Для дачі та футбольного поля, дитячих майданчиків або декоративного оформлення інтер'єру квартири, офісу чи кафе – сфера застосування штучного газону дуже велика. І це легко пояснити! У цього покриття безліч плюсів перед натуральним аналогом, тому воно в рази перевершує його за універсальністю. Хоча це не означає, що купувати можна перший ліпший матеріал – дуже важливо з'ясувати, як вибрати штучну траву.
Переваги штучної трави перед живою
Перш ніж говорити про характеристики або особливості вибору штучного газону, слід розібратися, чому варто використовувати таке покриття. На тлі живої трави цей матеріал із високо-еластичною основою та латексним компаундом виділяється безліччю позитивних властивостей:
Простота монтажу. Засіювання насіння та вирощування трави забирає багато зусиль і часу та вимагає спеціальних знань. А рулони з газоном стеляться швидше, ніж та ж паркетна дошка, та й досвід потрібен мінімальний.
Легкість догляду. Регулярні полив, підстригання та підживлення добривами – все це штучній траві не потрібно. Її, як і підлогову плитку, можна без проблем очистити простим миттям, в тому числі побутовою хімією.
Невибагливість. Рясна волога, перепади температур, УФ-випромінювання та навіть вогонь не завдають покриттю критичної шкоди. Воно, ніби якийсь керамограніт, довго зберігає свій початковий зовнішній вигляд.
Міцність. Синтетичні газони дуже міцні – окремі види можуть витримувати найвищий трафік, професійні заняття спортом і служити, немов ламінат, 15-20 років (гарантій зазвичай досягає 3-5 років).
Різноманіття. Асортимент дизайну та забарвлення настільки великий, що в рази ускладнює відповідь на питання, яку штучну траву вибрати. Хоча, звичайно, це покриття не порівняти з умовною вініловою підлогою…
Комфорт. Це покриття дуже м'яке та приємне для ходьби босоніж. З ним не варто переживати за безпеку – подібна трава не обпікає від різкого тертя, не залишає подряпин або саден, не викликає алергії.
Основні характеристики штучної трави
Як і у випадку з виявленням, що краще ламінат або лінолеум, перед покупкою штучного газону потрібно зрозуміти, які параметри покриття важливі та чому. До основних характеристик відносяться:
Матеріал. Найміцніші нитки – з нейлону. Але вони ж найбільш жорсткі та дорогі. Тому частіше більш виправданим вибором стають поліетилен або поліпропілен. Перший з них трохи міцніше та яскравіше за забарвленням, але другий доступніше. А комбінація із поліетиленових та поліпропіленових ниток виходить максимально правдоподібною, схожою за дизайном до живої трави.
Волокна. Перший вид – монофіламентний: із цільними нитками, які пов'язані по 6-8 штук, із шириною до 1,5 мм, товщиною 120-160 мікрон. Другий вид – фібрильований: нитки розщеплені у верхній частині, ширина 9-12 мм, а товщина 100-150 мікрон. Така трава легко відновлює форму та тримає засипку, але ресурс нижче, ніж у першої, а вигляд менш природний.
Висота. Ворс буває коротким, із нитками довжиною менше 20 мм, середнім, у діапазоні від 20 до 35 мм, та високим, понад 40 мм. Щоб визначити, як вибрати штучну траву, необхідно враховувати, що коротковорсові моделі виглядають скоріше, як ковролін, аніж газон (але пересуватися ними легше), а довговорсовим потрібна засипка. Середній ворс – вдалий баланс.
Dtex (децітекс). Цей індекс вказує на лінійну щільність нитки, або, якщо простіше, вагу 10 км волокна в грамах. За одиницю визнається 1 г на 10 км (наприклад, при dtex, рівному 2200, 10 км ниток будуть важити 2,2 кг). Чим вище цей показник, тим щільніші синтетичні волокна самі по собі – і відповідно вище їх міцність та пружність.
