Техніка на зразок «2-в-1» підкорює універсальністю – і унітази із функцією біде тому яскраве підтвердження. Подібна сантехніка здається дуже практичною і зручною, але через рідкість викликає багато питань: як працює, які у неї плюси і мінуси, які функції і опції доступні тощо. Щоб вам було легше в усьому розібратися, ми підготували детальний гід із рекомендаціями, як вибрати унітаз-біде.
Конструкційні особливості
Поєднана з біде модель зовні майже не відрізняється від звичайного унітаза – різниця у дрібницях. Найголовніша – розташована на борту чаші або ж під обідком висувна форсунка з розпилювачем, через яку подається вода для обмивання інтимних зон. Також на корпусі є вентиль або кнопки управління такою функцією, а всередині сантехніки ховається підведення води: пряме або через маленький накопичувальний бачок.
Форсунка для функції біде ховається в чаші унітаза і не кидається в очі, коли вона не використовується за призначенням
Але і це не все, так як вибрати унітаз із функцією біде можна в альтернативних видах:
- Кришка-біде. Просте рішення: змішувач біде і кнопки розташовуються в кришці, що надівається на чашу унітаза. Встановити цей «замінник» легко, коштує він відносно недорого, хоча дизайн менш витончений.
Кришку-біде можна поставити на звичайний унітаз, хоча про підведення до неї води все одно доведеться подбати окремо
- Гігієнічний душ. Найдоступніше виконання: бідетка із шлангами і запірною арматурою, які монтується на бортику унітаза або на стіні поруч із ним. При цьому воду можна подавати навіть від раковини.
Гігієнічний душ дуже універсальний, з його допомогою можна не тільки обмивати тіло, а й, наприклад, помити собаку після прогулянки
Переваги і недоліки
Сантехніка «2-в-1» має пару значущих переваг:
- Економія місця. Відмовившись від повноцінного біде, ви виграєте удвічі – і це плюс не тільки в тісних санвузлах. Адже місце, що звільнилося у великій кімнаті, можна віддати, наприклад, під пісуар.
- Мінімалістичний дизайн. Із однією чашею сантехніки ванна буде виглядати більш лаконічно і акуратно, ніж із двома. Це цілком відповідає сучасним трендам у дизайні санвузлів.
Унітаз із функцією біде виглядає стильно і акуратно і економить чимало простору в приміщенні
В темі, як вибрати унітаз-біде, потрібно згадати і мінуси таких моделей:
- Менше комфорту. Само по собі використання одного пристрою в рази швидше і зручніше, тут не посперечаєшся. Але зазвичай чаша унітаза менш широка, ніж у біде, що може дещо сковувати в рухах.
- Висока ціна. Ускладнена конструкція і більш трудомісткий монтаж – все це призводить до того, що вартість сантехніки помітно зростає. Причому прайс може перевищувати суму за комплект пари окремих пристроїв.
Ціна унітаза із функцією біде може бути дуже високою – особливо за наявності всіляких смарт-функцій, підсвічування тощо
Вибір матеріалу
Багато в чому краса і довговічність сантехніки визначається тим, з чого ж вона зроблена. Варіантів кілька:
- Фаянс. Це дрібнопориста кераміка, покрита емаллю, причому її можна забарвити у модний чорний і будь-які інші кольори. Головною перевагою фаянсу є доступність, а недоліком – недовговічність покриття, яке може потертися за 5-10 років, через що матеріал вбирає вологу і руйнується.
- Порцеляна. Якщо ви хочете зрозуміти, як вибрати унітаз із функцією біде на роки вперед, то в першу чергу придивіться до порцелянових моделей. Домішка у білу глину польового шпату і кварцу робить кераміку в рази більш зносостійкою і ефектною, але й на порядок дорожчою.
- Інші матеріали. Часом можна зустріти унітази-біде з екзотичних матеріалів. До них відносяться нержавіюча сталь (міцна і надійна, але нагадує про громадські вбиральні), камінь (стильний, престижний, але ціна висока) і навіть скло (дуже сміливо, але йому потрібен дуже ретельний догляд).
Сьогодні можна зустріти унітази-біде, де кераміка доповнена металом – чисто з декоративними цілями для більш стильного вигляду
Різновиди унітазів-біде за способом монтажу
Наступний пункт оцінки характеристик сантехніки – розміщення. Як у звичайних унітазів, у моделей із функцією біде вибір наступний:
- Підлогові. Традиційне виконання, що нагадує про звичні унітази-компакти. Чаша стоїть на підлозі на широкій ніжці, і всередині неї заховані деталі механізму. Система проста для монтажу і недорога, хоча здається трохи старомодною і ускладнює прибирання підлоги санвузла.
