Комфорт на робочому місці складається з багатьох речей, але ледь не в першу чергу він залежить від освітлення. Воно повинно бути якісним: рівномірним, безпечним, таким, що підвищує ефективність, але не дратує. Тому покупку світильників для кабінетів не варто засновувати на дизайні або бюджеті. Щоб бути впевненим у високій продуктивності та гарному самопочутті колективу, потрібно до замовлення устаткування з'ясувати, як вибрати освітлення для офісу.
Норми освітлення офісу
Базовий, первинний пункт – світло в офісних приміщеннях повинно відповідати ряду досить строгих нормативів та вимог. До них слід віднести:
Освітленість. Цей параметр визначає яскравість світла: його визначають за величиною світлового потоку в люменах на 1 м2 та вимірюють у люксах (лк). За міжнародними стандартами, у робочого столу потрібно 500 лк. Хоча в інших зонах освітленість можна знизити: наприклад, до 300 лк у конференц-залі або 200 в архіві. Потрібна поправка й на природне освітлення та рід діяльності (для роботи за комп'ютером нижче, для читання чи креслення вище тощо).
Колірна температура. З її допомогою вказують на забарвлення освітлення, а вимірюють у кельвінах (К). Кращий вибір світильників в офіс за цим показником – з нейтральним «білим» світлом, в діапазоні 3500-4500 К: воно універсальне та збалансоване. «Холодне» світло із температурою понад 4500 К має синій відтінок та допомагає концентруватися, але може швидко втомлювати. А жовтуватий «теплий» нижче 3500 К хороший лише для відпочинку і релаксу.
Безпека. Неприпустимо мерехтіння або стробоскопічний ефект – вони викликають головний біль та дратівливість. Варто уникати світильників із глянцевими плафонами чи корпусами, через які виникають сильні відблиски. Також зверніть увагу на нагрівання електротехніки (особливо якщо мова про освітлення для натяжної стелі) та колір її корпусу (він повинен відповідати іншому декору, щоб не відволікав різкими контрастами).
Різноманітність. Тема, як вибрати освітлення в офіс, передбачає тільки комплексний підхід – не можна обмежитися одним видом оснащення. Треба розділити його на загальне, локальне та декоративне. Перше забезпечує світло в приміщенні в цілому, друге орієнтовано на робоче місце співробітника, а третє допомагає надати офісного простору стилю та затишку, підкреслити цікаві деталі – на кшталт модної штучної трави на стіні.
Сучасні тенденції офісного освітлення
Крім обов'язкових норм варто взяти до уваги необов'язкові, але вкрай рекомендовані в наш час. Мова про такі характеристики, як:
Тип ламп. Оптимальне рішення – діоди: вони економічні, довговічні, компактні, майже не гріються та можуть мати різну колірну температуру. Так, нерідко в обговореннях, як вибрати офісне освітлення, з'являються і люмінесцентні лампи: від витягнутих колб до побутових «енергозберігайок». Але на тлі зниження цін на LED їх покупка вже навряд чи виправдана…
Регулювання світла. Сучасні технології дозволяють гнучко налаштувати освітлення за яскравістю та кольором – це стане в нагоді для різних робочих завдань, часу доби, індивідуальних переваг співробітника тощо. Змінювати можна як локальні світильники, так і загальні – причому останні можуть коригувати показники автоматично, за заданою програмою.
Захист. Освітлювальні прилади в робочих інтер'єрах повинні відрізняти міцність та витривалість. Тому варто оцінити як матеріал їх корпусу (краще метал або міцний пластик), так і ступінь захищеності (про класи захисту світильників краще прочитайте в усіх подробицях у нашій окремій статті за цим посиланням).
Різновиди офісних світильників
Розмова про те, як вибрати освітлення в офіс, була би неповною без його типів. Тим більше що вже було відзначено, що краще встановити різні світильники. А в кожного є свої особливості:
Люстри. Подібні підвісні світильники часто використовують, наприклад, у вітальнях, а не кабінетах. Хоча вони впишуться у великі презентаційні зали, прийомні, кімнати відпочинку тощо, де потрібен ефектний світильник із розсіяним світлом. Головне: щоб висота стелі в цьому інтер'єрі була достатньою – і під люстрою залишилося не менше 2,5 м.
