – і це питання необхідно розділити на два напрямки. Перший – форма:
- Круглі мийки. Прості, але елегантні моделі. Зазвичай вони не дуже великі та місткі, позбавлені крил або вони не дуже великі. При цьому чистити такі мийки найлегше, а ціна найбільш доступна.
Круглі та овальні мийки з каменю витончені та відмінно впишуться в класичні за стилем кухні (на фото Aquasanita Clarus)
- Квадратні та прямокутні мийки. Мабуть, це оптимальний вибір мийки з каменю. Вони досить практичні, зручні для монтажу, підходять до будь-якого стилю інтер'єру та випускаються в широкому асортименті.
Темне забарвлення квадратним мийкам зі штучного каменю йде найбільше – через їх підкреслено строгий дизайн (на фото Schock Greenwich)
- Кутові мийки. Трапецієподібні, трикутні або округлені моделі – найкращі рішення для компактних кухонних гарнітурів. Хоча їх вартість висока, а місткість трохи нижче, ніж у інших типів.
При бажанні кутову мийку можна встановити і в прямому блоці – це додасть оригінальності оформлення гарнітура (на фото Blanco Zia)
- Нестандартні мийки. Литому каменю можна надати практично будь-яку примхливу форму. Користь від цього одна: це привертає максимум уваги. А ось функціональність, зручність та ціна можуть «постраждати».
Місткість та простота очищення часом стають «жертвою» стилю неформатної кухонної мийки з каменю (на фото Miraggio Tirrion)
Другий напрямок при оцінці формату сантехніки – кількість чаш. Стандарт для галузі: одна ємність. Але при бажанні нескладно знайти моделі на півтори, дві, навіть три чаші. Завдяки їх наявності ви зможете розділяти брудний посуд, розморожувати або замочувати продукти в одній із ніш тощо. Тільки врахуйте, що місця ці мийки займають багато, коштують дорого, а змішувач їм потрібен із довгим виливом, що обертається, – щоб діставав до усіх країв.
Чаші в мийці з каменю можуть бути будь-якого формату: як рівні один одному, так і такими, що відрізняються за розміром та формою
Вибір кольору
Ви зможете вибрати мийку зі штучного каменю практично будь-якого відтінку, хоча найчастіше це варіації білого, сірого, бежевого та чорного кольорів. Який з них краще, вирішувати вам. Але постарайтеся досягти гармонійного поєднання такої сантехніки зі стільницею, плиткою на фартусі та в цілому на кухні, змішувачем, шпалерами. Ще можна оцінити, як виглядає забарвлення при заданому освітленні кухні (цей камінь зазвичай матовий, але може бути і глянцевим із відблисками).
Кухонні мийки зі штучного каменю відмінно поєднуються із натуральними матеріалами: деревом, керамікою, плиткою під цеглу тощо
І ще одна важлива ремарка. На кам'яній поверхні добре помітні розводи, наліт від жорсткої води та краплі (особливо цим страждає чорна сантехніка). Через це краще взяти мийку не однотонну, а в дрібну цятку. Вона і виглядає на порядок натуральніше, і практичніше. До речі, для такої раковини змішувач можна підібрати зі схожим «кам'яним», а не звичним хромованим покриттям – це плюс для стилю та функціональності.
Дрібний візерунок «в цяточку» дозволить замаскувати частину забруднень, що спростить експлуатацію мийки, зробленої з каменю
Вибір виробника
Орієнтуватися треба на бренди, які довели високий рівень своєї продукції (на фото Kraus KGF1-30)
Будь то вибір мийки зі штучного каменю, умивальника або піддону в душ – завжди звертайте увагу, хто робить цю сантехніку. Описуваний матеріал складний у виробництві, витримати всі технологічні процеси можуть не всі компанії. Ми рекомендуємо наступні відомі бренди:
- Grohe;
Стильні мийки зі штучного каменю Grohe:
- Fancy Marble;
Доступні моделі мийок зі штучного каменю Fancy Marble:
- Franke;
Популярні мийки з каменю Franke:
- Miraggio;
Надійні мийки, зроблені зі штучного каменю, від Miraggio:
- Teka;
Якісні мийки зі штучного каменю Teka:
- Granado;
Привабливі «кам'яні» мийки Granado:
- Hansgrohe.
Рекомендовані кухонні мийки зі штучного каменю Hansgrohe:
І купувати продукцію даних марок ми рекомендуємо у нас – в інтернет-магазині Keramis. Ми продаємо оригінальні товари з фірмовою гарантією якості за привабливими цінами з доставкою по всій Україні. А ще наші консультанти з радістю допоможуть і підкажуть вам, як вибрати кухонну мийку зі штучного каменю саме для ваших умов!