Нарешті ви опинилися на порозі ремонту. Як до нього підготуватися і з чого слід починати ремонт, ви напевно вже знаєте з нашої попередньої статті. А тепер настав час зрозуміти та точно вирішити, в якому порядку правильно провести всі роботи. Читайте далі, і дізнаєтесь, з яких основних етапів має складатися якісний ремонт і в якій послідовності краще його проводити?
Як робити капітальний ремонт: послідовність робіт.
Як ви вже знаєте, капітальний ремонт варто починати з підготовки професійного архітектурного проекту з докладною візуалізацією майбутнього простору. Важливо також заздалегідь отримати всі необхідні дозволи у контролюючих організацій, якщо в процесі ремонту ви плануєте перепланування за участю несучих конструкцій, перенесення ванної або кухні або внесення змін до газової системи. І лише після цього можна приступати безпосередньо до самих ремонтних робіт.
Умовно всі етапи ремонту в будь-якому приміщенні можна розділити на кілька основних блоків:
Демонтаж
Монтаж інженерних систем
Чорнова обробка
Фінішне "чистове" оздоблення
Генеральне прибирання
Облаштування та декорування
Послідовність етапів роботи виглядає так:
Демонтаж та вивіз сміття.
Заміна та встановлення нових інженерних комунікацій.
Зведення нових стін та перегородок.
Гідроізоляція та стяжка підлоги.
Чорнова штукатурка стін.
Монтаж системи теплої підлоги та укладання плитки для підлоги.
Зведення гіпсокартонних конструкцій.
Облицювання стін кахлем.
Шпаклювання та грунтовка стель та стін. Декоративна штукатурка.
Фарбування стель, стін або поклейка шпалер.
Монтаж підлогових покриттів.
Установка плінтусів, дверей та карнизів.
Монтаж натяжної стелі.
Підключення кондиціонерів, електроприладів та освітлення.
Капітальний ремонт у квартирах старої будови передбачає проходження майже всіх вищеописаних нами етапів. При адекватному стані приміщень, чорнові оздоблювальні роботи зі стяжки підлоги та штукатурки проводити не потрібно.
Але особливу увагу доведеться приділити таким роботам:
Демонтаж та вивіз сміття займе суттєву частку ремонтних робіт. У багатьох хрущовках та сталінках доведеться при переплануванні зносити стіни, знімати стару сантехніку, двері та підлогове покриття. Досить складно буде очистити всі шари старих шпалер та конструкції неактуального навісного потоку. На цьому ж етапі відбуватиметься заміна старих вікон, що прогнили, на нові склопакети. Тільки радіатори та труби опалення на цьому етапі не знімаються, вони будуть замінені надалі. Завершуються демонтажні роботи організованим вивезенням будівельного сміття та утилізацією старого мотлоху, меблів та предметів сантехніки.
Заміна та встановлення нових інженерних комунікацій знадобиться практично будь-якій квартирі старше 30 років. Необхідно буде зняття старої та проведення нової електропроводки, встановлення труб водопостачання та каналізації, заміну опалювальної системи, монтаж вентиляції та трас для кондиціонерів. Проводити всі ці роботи потрібно виключно згідно з інженерним проектом. Саме вони становитимуть суттєву частку бюджету на ремонт.
Також багато уваги потрібно приділити вирівнюванню та чистовому оздобленню стін та стелі. Спочатку стіни мокрих зон і кухонний фартух викладаються керамічною плиткою, керамогранітом або стіновими ПВХ-панелями. Як виняток, на цьому етапі відбувається установка пристінної або вбудованої ванни. Так з'являється можливість монтувати плитку з нахлестом на борти ванни, що забезпечує повну гідроізоляцію.
Потім можна проводити фінішне оздоблення стелі і стін, яка починається з циклу шпаклівки, грунтовки і шліфування стін, що повторюється кілька разів, поки вони не стануть ідеально рівними, особливо якщо в подальшому на стіни не будуть клеїтися шпалери. На деякі стіни на цьому етапі наноситься декоративна штукатурка. Паралельно з укладанням плитки для підлоги, можна проводити роботи з будівництва коробів, перегородок та інсталяційних ніш з гіпсокартону. У ванній кімнаті краще використовувати вологостійкі види матеріалів. У той же час гіпсокартоном обшиваються стелі, якщо це передбачено робочим будівельним проектом.
Монтувати нову підлогу краще вже після закінчення всіх малярських робіт, інакше ризикуєте побачити бажаний паркет або ламінат заляпаний ґрунтовкою або зі слідами банок з-під фарби. Хоча у випадку з вініловим покриттям, таких проблем можна не побоюватися, адже воно максимально стійке до подряпин і чудово піддається чищенню.
Після капітального ремонту квартири у вторичці змінюються до невпізнанності. Зі старої типової квартири можна зробити свіжий актуальний інтер'єр. Розставивши меблі і розвісивши текстиль, ви швидше за все не впізнаєте своє житло і здивуєтеся наскільки воно може бути комфортним і гарним.
Чим відрізняються етапи ремонту квартири в новобудові?
Так як більшість квартир у новобудовах мають будівельний стан, тобто повну відсутність будь-якої обробки, то найбільшу увагу доведеться приділити проектування майбутнього простору та його будівництву.
На етапі зведення нових стін та перегородок будуть збудовані капітальні стіни та перегородки з цегли та газоблоку, тоді ж будуть розширені або перенесені дверні отвори. Але врахуйте, що якщо ви плануєте зводити стіни з гіпсокартонних конструкцій, то краще перенести ці роботи на пізніші етапи після повного висихання стяжки підлоги.
Гідроізоляції та стяжці підлоги приділіть окрему увагу. Після укладання якісної гідроізоляції, відбувається заливка та вирівнювання підлог цементом або сухою сумішшю. Цементне покриття тягування сохне набагато довше, але воно досить бюджетне. У той час як метод сухої стяжки дозволяє швидко просушити квартиру, надає додаткову звуко та теплоізоляцію квартири, але обійдеться у суму значно більшу.
Для чорнової штукатурки стін можна використовувати швидку машинну або акуратну ручну штукатурку стін, які покривають стіни щільним шаром спеціального гіпсового складу та вирівнюють їх.
Монтаж системи теплої підлоги та укладання плитки для підлоги проводиться тільки після повного висихання стяжки. Поверх нього відразу ж можна приступати до облицювання підлог плиткою або керамограніт.
Чистове оздоблення в новобудові передбачає забарвлення стель, стін або поклейку шпалер. Стіни фарбуються безпечними інтер'єрними фарбами або клеються вибрані шпалери. Найбільшою популярністю зараз користуються текстурні флізелінові або вінілові шпалери. Для яскравих акцентних стін існує багато видів ефектних фотошпалер. Щоб заощадити час і бюджет на ретельному вирівнюванні стін, можна наклеїти шпалери для фарбування.
У квартирах великим метражем вагомий відрізок часу, виділеного для завершальних робіт, займе монтаж системи кондиціювання, а також підключення електроприладів та освітлення.
Зробити з порожньої та холодної новобудови затишне житлове приміщення – довгий та копіткий процес. Але доклавши максимальних зусиль, дотримуючись правильної послідовності ремонтних робіт і приділивши особливу увагу етапам, на які ми вказали, вам обов'язково вдасться облаштувати чудовий зручний простір для щасливого життя.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.