Кухня – абсолютно особливе місце в будь-якій оселі. І мова не про затишок чи емоції – куди важливіше специфічні умови експлуатації, від яких страждає все: від мийок із нержавійки або штучного каменю до світильників під стелею. Підлога у цьому питанні не виняток. Вона повинна бути витривалою, довговічною і красивою. А якщо ви не знаєте, чим застелити підлогу, вам допоможуть наші поради щодо вибору підлогового покриття на кухню!
Основні вимоги до підлогового покриття
Для визначення оптимального типу підлоги слід орієнтуватися на кілька ключових характеристик:
Вологостійкість. На кухні води або пари майже не менше, ніж у ванній кімнаті. Тому потрібно шукати покриття, що не боїться вологи за замовчуванням, або «прикрашене» міткою про водовідштовхувальні властивості. Хоча установка системи антипотоп все одно не завадить.
Простота догляду. Яких тільки забруднень не зустріти на підлозі кухні: жир, сік, олія, крупа – все не перерахувати. Тому потрібно переконатися, що потрібна підлога, як і хороший кухонний змішувач, не боїться побутової хімії та легко очищається від більшості видів бруду.
Міцність. В темі, як вибрати підлогове покриття для кухні, це один із головних параметрів. Під час готування нерідко падають гострі ножі або виделки, важкі каструлі та б'ється керамічний посуд. Підлога повинна витримувати всі подібні «удари долі».
Зносостійкість. На відміну від ванної, де прохідність невисока, на кухні топчуться багато – часто в одних і тих самих місцях: біля плити, мийки, стола. Покриття підлоги повинно надійно опиратися такому випробуванню, і слід дізнатися його клас зносостійкості.
Декор. Питання дизайну – суб'єктивне. Але при виборі підлогового покриття для кухні все одно варто врахувати, як воно буде співвідноситися із плінтусами, шпалерами, дверми тощо. Також не завадить вивчити правила поєднання кольорів в інтер'єрі, щоб створити гармонійне оформлення кімнати.
Різновиди підлогових покриттів
Скажімо прямо: неможливо назвати найкраще підлогове покриття для кухні. Адже у кожного свої плюси та мінуси, і можна використовувати хоч той же ковролін, хоч бетон. З цієї причини суперечки про різницю між ламінатом, лінолеумом, паркетом тощо вічні. Правильніше дізнатися особливості кожного – і купити те, що відповідає саме вашим умовам. Ми ж розглянемо 5 найпопулярніших варіантів.
Плитка
Керамічна плитка на кухні – класика жанру (причому не тільки на підлозі, але й, наприклад, на фартуху робочої зони). До її переваг відносяться абсолютний захист від вологи, низька ступінь зносу (для кухні варто шукати кераміку класів PEI III або IV і бажано керамограніт), простота догляду та величезний вибір дизайну в будь-яких кольорах, форматах, малюнках, включаючи популярну імітацію під дерево. Але враховуйте і ряд недоліків. По-перше, кераміка боїться сильних ударів – іноді вона може тріснути від падіння навіть тарілки. По-друге, плитка слизька: на кухні потрібен матеріал із коефіцієнтом ковзання від 0,4, а краще 0,75. По-третє, кераміка холодна, взимку босоніж не походиш (хоча це можна вирішити системою теплої підлоги). А ще монтаж плитки трудомісткий та дорогий.
Лінолеум
Поради щодо вибору підлогового покриття на кухню завжди включають цей гнучкий синтетичний матеріал. Його головні козирі: дуже приваблива ціна та водостійкість. Але є й інші плюси: простота та швидкість укладання (хоча основа потрібна ідеально рівна), легкість миття, великий вибір декоративних рішень під паркет, бетон, дерево, мармур тощо, а також комфорт. Але ресурс у лінолеуму не найвищий: він досить швидко стирається, боїться вогню та агресивної хімії, може рватися, а відремонтувати його складно. Тому якщо використовувати на кухні лінолеум, то варто шукати напівкомерційний тип – його можна впізнати по товщині верхнього захисного шару в 0,35-0,7 мм. А ще у нього часто тиснена поверхня – вона знижує ризик посковзнутися на мокрій підлозі.
Вінілова підлога
Також це покриття називають кварцвініловою або ПВХ-плиткою. Це багатошаровий армований виріб у вигляді плитки, ламінованих витягнутих модулів або рулонів (це ріднить із лінолеумом і спрощує монтаж). Матеріал водостійкий, витримує 15-20 років, підвищує комфорт, шумо- і теплоізоляцію, варіативний за дизайном, досить доступний. Але на ньому залишаються каламутні сліди при контакті з гумою, і ще він може оплавитися від палаючого сірника, а виправити ушкодження неможливо: доведеться міняти весь фрагмент. На питання, як вибрати підлогове покриття на кухню цього типу, відповідь: шукайте клас зносостійкості 32-42 (іноді можна 23-31) і шорстку поверхню. А при монтажі плиткових або ламельних колекцій оброблюйте шви захисними засобами від вологи – так вона не проникне до основи.
Ламінат
Не дивлячись на популярність таких панелей із HDF-плити, багато хто переконаний: це не найкраще підлогове покриття для кухні (якщо тільки мова не про ламінат на стіні). Мовляв, цей сендвіч-матеріал від води фактично приходить у непридатність. Це не позбавлено правди, але необхідно зазначити пару моментів. Перший: існує достатньо модифікацій ламінату, яким волога практично не страшна. Це стосується моделей із щільністю плит від 850-900 кг/м3 та зі спеціальним просоченням. Другий: води має бути дійсно багато, окремі краплі, як і вологе прибирання, шкоди не несуть навіть недорогому ламінату. Що стосується міцності такого покриття, для кухні підійдуть 33-й або 34-й класи зносостійкості і товщина 7-9 мм. А ще не забудьте про вибір доброї підкладки під цей матеріал!
Паркетна дошка
За міцністю, довговічністю, зовнішнім ефектом та престижністю цей матеріал із головою перевершує ламінат, але за це доводиться платити помітно підвищену ціну. Хоча у випадку з вибором підлогового покриття на кухню нерідко згадують: паркетна дошка, що складається з декількох шарів дерев'яних плашок, фанери та шпону, не кращим чином переносить підвищену вологість. Але це не зовсім так. При певному підході дерево можна використовувати не те що на кухні, а навіть у ванній (докладніше читайте за цим посиланням). Окремо слід відзначити, що є багато порід дуже стабільної деревини – наприклад, дуб, горіх, вишня або мербау. Що стосується стійкості паркетної дошки до «кухонного» зносу, то для цього вистачить товщини 13-16 мм (хоча краще все ж стелити моделі від 20 мм).
Вибір виробника
Так як вибрати підлогове покриття для кухні необхідно з упевненістю в його якості, не варто купувати перший-ліпший матеріал – незалежно від типу. Тому ми рекомендуємо звертати увагу на продукцію авторитетних, вже перевірених брендів. Приклади таких марок по кожній з категорій зібрані в списках популярних товарів, представлених нижче на цій сторінці.
І придбати їх краще саме у нас – в інтернет-магазині Keramis. Ми впевнені: ви позитивно оціните як наші ціни, так і рівень сервісу. Він полягає в простоті здійснення покупок, швидкій доставці по Україні, грамотній допомозі консультантів, які завжди підкажуть, яке підлогове покриття для кухні – краще саме під ваші завдання. Звертайтеся!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.