Деякі моделі підлогового унітаза із функцією біде виглядають вельми футуристично і авангардно
- Підвісні. Підвісні унітази кріпляться на стінку, в яку попередньо ставиться інсталяція, при цьому її приховують плиткою – під мармур, мозаїкою або будь-якою іншою. Така конструкція витримує до 400 кг і заощаджує місце у кімнаті, але ціна рішення помітно вище.
Підвісні унітази-біде зараз на піку моди і відмінно поєднуються із такими ж підвісними меблями у ванній кімнаті
- Кутові. Так як зазвичай вибрати унітаз-біде намагаються для маленьких санвузлів, то цей варіант – чи не найбільш виграшний. У цьому випадку сантехніка ставиться в кутку і звільняє площу біля стін для раковини із дзеркалом, ванни чи шафи.
Кутовий унітаз-біде по суті є підлоговим, але із бачком, форма якого адаптована під розміщення у кутку
Різновиди унітазів-біде за типом зливу
Зазвичай при обговоренні вибору будь-яких унітазів згадують тип їх випуску води у каналізацію, порівнюючи плюси і мінуси горизонтального (паралельно підлозі), вертикального (в підлогу під кутом 90°) і косого (по діагоналі) зливу. Однак ми не будемо загострювати на цьому увагу. Адже якщо ви не будуєте приватний будинок із нуля, вам просто потрібно купити модель з таким випуском, на який розраховано розведення труб у вашому санвузлі. Важливіше тут подбати про встановлення захисту від протікання – він допоможе зберегти чимало нервів і грошей у майбутньому.
Монтаж і підведення до унітаза-біде всіх комунікацій, включаючи електроживлення, може викликати певні труднощі
Розповідь про те, як вибрати унітаз із вбудованою функцією біде, був би неповним без опису конструкції чаші:
- Тарілчаста. Її легко впізнати по увігнутому майданчику на дні, в якому і скупчуються нечистоти. Такий пристрій чаші простий і дешевий, але він збільшує бризки при змиванні і у нього не дуже добре самоочищення.
- Козирькова. «Полка» у цього типу зміщена вперед і зроблена вигнутою, тому відходи плавно переміщаються до стічного отвору. Від цього бризки менше, а очищення дна унітазу під час зливу води краще.
- Воронкоподібна. Оптимальна схема із симетричними стінками чаші і розташованим у центрі стоком. Бризок мінімум, а змив повний, за рахунок чого також знижується витрата води вашого унітаза.
Найчастіше унітази із функцією біде мають воронкоподібну форму чаші, адже вона найбільш ергономічна і сучасна
Функціональні особливості
Унітази, з'єднані з біде, часто пропонують ще більш розвинений функціонал для більшої зручності користування. Що з цього реально потрібно, вирішувати вам:
- Регулятор форсунки для зміни напрямку або напору води зробить гігієнічні процедури зручнішими і ефективнішими.
- Подача у форсунки повітря дозволяє сушити шкіру після обмивання і тим самим обходитися без паперових рушників.
- Підігрів у сидінні підвищує комфорт від сантехніки (особливо якщо у вас є ще й тепла підлога під ногами).
- Вбудований у змішувач термостат підтримує температуру води в біде на заздалегідь заданому вами рівні.
- Форсунки, що працюють у різних режимах гідромасажу, розширюють сферу використання подібного унітазу.
- Мікроліфт для кришки і сидіння позбавляє від необхідності торкатися їх і може вмикатися за сигналом датчику, що реагує на появу людини поруч.
- Пульт дистанційного керування полегшить управління режимами складною технікою, але потребує електроживлення.
Пульт контролю унітаза із функцією біде буває дуже просунутим, а у деяких моделей його замінює... додаток для смартфона!
Топові бренди
На завершення розповіді про те, як вибрати унітаз-біде, звична порада: краще звернути увагу на продукцію відомих брендів. Тільки у них ви отримуєте високу якість сантехніки і працездатність усіх функцій протягом багатьох років. До таких виробників відносяться Grohe, Roca, Geberit, Idevit, Volle, Creavit.
Популярні моделі унітазів-біде Idevit:
Якісні унітази із функцією біде Roca та Creavit:
Надійні унітази-біде від Grohe, Geberit і Volle:
Замовити оснащення санвузла цих марок ви можете в інтернет-магазині Keramis. У нас широкий асортимент товарів, вигідні ціни і прості умови оплати та доставки по всій Україні. А ще наші консультанти з радістю допоможуть вам і підкажуть, як вибрати найкращий унітаз із функцією біде саме для ваших цілей і бюджету!