У сучасній ванній кімнаті використовується безліч сантехнічного обладнання. Від підбору та якісного монтажу сантехніки залежить і зручність користування санвузлом та внутрішній інтер'єр кімнати. Одні з нових пристроїв для ванної - змішувачі прихованого монтажу. Читайте далі і дізнаєтеся, що це за незвичайні змішувачі і чому на них варто звернути увагу.
У чому відмінність від звичайних змішувачів?
Багато хто думає, що змішувач - це сам носик, з якого ллється вода, ще часто змішувачі називають "кранами". Але обидві ці думки - помилкові! Вся конструкція пристрою, що змішує і подає воду, разом з внутрішньою арматурою, кранами-вентилями і носиком-виливом, є змішувачем. Звичайний традиційний змішувач приєднується до водопровідних труб, що виходять на зовнішню поверхню стіни.
Вбудований або змішувач прихованого монтажу - це пристрій подачі води, у якого всі внутрішні механізми ховаються - монтуються безпосередньо в стіну або спеціальну інженерну інсталяцію, а на зовнішню видиму поверхню виводиться тільки сам носик виливу, важіль управління та декоративна накладка. Вбудований прилад займає набагато менше місця та виглядає більш естетично та мінімалістично.
Види вбудованих змішувачів
Незважаючи на те, що ця технологія є досить новою, на ринку представлено вже багато видів змішувачів внутрішнього монтажу. Розрізняють їх переважно за призначенням:
Змішувачі прихованого монтажу для раковин. Найчастіше являє собою просту моноблочну одноважільну конструкцію. У стіну ховається пристрій змішування води, а на зовнішню частину стіни над раковиною монтується декоративна пластина з важелем керування потоком води та трубка виливу. Важливо правильно розрахувати висоту розташування усіх частин змішувача, щоб підібрати правильну траєкторію влучання води у раковину.
Вбудовані змішувачі для душу Складаються з надійного внутрішнього блоку змішування та 2 або 3 виходыв подачі води. Окремо до такого змішувача підбираються відповідні аксесуари - лійки верхнього душу, гідромасажні форсунки або компактні ручні лійки, які встановлюються в будь-якій зручній частині душової незалежно від ступеня віддалення від винесеної на стіну панелі з важелями управління. Таким чином можна розмістити всі необхідні частини душової системи в найкомфортнішому місці, можлива установка тропічного душу, а шланг ручного душу непомітно ховається в стіну.
Вбудовані змішувачі для ванної кімнати. Відрізняються від душових тим, що мають додатковий виносний вилив, призначений для заповнення чаші ванни.
Змішувачі внутрішнього монтажу для гігієнічного душу. Для біде існують вбудовані змішувачі, що подають воду до ручної гігієнічної лійки з висувним шлангом. Є також моделі унітазів із вмонтованими в корпус форсунками, до яких підводиться подача води із настінного змішувача. Поруч монтується лише важіль або панель керування. За відгуками користувачів, такий пристрій гігієнічного душу у біде набагато зручніший і займає значно менше місця.
Залежно від типу конструкції розрізняють такі ж як і у звичайних змішувачах повнооборотні, напівоборотні та джойстикові механізми керування потоками та температурою води. Окремої уваги заслуговують автоматичні сенсорні моделі, що оснащені датчиками і запускають воду від одного руху або дотику. Також моделі душових змішувачів прихованого монтажу із вбудованим термостатом.
За способом монтажу вбудовані змішувачі поділяються на настінні, що встановлюються в стіну, та горизонтальні, які можна монтувати безпосередньо у борт ванної або на спеціальний виступ.
Переваги змішувачів прихованого монтажу
Можливість продумати ергономіку та забезпечити максимальну зручність. Компактні розміри видимих частин змішувачів прихованого монтажу дозволяють насолоджуватися водними процедурами, не відчуваючи зайвих незручностей. Завдяки тому, що усі частини систем виносні і можуть розташовуватися в будь-якому місці душової або ванни, можна розміщувати панель управління на зручній висоті, поставити носик виливу там, де через нього точно ніхто не зачепиться, а верхній душ встановити у центрі кабіни або в протилежному боці від ручної лійки.
Суттєва економія простору невеликої ванної кімнати. Навіть найменша душова зона відразу стане просторішою, якщо замість масивного виступаючого змішувача зі стіни буде виглядати тільки плоска накладка з перемикачем. А якщо вбудований змішувач вмонтований у сантехнічну інсталяцію з фальш-стіною, то буде зручно використовувати верхню її вільну частину щоб розмістити там нішу для шампунів та іншого косметичного приладдя.