Накладні світильники. Взагалі-то їх теж відносять до категорії люстри, але через їх «безпідвісну» конструкцію про них варто сказати окремо – тим більше що цей тип відмінно підходить для офісних приміщень. Зазвичай моделі, які популярні для освітлення ще й ванних, займають мінімум місця, дають м'яке розподілене світло та виконані у строгому стилі.
Растрові світильники. Класика жанру під час вибору світильників для офісу – квадрати або прямокутники, врізані в стелю та заповнені продовгуватими лампами. Вони створюють потужне та рівномірне освітлення і не привертають зайвої уваги, хоча є суто функціональним оснащенням – немов прожектори серед вуличних світильників.
Точкові світильники. Ще один популярний тип стельових приладів для основного освітлення. Їх основні характеристики: малі розміри та можливість монтажу на будь-які стелі (моделі бувають і врізними, і накладними). Але врахуйте: світловий потік у них вузькоспрямований, а тому потрібен грамотний проект їх розміщення в офісі, щоб не було затемнених або яскравих ділянок.
Споти. Строго кажучи, це точкові світильники – але вже з можливістю зміни положення їх корпусу та напряму світла. Такі моделі можуть акцентувати увагу на важливих елементах офісу або суміжних кімнат (наприклад, на гарнітур в офісній кухні – не дарма споти поширені якраз у таких приміщеннях в оселях) та допомагати зонуванню простору.
Настільні лампи. Для статті про те, як вибрати освітлення для офісу, цей пункт – строго обов'язковий. Настільна лампа повинна мати строго направлене світло із закритим плафоном, гнучкість у зміні положення корпусу, зручне управління (бажано із регулюванням яскравості та кольору) та непримітний дизайн (різнокольорові моделі залиште для освітлення дитячих).
Торшери. Ці освітлювальні прилади не часто зустрінеш в офісах, але вони підійдуть для маси завдань. Наприклад, їх можна встановити у вхідних дверей або біля стійки ресепшену. Також торшер у вигляді коромисла стане знахідкою для столу в переговорній, а незвичайна декоративна модель прикрасить кабінет керівника або креативний простор.
Настінні світильники. Оптимальне розміщення бра та іншого схожого обладнання – в офісних коридорах та передпокої, де вони можуть повністю замінити собою стельове освітлення та включатися за датчиком руху. Хоча вони стануть у нагоді і для акценту в інтер'єрі, і для декору. Головне: щоб світло від них йшло або на стелю, або вниз, або розсіювалося в сторони – але не в бік людей.
LED-стрічки. Сьогодні вибір офісного освітлення – це все-таки не тільки про функції, а й про дизайн. Тому подібні периферійні світильники, зазвичай монтовані для красивого підсвічування десь у спальні, часто використовують і в робочих приміщеннях. Стрічки можна розмістити уздовж плінтусів та біля межкімнатних дверей, за дзеркалом, під меблями, полками тощо.
Рекомендації з вибору освітлення в офіс
Ефектні та функціональні світильники випускають багато виробників, але лише деякі з них можуть гарантувати їх надійність та нешкідливість. Тому варто замовляти для офісів продукцію від відомих, перевірених марок. До них відносяться, наприклад, Eglo, Massive, Philips, Trio – тим більше що їх асортимент дуже різноманітний для повного оснащення офісних приміщень.
Ви завжди зможете замовити ці та багато інших моделей освітлювальних приладів в інтернет-магазині Keramis. Звертайтеся до нас – і отримуйте привабливі ціни, прості умови готівкової чи безготівкової оплати (в тому числі для юросіб), оперативну доставку по Україні та грамотну технічну підтримку. Наші консультанти знають, як вибрати світильники в офіс, і допоможуть вам підготувати якісний проект!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.