На жаль, більшість типових будинків будівлі минулих років були побудовані з ванними кімнатами маленьких площ. І навіть сьогодні безліч нових будинків проектуються із зовсім незначними 6-4 кв. метрами санвузлів. При переплануванні багато домовласників разом з дизайнерами намагаються розширити цей простір, але зробити це досить складно, адже перенесення та зміна розмірів "мокрих зон" у квартирах багатоповерхівок потребує отримання дозволів від державних служб. Та й витрати на розбудову виллються у чималу суму.
Але є вихід! Навіть при проведенні косметичного ремонту розширити простір маленької ванної кімнати можна за допомогою декількох простих візуальних прийомів. Що це за лайфхаки та як їх застосувати на практиці, розповімо у цій статті…
Головним інструментом у створенні "побутової оптичної ілюзії" стане не що інше, як правильно підібрана та укладена керамічна плитка для ванної. Оздоблювальні матеріали - основа інтер'єру кімнати і у нас є кілька корисних рекомендацій щодо вибору кераміки, здатної зробити простір вашого санвузла просторішим та вільнішим.
Як обрати плитку для маленької ванної кімнати?
Щоб візуально збільшити ванну за допомогою плитки, потрібно вибирати облицювальні матеріали, що приховують недоліки приміщення. Досягти цього можна за допомогою поєднання кількох основних параметрів: відповідного відтінку, ідеального розміру, форми та рельєфу керамічної плитки, а також її способу укладання. При такому підході кераміка з оздоблювального матеріалу перетворюється на інструмент зорового розширення приміщення, зберігаючи при цьому свої функціональні та естетичні властивості.
Розмір плитки. Кахель маленьких форматів, який актуальний в нинішньому сезоні - цілком підходящий вибір для перетворення компактного простору. Тільки дотримуйтесь візуальної єдності, не варто використовувати для мозаїки контрастне затирання. Тоді як однотонне виконання облицювання стін стирає видимі межі реальних розмірів стін. Середня плита довжиною 20-30-50 см – найбільш гармонійна у кімнатах маленької квадратури. Вона не перевантажує приміщення і не рябить в очах.
Широкоформатний керамограніт багато хто не вважає хорошим вибором для маленької ванної. Але чи знаєте ви, що при правильному різанні та укладанні з мінімальними стиками, світлий керамограніт з малюнком натурального мармуру виглядає як цільне кам'яне покриття та візуально розширює кімнату.
Форма керамічної плитки. Найпростіше скоригувати пропорції приміщення, використовуючи матеріали правильної форми. Прямокутна плитка гармонійно виглядає у довгих та вузьких витягнутих кімнатах, а квадратний кахель підійде для санвузлів з рівними та правильними сторонами.
Фактура кахлю. Найбільш популярна на сьогодні матова плитка - не найвигідніше рішення для тих, хто прагне зробити ванну більш просторою. Подивіться у бік глянцю - відбиваючи світло і даючи відблиски, глянсова поверхня працює як дзеркало, надаючи стінам глибини та об'єму. А матовий керамограніт краще підійде як підлогове покриття, адже його шорстка поверхня більш безпечна і зносостійка.
Метод укладання. Фокус, про який мало хто знаэ: розташуйте прямокутну плитку на стінах вертикально - і стелі кімнати "піднімуться" на кілька сантиметрів. Або, навпаки, горизонтальні вузькі лінії здатні буквально "розсунути" стіни навіть крихітного санвузла. А змонтувавши кахель на підлозі по діагоналі, одразу додайте приміщенню глибини.
Який колір візуально розширює приміщення ванної кімнати?
На питання, як візуально збільшити ванну використовуючи різну колірну палітру? У нас також є відповіді. Загалом у вас є лише три варіанти колірної гами: світла, темна та яскрава.
Візуального обсягу легше і найпростіше досягти використовуючи найсвітліші тони: білий, бежевий, світло-сірий, блакитний та різні їх відтінки. І звичайно ж, це може бути не тільки абсолютно білий "кабанчик", а й керамограніт з імітацією натурального мармуру та бетону, терраццо або глянцева глазурована плиточка. До того ж світлі стіни зливаються разом з білим обладнанням: ванною, раковиною, унітазом, меблями, створюючи атмосферу свіжості та чистоти .
Якщо душа вимагає фарб, то найкращим вибором для облицювання малогабаритної кімнати стануть матеріали пастельних і приглушених відтінків. Підбирати комбінації кольорів потрібно вкрай акуратно. Яскрава однотонна стіна біля раковини або ванни - тренд, що стрімко набирає популярності.
Оскільки вам дісталася невелика ванна, то темні кольори краще залишити власникам великих приміщень. Найбільш темна гама звужує приміщення та надає ефект замкнутого простору. Раціональним буде вибір рельєфної плитки для підлоги на кілька тонів темніше настінної. Зате темними і навіть чорними можуть бути деталі: акценти навіть у найменшому приміщенні можна розставити за допомогою чорних матових змішувачів, душової системи, профілю душової кабіни та аксесуарів для ванної.
Які помилки не можна припустити при облаштуванні компактної ванної кімнати?
Оптична ілюзія - багатогранний ефект, і може як грати вам "на руку", так і ополчитися проти вашої головної ідеї. Здійснивши такі помилки, ризикуєте замість візуальної свободи отримати тісний і замкнутий простір.
Не ризикуйте із кольоровими швами. Затирання плитки - важлива деталь, якщо йдеться про компактне приміщення, яке хотілося б збільшити. Особливо не варто креативити з плиткою маленьких форматів, контрастні шви "дроблять" стіни і вони здаватимуться ще меншими. Набагато краще використовувати затирку в тон облицювального матеріалу, або взагалі укласти покриття безшовним методом. Монолітна поверхня завжди виглядає більшою та об'ємнішою.
Відмовтеся від контрастних панелей. Оформлення ванної кімнати у двох відтінках: темна нижня частина та світла верхня, давно залишилося у минулому, коли дефіцитного кахлю вистачало лише на облицювання частини кімнати. Такий спосіб перетворює санвузол на тісну "коробку". Сьогодні матеріали стали набагато доступнішими і у кожного є можливість облицювати стіни від підлоги до самої стелі, що візуально суттєво збільшує простір.
Залиште великі візерунки та яскраві малюнки для вітальні. Найбільше для приміщень невеликих площ підходить мінімалістичний стиль дизайну інтер'єру, якому притаманна стриманість та лаконічність оздоблення. У той час як декор з помітних панно і великоформатних візерунків помітно краде простір і зробить ваш компактний санвузол зорово ще менше.
Яку б плитку ванної кімнати ви не обрали, купуйте тільки якісні та сертифіковані будматеріали для свого ремонту В інтернет-магазині Keramis представлені лише оригінальні вироби від провідних європейських та вітчизняних фабрик. А наші досвідчені консультанти завжди допоможуть зорієнтуватися серед сотень різновидів керамічної плитки та прийняти найвірніше рішення у своєму виборі.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.