Від ліжка та постільної білизни до освітлення та шпалер – у спальні буквально все повинно працювати на забезпечення комфорту під час відпочинку. Покриття підлоги це стосується повною мірою. Хоча визнаємо: тільки цим вимоги до матеріалу під ногами не обмежуються. Тому якщо ви хочете визначити найкраще підлогове покриття для спальні, доведеться проаналізувати безліч параметрів – і ми підкажемо, на що вам звернути увагу в першу чергу!
Якісний матеріал для оздоблення підлоги в спальні повинен відповідати кільком критеріям:
Асортимент матеріалів для підлоги сьогодні величезний, але в реальності популярні лише кілька з них. До таких видів оздоблення відносяться такі покриття.
Цей матеріал представляє собою багатошарову конструкцію із дерев'яних плашок, фанери та декоративного шпону, покритого захисним лаком. Такий «сендвіч» підкуповує жорсткістю, стабільністю при перепадах температури і вологості та екологічністю, а також хорошим шумопоглинанням і вкрай ефектним виглядом. А ще паркетна дошка доступніше за паркет і масивну дошку – хоча й дорожче за «майже дерев'яні» підлоги. Вибір підлогового покриття в спальню цього типу відносно простий. Можна не гнатися за особливо товстими моделями і придбати ті, що досягають 10-12 мм – в кімнаті із низьким трафіком цього вистачить на 15-20 років. А ось довжину краще шукати побільше, оскільки короткі дошки можуть швидко почати скрипіти. Порода деревини та тип її селекції залишаються на особистий смак.
Як і паркетна дошка, це покриття створюється з декількох шарів, тільки база у нього інша: плита з HDF, МДФ або оргаліту. При цьому покладена вона на картон, папір чи пластик. За рахунок цього ламінат чи не на порядок дешевше, ніж паркетна дошка. Хоча за міцністю та екологічністю він помітно поступиться їй. Щоб визначити найкраще підлогове покриття для спальні такого типу, орієнтуйтеся на ряд параметрів. Перший: маркування Е0 або Е1 – з ним вміст у панелях формальдегіду мінімальний. Другий: 31-й або 32-й клас зносостійкості – вони дозволять заощадити та зі «спальним» навантаженням без проблем витримають 10-15 років (особливо якщо покладена якісна підкладка). А ще подумайте про ламінат на стіні – наприклад, цей матеріал позаду ліжка додасть кімнаті затишку.
Тканий матеріал – це обов'язковий «учасник» будь-яких обговорень на тему, як вибрати підлогове покриття для спальні. Адже за рівнем комфорту з ним мало що зрівняється! Ходити по «килимовій» підлозі приємно, вона дуже тепла та м'яка, відмінно гасить звук від кроків чи сусідів знизу. Плюс монтаж досить простий, ресурс може досягати 15-20 років, а догляд відносно нескладний. Якщо ви шукаєте оптимальне рішення, то беріть ковролін побутового типу 21-23 класів зносостійкості – вони в спальні прослужать довго і порадують ціною. Способи плетіння та виробництва, вид або довжина ворсу – на ваш розсуд. Що стосується екології, то натуральний ковролін із вовни краще за синтетичний із нейлону, акрилу або поліпропілену. Але пам'ятайте: частка вовняних волокон у першому випадку починається лише від 10%…
Цей тип покриття – ще один приклад багатошарового виробу. Тільки фактично всі його компоненти виготовлені із синтетики: ПВХ, скловолокна, поліуретану – і з додаванням у базові шари кварцової крихти, необхідної для підвищення довговічності матеріалу (звідси й інша назва – кварцвінілова плитка). Вибір підлогового покриття в спальню цього типу пояснюється його доступністю, невибагливістю, хорошою тепло- та звукоізоляцією. І якщо навіть вибрати для цієї кімнати моделі 23-31 класів зносостійкості, вони легко проживуть до 10-15 років. Але врахуйте: вінілові підлоги можуть помутніти від чистячих засобів та контакту з гумою і оплавитися при сильному нагріванні. А головне: синтетика є синтетика – слід переконатися в наявності у матеріалу всіх сертифікатів безпеки.
Цей класичний варіант оздоблення навряд чи потребує особливого представлення – із лінолеумом знайомий кожен. І хоча дуже багато напевно вважають його далеко не найкращим покриттям підлоги для спалень, розглянути такий варіант слід не тільки при обмеженому бюджеті. Крім ціни лінолеум зможе порадувати і м'якістю, і поліпшенням шумоізоляції, і простотою догляду, і швидкістю монтажу (причому з цією роботою легко впоратися навіть за мінімальних навичок). Ресурс менше, ніж у інших покриттів, але в спальні він зможе зберігати позитивні властивості і 5, і 10, і 15 років. Правда, при пошкодженні відремонтувати його майже неможливо – тільки перестилати всю смугу. А головне: як і у випадку з ПВХ-плиткою, цей матеріал є потенційним джерелом шкідливих випарів.
Довговічність, міцність, несприйнятливість до вологи та простота догляду – все це не має значення, коли йде мова про підлогову плитку в спальні. Адже всі її плюси перекреслює по суті один мінус: кераміка холодна навіть у літню спеку. Тому багато хто використовує цей матеріал у спальнях лише на стінах або, наприклад, при оздобленні каміну… Хоча проблема насправді може бути вирішеною – за рахунок системи теплої підлоги. Ще, правда, треба врахувати складність монтажу. Але й тут все не так погано, якщо використовувати СВП (про неї читайте тут). Що стосується питання, як вибрати це підлогове покриття для спальні, відповідь проста: в такій кімнаті можна використовувати доступну плитку класу PEI II чи навіть PEI I. Хоча якщо ви не готові до компромісів, укладайте на підлогу зносостійкий керамограніт.
Чи купуєте ви шпалери, настільну лампу або матеріал для підлог – завжди потрібно звертати увагу на бренд. Адже тільки перевірені, відомі марки зможуть гарантувати вам справжню якість продукції. Виходячи з досвіду продажів, ми для кожного з описаних у статті підлогових покриттів підібрали по кілька рекомендованих виробників.
Зареєструйся та отримай знижку 2%