Мінімалістичність та відсутність візуального шуму. Лаконічні лінії та чистий простір - такого ефекту можна досягти лише за допомогою сантехніки прихованого монтажу. Відсутність зайвих конструкцій полегшує інтер'єр ванної кімнати та візуально розширює його. У стіну ховаються всі непривабливі механізми, і навіть шланг ручного душу не бовтатиметься під ногами, а буде захований у стіні.
Естетичність та сучасні дизайни. Актуальні інтер'єри ванних кімнат диктують нам мінімалізм та простоту. Практично у всіх провідних виробників вбудованих змішувачів знайдуться моделі в різних дизайнах і кольорових рішеннях. Традиційний блискучий хром, класичне зістарене золото або трендова чорна матова сантехніка - під кожен стиль можливо підібрати відповідні деталі.
Простота у догляді. Негласний закон будь-якої гарної господині: що менше хромованої арматури - то менше прибирання. Не потрібно витрачати багато часу на очищення від водного нальоту та полірування великих частин змішувача. Достатньо протерти маленькі важелі, що виступають, та носики - і ось уже все сяє чистотою!
Недоліки вбудованих змішувачів
Сантехніка, яка вбудовується в стіну, так приваблює своєю мінімалістичністю, але цим же багатьох і відлякує. Саме необхідність монтажу безпосередньо у стіну криє під собою можливі вади.
По-перше, таку систему технічно набагато складніше встановити, ніж звичайний змішувач. Потрібно зробити отвір у стіні довжиною та шириною близько 10-15 см і глибиною 8-10 см., в якому буде знаходитися прихована конструкція змішувача. У старих будинках з тонкими стінами для таких цілей встановлюється фальш-стіна із внутрішньою сантехнічною інсталяцією.
По-друге після монтажу внутрішніх конструкцій відбувається чистове оздоблення цієї зони та укладання облицювальної плитки. Це означає, що у разі несправності, ремонт та заміну системи можна буде зробити тільки при розборі цієї ділянки стіни. Тому з особливою уважністю варто поставитися до вибору надійного виробника сантехніки. Це точно не ті деталі, на яких варто заощаджувати!
Владислав Мухамов, менеджер з продажів Keramis:
«При покупці вбудованих змішувачів потрібно перш за все звертати увагу на якість продукту, тому що краще один раз поставити надійний і якісний змішувач, ніж через кілька років розбирати стіну для заміни неякісного.»
Натомість дорогі моделі змішувачів від провідних виробників справді мають найвищу якість та розраховані на багато років роботи. Вони виконані з висококласних матеріалів (латуні, міді чи бронзи), які чудово витримують роботу у воді та забезпечують довговічність вбудованого механізму.
Як вибрати змішувач внутрішнього монтажу?
Вибір вбудованого змішувача – відповідальний та важливий момент облаштування ванної кімнати.
Провідні німецькі виробники пропонують своїм клієнтам практичні універсальні рішення, такі як Flexxbox від Kludi або Grohe Rapido SmartBox. На етапі чорнових робіт у стіну вбудовується мультифункціональний базовий блок з підведенням води, а до вибору типу внутрішнього механізму, термостату, декоративної накладки та зовнішніх елементів можна приступити вже після закінчення чистового оздоблення. У процесі експлуатації всі елементи таких систем, крім базового блоку, можна замінювати без необхідності розбору стіни.
В інших випадках можна придивитися до готових рішень - наборів змішувачів в єдиному стилі з усіма необхідними деталями. Так в комплекти можуть входити відразу і змішувач для раковин, і душова система з лійками та виливом для ванни. Всі частини комплектів мають продуманий дизайн та ергономіку, та й покупка набору буде набагато вигіднішою за ціною.
Поціновувачам розкоші та ексклюзиву обов'язково потрібно звернути увагу на вишукані дизайнерські моделі змішувачів внутрішнього монтажу з останніх колекцій.
Багато європейських сантехнічних брендів пропонують якісні моделі змішувачів внутрішнього монтажу, тому в магазинах Кераміс представлений великий асортимент прихованих систем від Hansgrohe, Grohe і Kludi, а також у наших шоурумах різноманітні моделі компанії Omnires.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.