Кількість пучків. Цей параметр говорить про щільність «засадження» трави і вимірюється в кількості таких ворсових стібків на 1 м2. Густий газон на перший погляд здається більш красивим, комфортним, але він підходить лише для декоративних майданчиків. А для спорту краще більш «рідкісне» покриття – зчеплення з ним вище, а засипку виконати легше.
Підшерстя. Нерідко штучний газон має додатковий «шар» коротких травинок. З одного боку, вони підтримують основне покриття та допомагають йому зберігати форму. З іншого, за рахунок забарвлення у більш темні кольори, ніж основний ворс, підшерстя наближає дизайн синтетичного матеріалу до натурального. Хоча для спорту все це не особливо важливо…
Засипка. Окремий пункт у темі, яку штучну траву вибрати, – чи треба засипати її спеціальною сумішшю. Короткий щільний ворс є незасипним, його кладуть «як є». У напівзасипні газони потрібно додати пісок для підвищення жорсткості поля та поліпшення відскоку м'яча. У засипному покритті з піском використовують гумову крихту – це потрібно для футболу.
Важливо розуміти: цим переліком характеристики штучного газону далеко не обмежені. Ще можна звернути увагу на вагу та розмір рулону, спосіб його виробництва (тафтінговий, тканий), силу зчеплення пучка, стійкість фарби або водопроникність тощо – але всі ці нюанси критичні лише фахівцям…
Різновиди штучної трави
Виходячи з тих чи інших описаних характеристик, синтетичні газони відносять до одного з двох типів:
Декоративне покриття. Цю траву відрізняє максимально природний та різноманітний дизайн, часто із трибарвними нитками, а також щільним і середнім або високим м'яким ворсом. Таке покриття справляється тільки із невисоким навантаженням, зате воно дуже красиве. А ще цей матеріал відмінно виглядає на вертикальних поверхнях – як і ламінат на стіні.
Професійне покриття. Його основне призначення – спорт або території з великим трафіком. Тому ворс жорсткий, зріджений – це гарантія довговічності, нехай і на шкоду стилю. А ще є підказка, як вибрати штучну траву для певного виду спорту, – наявність сертифікації від федерацій на кшталт футбольної FIFA або тенісної ITF.
Яку траву вибрати для певних локацій?
Якщо узагальнити вищевикладені характеристики, то можливо вивести кілька простих рекомендацій для популярних сфер використання «синтетики»:
Ландшафтний дизайн. На газонах теж необхідно враховувати, як буде виглядати покриття, що вас зацікавило, у тандемі з доріжками, вуличними світильниками або, припустимо, плиткою у басейна. При цьому особливий наголос варто зробити на точності імітації – шукайте густий ворс у 20-40 мм.
Дитячий майданчик. Краса тут важлива, але безпека – найважливіше. А тому для ігрової локації потрібен газон із нитками висотою 10-30 мм, із монофіламентних волокон – таке покриття буде пружним та щадним при падінні або ковзанні по ньому.
Спортивне поле. Єдиної відповіді на питання, яку краще вибрати штучну траву для спорту, немає. Для тенісу потрібен незасипний або напівзасипний газон у 10-20 мм, а для футболу – засипний у 30-60 мм. Тип краще монофіламентний, хоча й фібрильований допустимий.
Рекомендовані виробники
Вибір брендів на ринку синтетичних газонів дуже великий, але далеко не вся продукція заслуговує на увагу. З нашого досвіду продажів ми впевнено зможемо порадити траву від таких марок, як CCGrass та EcoGrass: вона різноманітна за дизайном, надійна, безпечна та при цьому цілком доступна.
А купувати її краще в нашому інтернет-магазині Keramis. Адже умови продажу, оплати та доставки у нас конкурентоспроможні, а сервіс клієнтоорієнтований – причому вже на стадії підбору товарів. Наші консультанти завжди з радістю підкажуть, як правильно вибрати штучну траву саме для ваших завдань!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.